Poradnik ubezpieczenia samochodu krok po kroku

Samochód | 5 minut

Po zakupie samochodu każdy nowy właściciel musi zatroszczyć się o ubezpieczenie swojego pojazdu, czyli co najmniej o wykupienie obowiązkowej polisy OC. Coraz częściej jednak kierowcy decydują się na AC, które zabezpieczy finansowo ich pojazd przed wieloma szkodami oraz inne usługi dodatkowe, poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem.

Spis treści:

Jakie ubezpieczenie wybrać: OC czy OC/AC?

Ubezpieczenie OC to jedyne wymagane przez przepisy prawa ubezpieczenie samochodowe. Chroni kierowcę przed koniecznością poniesienia odpowiedzialności cywilnej za szkodę wyrządzoną z jego winy innej osobie. Jednak oprócz obowiązkowego OC warto także zainteresować się zakupem ubezpieczenia Autocasco (AC). Dzięki niemu zapewnisz sobie pieniądze na pokrycie szkód, jeżeli z twojej winy zostanie uszkodzony także twój pojazd. Autocasco stanowi również ochronę na wypadek kradzieży, usterek wywołanych zjawiskami atmosferycznymi, a także przy wypadkach, w których trudno ustalić sprawcę. AC jest pomocne też, jeżeli zderzysz się z dzikim zwierzęciem, wpadniesz w poślizg lub ktoś podczas parkowania uszkodzi Twój samochód. Dzięki AC, koszty napraw wynikających z takich zdarzeń, ubezpieczyciel pokryje za Ciebie.

Kupując ubezpieczenie motoryzacyjne nie kieruj się tylko ceną

Polisę OC możesz uzupełnić o dodatkowe ubezpieczenia, które poszerzą zakres ochrony twojego samochodu. Dlatego wybierając ubezpieczenie motoryzacyjne, zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na elementy składowe polisy. Wykupując np. pakiet OC/AC i wszystkie popcje dodatkowe, możesz liczyć nie tylko na zwiększoną ochronę i większy komfort na drodze.

 1. Zapoznaj się z ofertą
  W Allianz dopasujesz dummy ubezpieczenie samochodu do swoich potrzeb. Możesz wybrać wyłącznie OC, ale zachęcamy także do sprawdzenia pakietu OC/AC, który zapewnia bardziej kompleksową ochronę twojego pojazdu w korzystnej cenie. Sprawdź, jakie produkty dodatkowe przygotowaliśmy:
  Assistance – rozszerzenie, które pozwoli nam na udzielnie pomocy po wypadku albo po innym zdarzeniu drogowym, które uniemożliwia kontynuowanie podróży. W jego zakresie znajduje się m. in.: przyjazd lawety, holowanie pojazdu albo transport ciebie i podróżujących z tobą osób z miejsca wypadku do domu czy hotelu. Zatem, gdy w trasie zdarzy się coś nieoczekiwanego z twoim samochodem, od nas otrzymasz szybką i fachową pomoc. Assistance możesz dostosować do swoich oczekiwań poprzez wybranie najbardziej odpowiedniego wariantu. W zależności od wybranej opcji możesz liczyć na transport sanitarny, złomowanie pojazdu, pojazd zastępczy, dostarczanie części oraz wiele innych udogodnień.
  Ubezpieczenie NNW – dzięki  polisie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnimy Ci pomoc finansową, jeśli ucierpisz w zdarzeniu drogowym albo podczas wsiadania lub wysiadania z auta. Wypłacimy ci pieniądze na leczenie po wypadku, gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu i zagwarantujemy wsparcie finansowe, które będziesz mógł wykorzystać na dowolny cel, np. na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego. 
  Ochrona Prawna – jeżeli uszkodzisz pojazd w kolizji ze zwierzęciem dzikim lub domowym lub wjedziesz w dziurę w drodze, otrzymasz fachową pomoc prawną. Dostarczymy ci niezbędnych informacji, dokumentów i wskazówek lub pokryjemy koszty procesu oraz zastępstwa procesowego w dochodzeniu Twoich roszczeń od sprawcy zdarzenia. Pomożemy również, jeżeli będziesz chciał dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji, niewłaściwej naprawy pojazdu lub złego montażu instalacji gazowej, a także odszkodowania w związku z wypadkiem, w którym ucierpisz, czy nawet, jeżeli będzie się toczyło przeciwko tobie postępowanie karne wynikające z wykroczenia lub przestępstwa popełnione przez ciebie na drodze. Poniesiemy koszty takich procesów, w tym również koszty zastępstwa procesowego przez profesjonalnego pełnomocnika (tj. adwokata, czy radcę prawnego)
  Ubezpieczenie szyb – szyby są bardzo delikatne i łatwo ulegają zniszczeniom. Wystarczy kamyk, który odpryśnie spod opon sąsiedniego pojazdu, spadająca gałąź albo akt wandalizmu, aby konieczna była wymiana szyby w samochodzie. Ubezpieczając szyby w Allianz zapewnisz sobie pokrycie kosztów i szybkie zorganizowanie wymiany lub naprawy szyb: przedniej, tylnej i bocznych, kiedy zaistnieje taka konieczność. Otrzymasz pomoc na telefon, niezbędne informacje o warsztatach w twojej okolicy oraz terminie naprawy usterki na nasz koszt. Dodatkowo, jeśli w wyniku jakiegoś zdarzenia w twoim samochodzie ucierpiały wyłącznie szyby, nie utracisz zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia AC w Allianz. Zapewnimy ci także najwyższy poziom obsługi, ponieważ współpracujemy z renomowanymi firmami zajmującymi się serwisem szyb.
 2.  Wybierz zakres ubezpieczenia i rozwiej wątpliwości
  Jeśli po lekturze naszej strony wciąż nie jesteś zdecydowany na konkretny zakres usług w ramach ubezpieczenia motoryzacyjnego lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, to zachęcamy do rozmowy z naszym konsultantem pod numerem +48 224 224 224.  Wtedy możemy wspólnie wybrać najkorzystniejszą ofertę dopasowaną do twoich indywidualnych potrzeb.
 3. Wylicz składkę
  Jak już zdecydujesz się, jaki wariant ubezpieczenia jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, to na naszej stronie internetowej, masz możliwość obliczenia prognozowanej składki dla swojego pojazdu. Aby wyliczyć najkorzystniejszą dla ciebie składkę, zadamy ci kilka pytań. Po co nam te informacje? Otóż są one niezbędne do prawidłowego oszacowania ryzyka ubezpieczeniowego. Spytamy o twój wiek i staż za kierownicą, liczbę szkód, czy o miejsce, w którym parkujesz swój samochód. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować ci polisę dopasowaną do twoich potrzeb i dającą gwarancję rzetelnej wypłaty w razie szkody.
 4. Kup polisę
  Zakupu polisy w Allianz możesz dokonać na dwa sposoby. Pierwszy nie wymaga wychodzenia z domu. Jest to zakup online poprzez dedykowany formularz. W serwisie Mój-Allianz możesz sprawdzić sumę ubezpieczenia, wysokość zniżek, wydrukować potrzebne wnioski, a także kupić nowe produkty, przez co zaoszczędzisz wiele czasu. Zakup ubezpieczenia online daje Ci także szansę na szczegółowe zapoznanie się z warunkami polisy, prześledzenie korzyści i dostosowanie oferty do swoich potrzeb. Drugim sposobem jest zakup polisy  podczas rozmowy telefonicznej z naszym konsultantem. Jesteśmy do Twojej dyspozycji +48 224 224 224.
 5. Opłać składkę
  Ostatni krok to opłacenie składki. W Allianz nie trzeba składki opłacić od razu w całości. Można ją rozłożyć na raty. Dzięki temu, nawet jeśli chwilowo nie masz wystarczającej gotówki, to i tak możesz zdecydować się nie tylko na OC, ale również na dodatkową ochronę, którą dadzą ci AC i oferowane przez nas produkty dodatkowe. Atrakcyjne raty, bez wysokiego oprocentowania ustalane są indywidualnie. Dopasujemy je do twoich potrzeb, tak abyś mógł skomponować interesujący cię pakiet ubezpieczeniowy.

 

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 457 110 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz  pełne dane o spółce.

Artykuły mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.