Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Ubezpieczenie samochodu
na miesiąc

Porada ubezpieczeniowa dla kierowcy  | czas czytania 2 min 
Zgodnie z ustawą obowiązkowe OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się co do zasady na okres 12 miesięcy. Są jednak takie przypadki, gdy ustawodawca dopuszcza ubezpieczenie samochodu na czas krótszy niż 12 miesięcy, jednak nie krótszy niż 30 dni.
Takie ubezpieczenie możliwe jest w sytuacji, gdy np. Twoje auto jest zarejestrowane czasowo. OC na czas nie krótszy niż 30 dni możesz wykupić również wtedy, gdy Twój pojazd zarejestrowany jest za granicą i chcesz przewieźć auto na terytorium naszego kraju. Krótkoterminowe ubezpieczenie auta mogą mieć też samochody komisowe, pojazdy wolnobieżne oraz auta historyczne.
OC zawierane na miesiąc ma taki sam zakres ochrony jak standardowe OC, jednak nie przedłuża się na kolejny okres, lecz po upływie czasu, na który było zawarte, automatycznie wygasa. Ubezpieczenie samochodu na miesiąc kupisz w Allianz tylko u agenta.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.