Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Praktyczny poradnik dla kierowcy

Informacje, wskazówki i porady dla osób, które chcą ubezpieczyć samochód w Allianz. 
Najczęściej czytane porady ubezpieczeniowe dla kierowcy

Podatek od sprzedaży samochodu w 2021r.

Sprawdź, ile wynosi podatek od sprzedaży samochodu, czy trzeba płacić podatek od sprzedaży samochodu przy stracie na transakcji? Jak rozliczyć podatek i co w przypadku samochodu formowego? Zobacz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.
Czytaj więcej

Wypowiedzenie OC - jak zrezygnować z polisy OC

W niektórych sytuacjach możliwe jest wypowiedzenie polisy OC. Sprawdź, w jakich przypadkach możesz zrezygnować z obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego i poznaj zasady rezygnacji z polisy OC.
Czytaj więcej

Sprzedaż samochodu - najważniejsze zasady

Sprawdź, o jakich formalnościach należy pamiętać i gdzie zgłosić sprzedaż samochodu.
Czytaj więcej

Zielone tablice rejestracyjne - zasady ich przyznawania

Z jakimi przywilejami wiąże się posiadanie zielonych „blach”? Czy właściciele starszych „elektryków” mają obowiązek wymiany standardowych rejestracji na zielone?
Czytaj więcej

Karta pojazdu – co to jest i czy musisz ją mieć ze sobą?

Do czego służy karta pojazdu? Czy musisz mieć ją zawsze przy sobie i jaki jest jej związek z ochroną ubezpieczeniową naszego samochodu?
Czytaj więcej

Umowa sprzedaży samochodu

Umowa kupna-sprzedaży samochodu, zabezpiecza interesy obu stron (szczególnie nabywcy). Jak spisać prawidłowo umowę sprzedaży samochodu.
Czytaj więcej

Co to jest obowiązkowe ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC - czyli odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu jest obowiązkowe. Dlaczego jest obowiązkowe, jaki ma zakres i przed czym chroni.
Czytaj więcej

Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC? Co jest objęte ubezpieczeniem? Jakie szkody likwidujemy z ubezpieczenia AC, kiedy się ono przydaje.
Czytaj więcej

Jak obliczyć składkę za OC?

Każdy może obliczyć składkę za OC samodzielnie. Służy do tego kalkulator składek online. Szybko poda nam cenę za ubezpieczenia komunikacyjne w Allianz.
Czytaj więcej

76 wszystkich publikacji

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.