Jak Allianz dba o Twoje bezpieczeństwo online i jakich zasad należy przestrzegać 

Bezpieczeństwo klientów jest dla nas ważne. Stale wdrażamy rozwiązania, które zwiększają Twoje bezpieczeństwo i chronią prywatność Twoich danych.

Bezpieczeństwo online

Nasze strony posiadają certyfikat SSL – to znaczy, że informacje poufne (np. dane osobowe) są szyfrowane.

Każde połączenie ze stroną płatności jest szyfrowane i zabezpieczone przez certyfikat SSL, chroniący dane użytkownika i dane transakcyjne.

  • Transakcje wybranych wydawców są zabezpieczone dodatkowo standardem 3D-Secure, wykorzystującym protokół autoryzacji płatności Verified by Visa oraz MasterCard SecureCode.
  • Blue Media S.A. jest krajową instytucją płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiada zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności BlueCash.
  • Blue Media S.A. posiada certyfikat PCI DSS i działa zgodnie z normą ISO 27001. Nasze rozwiązania spełniają wymogi branżowych regulatorów: NBP, KNF i UODO.

Współpracujemy z zaufanymi operatorami płatności w Polsce – transakcje są bezpieczne.
Wszystkie ważne operacje np. zmiana danych, muszą zostać potwierdzone kodem przesłanym na Twój numer telefonu.
Aby nikt niepożądany nie dostał się do Twoich danych, gdy nie będziesz przez jakiś czas nic robić w serwisie Mój Allianz, wylogujemy Cię z niego automatycznie.
Przestępcy często podszywają się pod różnego rodzaju instytucje i próbują wykorzystać zaufanie oraz nieuwagę użytkowników serwisów i aplikacji. Sprawdź, jakich zasad przestrzegać w trakcie logowania do serwisu Mój Allianz, aby nie dać się oszukać.
W wiadomościach lub rozmowach telefonicznych nigdy nie prosimy o podanie Twoich danych do logowania
Ważne dokumenty, które wysyłamy e-mailem automatycznym, np. wnioski lub polisy, zabezpieczamy hasłem.
E-maile wysyłamy wyłącznie z adresów kończących się na ... @allianz.pl, a wiadomości są szyfrowane
Pracownicy Allianz przedstawiają się na początku rozmowy. Naszych pracowników możesz zweryfikować, dzwoniąc na naszą infolinię