Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Ile zapłaci młody kierowca za ubezpieczenie OC?

Porada ubezpieczeniowa dla kierowcy  | czas czytania 2 min 
Młodzi kierowcy nie mają łatwego zadania, gdy poszukują ubezpieczenia samochodu. Dobra i niedroga polisa OC dla niedoświadczonego użytkownika pojazdu to rzecz trudna, ale możliwa do znalezienia. Trzeba jedynie wiedzieć, czego i jak szukać.
Dlaczego młody kierowca płaci więcej za ubezpieczenie pojazdu?
Młodzi kierowcy statystycznie rzecz ujmując powodują więcej kolizji i wypadków drogowych niż starsi, doświadczeni użytkownicy dróg. Postrzegani są więc jako grupa wysokiego ryzyka. Przy kalkulacji składki ubezpieczenia OC brany jest pod uwagę m.in. wiek kierowcy, ale także jego doświadczenie w prowadzeniu auta, określane przede wszystkim na podstawie daty wydania prawa jazdy. Poza tym naturalną rzeczą jest, iż młody kierowca nie ma jeszcze "wypracowanych" lat bezkolizyjnej jazdy, które decydują o wielkości zniżki na cenę składki ubezpieczeniowej. Dlatego właśnie młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższymi kosztami ubezpieczenia samochodu.
Ile zaplaci mlody kierowca za OC
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.