5 powodów, żeby razem z OC kupić AC.
Bądź bezpieczny!

Samochód | 5 minut

dummy Ubezpieczenie OC musi mieć każdy kierowca, wobec czego zainteresowanie tanim OC nie słabnie. Inaczej jest z AC, które pozostaje opcjonalne. Poznaj powody, dla których warto wykupić   ochronę samochodu.

Czy warto kupować autocasco? Wielu kierowców uważa, że to zbędny wydatek. To, ile kosztuje dummy OC i AC dla samochodu zależy od wielu czynników. Jest jednak co najmniej 5 powodów, żeby zainwestować w kompleksową ochronę na drodze.

Spis treści:

OC chroni Ciebie, ale nie Twój samochód

Polisa OC pokrywa koszty szkód, które wyrządzisz innym w czasie jazdy. Jeśli spowodujesz wypadek, poszkodowani otrzymają pieniądze z Twojej polisy. Zakres OC jest regulowany odgórnie. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, co zawiera OC, zajrzyj do dummy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych  .

Obowiązkowe OC to podstawowa ochrona każdego kierowcy. Dzięki niemu w razie wypadku nie będziesz musiał płacić poszkodowanym z własnej kieszeni. OC nie obejmuje  jednak wielu sytuacji, które mogą Cię spotkać na drodze. A przede wszystkim nie zapewnia także ochrony Twojego samochodu.

Ze swojego AC dostaniesz pieniądze po kradzieży

W 2016 roku w Polsce skradziono 13,5 tysiąca samochodów. Najczęściej giną auta liczące sobie od 6 do 10 lat – to aż 43% wszystkich skradzionych. 15% znikających samochodów stanowią auta nowe, w wieku od 1 do 3 lat.

Kradzież to jedna z sytuacji, kiedy nie działa OC. Odszkodowanie otrzymasz tylko, jeśli miałeś wykupione autocasco. Jeśli parkujesz w niestrzeżonym miejscu lub posiadasz jeden z często kradzionych modeli, na pewno przyda Ci się AC od kradzieży samochodu. 

Autocasco obejmuje także szkody parkingowe i zdarzenia losowe

Zostawiłeś samochód na parkingu, a po powrocie na masce było głębokie wgniecenie? Raczej nie licz, że sprawca sam się do Ciebie zgłosi. Możesz zlikwidować szkodę parkingową z AC – będzie to dużo łatwiejsze i szybsze niż samodzielne organizowanie naprawy. Nie mówiąc już o kosztach. Możesz zdecydować, że naprawę szkody z AC od początku do końca przeprowadzi Twój zaufany warszatat. Ty po prostu zgłosisz się po swoje odnowione auto. 

Spadająca gałąź, pożar, dzikie zwierzę które wybiegnie pod koła – to wszystko może zniszczyć Twój samochód. AC obejmuje takie zdarzenia losowe, dzięki temu nie będziesz musiał martwić się tym, na co nie masz wpływu.

W ramach assistance masz holowanie pod Twoim domem

Do pakietów OC i AC dołączone są inne przydatne usługi, na przykład pomoc na drodze (assistance), która działa nawet spod Twojego garażu, a także NNW dla kierowcy, ochrona prawna oraz transport pasażerów do 50 km.

Możesz szybko kupić pakiet OC i AC przez internet

Na pewno zależy Ci, aby cena pakietu OC i AC była jak najniższa. Znalezienie odpowiedniej oferty, dopasowanie jej do naszego auta i wypełnienie wniosku zajmuje jednak dużo czasu. Kupując OC i AC online szybko uzupełnisz dane swojego samochodu, porównasz dostępne usługi i zapłacisz.

Artykuły mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 457 110 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz  pełne dane o spółce.