Czy Black Week to dobry czas na wybór ubezpieczenia?

Samochód | 5 minut

Od kilku lat w Polsce z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się Black Week, czyli dni, w którym organizowane są promocje przez sklepy z przeróżnych branż. Początkowo zainteresowanie dotyczyło głównie Black Friday, czyli Czarnego Piątku. Później pojawił się również Cyber Monday, czyli Cyberponiedziałek. Tym samym mamy cały weekend a nawet tydzień, tzw. Black Week, podczas którego kupić możemy w atrakcyjnej cenie wiele produktów i usług. Czy to także okazja, aby wybrać najtańsze ubezpieczenie OC lub zawrzeć inne polisy?

Spis treści:

Black Week w Polsce

Tradycja organizowania takich promocji nadeszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych. W piątek po Dniu Dziękczynienia, czyli w ostatni piątek listopada, rozpoczyna się sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem. W USA takie okazje dostępne są przede wszystkim w Black Friday, natomiast w Polsce promocje dostępne są przez cały tydzień. Najwięcej przecen pojawia się pomiędzy piątkiem a poniedziałkiem. W roku 2021 Black Friday przypada na 26 listopada.

Z danych operatora płatności internetowych Blue Media wynika, że w Czarny Piątek w 2020 roku liczba transakcji i wartość obrotu były o 100 proc. wyższe niż w pozostałe piątki listopada[1]. Black Week to czas, w którym możemy trafić na wiele zniżek – kupić sprzęt, książki czy odzież.

Czy w Black Week można również skorzystać z okazji na usługi, które zapewniają ochronę nam i naszemu mieniu? Jak najbardziej. To dobry moment, aby znaleźć najtańsze ubezpieczenia z szerokim zakresem ochrony. Co więcej, można to zrobić online, bez wychodzenia z domu, a zawarcie umowy może nam zająć tyle czasu, ile poświęcimy na zrobienie zakupów na Zalando. Jak kupić w Black Friday ubezpieczenie OC w atrakcyjnej cenie? 

Najtańsze OC, AC, ubezpieczenie domu i nie tylko

Obecnie najtańsze ubezpieczenie auta, nieruchomości czy podróży można kupić online – nie musimy w ogóle pojawiać się w placówce towarzystwa, a przy okazji w sieci znaleźć możemy wiele promocji. Czy w ten sposób wybierzemy najtańsze ubezpieczenie mieszkania czy też tanie OC?

Ubezpieczenie samochodu

Nie musimy czekać do końca obowiązywania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wiedząc, kiedy się ona zakończy, możemy zawrzeć nową umowę już kilka dni przed tym terminem.

To okazja, aby kupić tanie AC w pakiecie z obowiązkowym OC, co nam pozwoli na skompletowanie najtańszego ubezpieczenia auta.

Obowiązkowe OC chroni nas przed odpowiedzialnością finansową za szkody, które spowodujemy naszym pojazdem w ruchu drogowym innym jego uczestnikom. Natomiast AC zabezpiecza przed wydatkami w sytuacji, gdy sami będziemy odpowiedzialni za szkodę w swoim aucie, będzie ona wynikiem działania sił natury czy osób trzecich. W Allianz można skorzystać z 4 wygodnych pakietów na OC/AC.

Przy okazji można się zdecydować na dodatkowe ubezpieczenia: szyb, NNW i pomoc prawną, a wszystko to w atrakcyjnych cenach. To okazja, aby kupić najtańsze ubezpieczenia komunikacyjneW kalkulatorze online wycenę można poznać ekspresowo – nawet w 30 sekund.

Ubezpieczenie turystyczne

Podróżować można przez cały rok, a obecnie mamy już dobry moment na planowanie zimowych wyjazdów. Nie należy zapominać o ubezpieczeniu turystycznym.

Ubezpieczenie podróżne zagraniczne zapewnia m.in. organizację i pokrycie kosztów leczenia czy wypłatę w razie NNW.

Ubezpieczenie domu

Nieruchomość powinna być ubezpieczona, łącznie z ruchomościami, które się w niej znajdują – być może przy okazji Black Week uda się nabyć w promocyjnej cenie sprzęt RTV/AGD i inne rozwiązania. Ochronę warto wykupić już teraz.

Możemy się zabezpieczyć na wypadek takich zdarzeń jak choćby pożar czy zalanie. Ubezpieczenie może objąć cenne przedmioty, które znajdują się w domu, kradzież z włamaniem czy elementy na zewnątrz, jak panele fotowoltaiczne, a także OC w życiu prywatnym. Black Week to okazja, aby kupić tanie ubezpieczenie mieszkania bez konieczności wychodzenia z domu.

Najtańsze OC, AC, ubezpieczenie domu i nie tylko

Święto zakupów już niedługo. Wykorzystajmy je do znalezienia ofert na usługi, których rzeczywiście potrzebujemy. Nowy telewizor może sprawi nam radość, ale nie zapewni nam spokoju, jaki daje dobrze dobrana polisa. Do zyskania na ubezpieczeniowych promocjach nie musimy nawet ruszać się z domu – zakupów dokonamy online.

Źródła: 

[1] https://bluemedia.pl/baza-wiedzy/blog/ecommerce/rekordowy-black-friday-100-proc-wiecej-transakcji-i-100-proc-dostepnosci

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 457 110 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz  pełne dane o spółce.

Artykuły mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.