Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Ile kosztuje ubezpieczenie OC
bez zniżek?

Porada ubezpieczeniowa dla kierowcy  | czas czytania 2 min 
Zniżki na obowiązkowe ubezpieczenie OC uzyskasz np. za bezpieczną jazdę. Każdy kierowca stopniowo "pracuje" na swoje zniżki przez każdy kolejny rok bezkolizyjnego prowadzenia samochodu. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Ile zapłacę za OC bez żadnych zniżek?
Ile zapłacę za OC bez żadnych zniżek?
Wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych w dużym stopniu zależy od wieku kierowcy oraz jego stażu w bezszkodowym prowadzeniu auta. Gdy spowodujesz na drodze szkodę albo też gdy nie posiadając samochodu, nie wykupisz polisy OC przez kilka lat z rzędu – z reguły tracisz zniżki. Cena ubezpieczenia zależy jednak również od innych czynników, między innymi od marki, wieku, przebiegu czy pojemności silnika Twojego auta, a także od sposobu użytkowania samochodu. Kierowcy taksówek, instruktorzy nauki jazdy czy samochodów dostawczych muszą liczyć się z tym, że zapłacą zwykle więcej od właściciela pojazdu, który używa samochód do celów prywatnych lub codziennych dojazdów do pracy.
Sprawdź w Allianz, ile kosztuje OC bez zniżek!
Korzystając z kalkulatora składki ubezpieczeniowej na Allianz, możesz szybko sprawdzić cenę ubezpieczenia samochodu, sprawdzić możliwe warianty dodatkowych ubezpieczeń i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. 
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.