Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Po ilu latach przysługują zniżki OC?

Porada ubezpieczeniowa dla kierowcy  | czas czytania 1 min 
Kierowcy młodzi wiekiem, a także osoby niedoświadczone w prowadzeniu pojazdów mechanicznych najczęściej płacą pełną, a czasami nawet zwiększoną składkę ubezpieczeń komunikacyjnych. Wystarczy kilka lat bezpiecznej jazdy, aby uzyskać maksymalny poziom zniżek na OC. Jeżeli jednak nie kupujesz polis OC przez kilka lat z rzędu, możesz zacząć tracić wypracowane wcześniej zniżki.
Gdyby było tak prosto, że za każdy rok bezszkodowej jazdy mógłbyś otrzymać 10% zniżki na ubezpieczenie OC, a po szkodzie z Twojej winy 10% zwyżki - każdy kierowca mógłby samodzielnie określić wysokość uzyskanych zniżek. Sposób obliczania zniżek jest bardziej skomplikowany i oprócz wieku kierowcy, jego doświadczenia za kierownicą oraz lat bezszkodowej jazdy bierze się pod uwagę szereg innych czynników.
Przy obliczaniu zniżki ważna jest także sytuacja rodzinna i miejsce zamieszkania, a także marka, model, rok produkcji, pojemność silnika i przebieg ubezpieczanego samochodu. Zniżki za bezszkodową jazdę przypisane są jednak do osoby, a nie do samochodu i nie przepadają po zmianie auta.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.