Warning: You are using an outdated Browser, Please switch to a more modern browser such as Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Praktyczny poradnik dla kierowcy

Informacje, wskazówki i porady dla osób, które chcą ubezpieczyć samochód w Allianz. 
Najczęściej czytane porady ubezpieczeniowe dla kierowcy

Co to jest obowiązkowe ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC - czyli odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu jest obowiązkowe. Dlaczego jest obowiązkowe, jaki ma zakres i przed czym chroni.
Czytaj więcej

Ile zapłaci młody kierowca za ubezpieczenie OC?

Dlaczego młody kierowca płaci wyższą składkę za ubezpieczenie OC. Co wpływa na cenę ubezpieczenia?
Czytaj więcej

Jak sprawdzić ubezpieczenie OC?

Chcesz poznać historię samochodu lub upewnić się, że sprawca wypadku ma ważną polisę OC. Zobacz, jak to zrobić - więcej informacji w poradniku Allianz
Czytaj więcej

Jak obliczyć składkę za OC?

Każdy może obliczyć składkę za OC samodzielnie. Służy do tego kalkulator składek online. Szybko poda nam cenę za ubezpieczenia komunikacyjne w Allianz.
Czytaj więcej

Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC? Co jest objęte ubezpieczeniem? Jakie szkody likwidujemy z ubezpieczenia AC, kiedy się ono przydaje.
Czytaj więcej

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC i co grozi za brak ważnej polisy OC
Czytaj więcej

Jak należy liczyć zniżki OC?

Co wpływa na zniżki za OC poza bezpieczną jazdą? Jak liczyć zniżki dla współwłaściciela? Jak można stracić zniżki za OC?
Czytaj więcej

Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Jak kształtuje się cena za OC, gdy kierowca nie ma wypracowanych zniżek za bezpieczną jazdę? Wysokość składki za OC można policzyć, korzystając z kalkulatora online
Czytaj więcej

Ile kosztuje ubezpieczenie AC bez zniżek?

Bezszkodowa jazda, wiek kierowcy, doświadczenie, przebieg auta i wiele innych czynników decyduje o cenie ubezpieczenia. Ile kosztuje polisa AC bez zniżek.
Czytaj więcej

70 wszystkich publikacji

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.