Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Do ilu lat obowiązuje zwyżka za ubezpieczenie OC?

Porada ubezpieczeniowa dla kierowcy  | czas czytania 2 min 
Młodzi kierowcy muszą liczyć się z wyższymi kosztami obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia.
Należy jednak pamiętać, że zwyżka za wiek to nie jedyny czynnik, który brany jest pod uwagę przy obliczaniu składki ubezpieczenia OC. Oprócz wieku kierowcy, istotne jest także jego „doświadczenie za kółkiem”, czyli to jak długo posiada prawo jazdy, a także liczba lat bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia OC.
Oprócz tego istnieje szereg dodatkowych czynników, które wpływają na wysokość składki, np. miejsce zamieszkania czy też pojemność silnika i wiek ubezpieczanego pojazdu.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.