Wjedźmy razem w elektryczną,
zieloną przyszłość

Twój samochód elektryczny zasługuje na to, by objąć go wyjątkową ochroną ubezpieczeniową.  W Allianz jesteśmy zawsze tam, gdzie możesz potrzebować pomocy.
roadsite assistance icon
Gdy w drodze wyczerpie Ci się bateria, pokryjemy koszty holowania do punktu, w którym ją naładujesz lub udostępnimy Ci przenośną stację do ładowania (dwukrotnie w trakcie okresu ubezpieczenia).
car plug icon
Obejmiemy ochroną również urządzenia służące do ładowania baterii Twojego samochodu (wallbox oraz kable) w razie ich uszkodzenia w wyniku zdarzeń losowych takich jak kradzież czy wandalizm.
battery coverage icon
Wiemy, że bateria jest jedną z najcenniejszych części Twojego samochodu. Dlatego nasze ubezpieczenie obejmuje ją ochroną w takim zakresie jak pozostałe elementy pojazdu.
Ubezpieczenie samochodu elektrycznego w Allianz to wszystkie korzyści dostępne w ramach ubezpieczenia Mój Samochód.
Wybierz po prostu jeden z czterech pakietów i ciesz się praktycznymi rozwiązaniami.
 
Czytaj więcej
Sprawdź, który pakiet najbardziej Ci odpowiada

 

 

 

 

 

Częste pytania o ubezpieczenie samochodu elektrycznego
car leafs icon
Zawsze upewniamy się, czy nasze rozwiązania są zgodne z obecnymi i przyszłymi wymaganiami naszych klientów. Nieustannie poprawiamy nasze ubezpieczenie pod względem jego konkurencyjności i dostępności. Naszym celem jest zapewnić Ci zakres ochrony, dzięki któremu będziesz z większą pewnością i poczuciem bezpieczeństwa korzystać ze swojego elektrycznego samochodu.
leafs circle icon
Ubezpieczenie Mój Samochód, którym możesz objąć swój samochód elektryczny, zawiera rozwiązania dopasowane do specyficznych potrzeb użytkowników takich samochodów. Zakresu, który dotyczy konwencjonalnych pojazdów, rozszerzyliśmy o np. holowanie do punktu ładowania baterii, jeśli rozładuje się w drodze czy ochronę na wypadek przypadkowego uszkodzenia lub kradzieży wyposażenia do ładowania samochodu.
battery leafs icon
Elektryczny napęd jest wciąż udoskonalaną technologią, która rewolucjonizuje nasz sposób używania samochodów, ale wzbudza też u użytkowników niepokoje. Z ubezpieczeniem Allianz nie musisz się obawiać sytuacji, gdy wyczerpie się bateria z dala od stacji ładowania lub celu podróży. Jeśli do tego dojdzie, po prostu zadzwoń po pomoc assistance. Odholujemy Twój samochód do najbliższej stacji ładowania i ruszysz
w dalszą drogę.
Użytkowanie pojazdów elektrycznych jest dużo tańsze niż pojazdów spalinowych. Są proekologiczne, nie generują toksycznych związków i nie emitują ciepła. Silniki są bardziej wydajne i posiadają nieskomplikowaną budowę. Są ciche i proste w obsłudze.
Można - ze zwykłego jednofazowego gniazdka 230V. Takie ładowanie trwa zazwyczaj 10 godzin a jego moc wynosi około 2,2-3 kW. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze złącza siłowego w garażu typu 400V, które pozwoli na ładowanie prądem od 6 do 22 kW. Wtedy czas ładowania jest nieco krótszy - około 6 godzin. 
To zależy od marki i modelu pojazdu, jak również od specyfiki jazdy kierowcy. Pojawiają się już pojazdy, których producenci deklarują, że można nimi przejechać między ładowaniami nawet 1000 km.
Oczywiście, że tak. Życie baterii litowo-jonowych można przedłużyć na dwa sposoby. Pierwszy dotyczy stopnia naładowania baterii. Najlepiej nie ładować jej regularnie „do pełna” ale do 80 procent. Dobrze jest też dbać o to, żeby w trakcie eksploatacji pojazdu elektrycznego bateria była naładowana w zakresie od 20 do 80%. Drugi sposób na zwiększenie żywotności baterii jest ładowanie jej „wolniejszym” prądem, np. z domowego gniazdka lub za pomocą domowej stacji ładowania wallbox.
Baterie składają się z modułów, dlatego można je regenerować poprzez wymianę pojedynczych modułów. Oczywiście tylko wtedy, gdy diagnoza wykazała spadek pojemności w którymś z nich, a nie w całym akumulatorze. W przypadku starszych aut tego typu naprawa może okazać się jednak nieopłacalna, jeśli cały akumulator równomiernie stracił dużą część pojemności.
Jeśli nie będziesz w stanie korzystać z pojazdu, bo np. znajdzie się w naprawie w wyniku zdarzenia objętego ubezpieczeniem, zapewnimy ci samochód zastępczy. Partner, z którym współpracujemy  w obszarze usług wynajmu, ma możliwość dostarczenia samochodu zastępczego elektrycznego, hybrydowego lub hybrydowego typu plug-in będzie. To może zależeć od dostępności w partnerskiej sieci wypożyczalni.
Nie. Nie wymagamy dodatkowych kontroli baterii ani dodatkowych testów. Nie musimy również przeprowadzać przeglądu technicznego na miejscu przed zawarcie umowy ubezpieczenia. Wszystko, czego potrzebujemy, aby móc zaoferować Ci pełną ochronę, to podanie kilku standardowych danych, a w niektórych przypadkach dostarczenie zdjęć Twojego samochodu. Nie zadamy Ci żadnych szczegółowych pytań technicznych.
Dzięki pomocy assistance nie musisz się martwić, co się stanie, jeśli Twój samochód wyczerpie całą baterię, a w pobliżu nie będzie gdzie jej naładować. W takim wypadku odholujemy Twój samochód do najbliższego punktu ładowania i dzięki temu wkrótce ruszysz w dalszą drogę. Jeśli to będzie możliwe, możemy też udostępnić Ci przenośną stację ładowania. Z tej pomocy możesz skorzystać dwukrotnie w trakcie trwania ubezpieczenia. Usługa nie obejmuje pokrycia kosztów samego ładowania baterii. 
Ubezpieczenie Mój samochód, którym możesz objąć pojazd elektryczny zapewnia ochronę całego samochodu – w tym baterii – m.in. w razie wypadku, pożaru lub kradzieży. Nie oferujemy ochrony w przypadku normalnego pogorszenia się stanu baterii, tj. utraty jego zdolności do ładowania z upływem czasu. 
Jedną z obaw osób nieprzekonanych do zakupu jest bezpieczeństwo.  Czy są podstawy do tego, aby mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tej kwestii?
man driving car
charger plug in into car
Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?
formula 1 vehicles
Ile kosztuje wymiana baterii w samochodzie elektrycznym?

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 457 110 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz  pełne dane o spółce.