Warning: You are using an outdated Browser, Please switch to a more modern browser such as Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Praktyczny poradnik dla kierowcy

Informacje, wskazówki i porady dla osób, które chcą ubezpieczyć samochód w Allianz. 
Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu samochodu w Allianz
Najczęściej czytane porady ubezpieczeniowe dla kierowcy

Ile kosztuje ubezpieczenie AC bez zniżek?

Bezszkodowa jazda, wiek kierowcy, doświadczenie, przebieg auta i wiele innych czynników decyduje o cenie ubezpieczenia. Ile kosztuje polisa AC bez zniżek.
Czytaj więcej

Czy ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela?

Co powinien zrobić z polisą OC osoba sprzedający pojazd. Co może zrobić nowy właściciel z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC a pojemność silnika

Jak pojemność silnika wpływa na wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Czytaj więcej

Ubezpieczenie samochodu na miesiąc

W jakich sytuacjach jest możliwe wykupienie OC tylko na miesiąc. W jaki sposób można zawrzeć taką krótkoterminową umowę ubezpieczenia - sprawdź OC w Allianz
Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC bez prawa jazdy

Osoba bez prawa jazdy może kupić OC pojazdów mechanicznych - jak sprawdzić cenę ubezpieczenia OC w Allianz? Jak można skorzystać z kalkulatora składek online
Czytaj więcej

Darowizna samochodu w rodzinie

Zamierzasz przekazać samochód w darowiźnie osobie z rodziny albo to ty go w ten sposób otrzymasz? Co powinno się znaleźć w umowie i o jakich ważnych terminach musisz pamiętać, aby uniknąć zapłacenia podatku.
Czytaj więcej

Akcyza na samochody sprowadzone z zagranicy

Trzeba złożyć deklarację i zapłacić akcyzę. Jeśli auto sprowadził pośrednik, to obowiązek ten spoczywa na nim, jeśli jednak zajmowałeś się tym sam, to sprawdź, jak i kiedy załatwić formalności.
Czytaj więcej

Kupno auta a podatek od wzbogacenia

Ile wynosi PCC, czyli podatek od czynności prawnych, potocznie nazywany jest podatkiem od wzbogacenia się. Jak złożyć deklarację do urzędu skarbowego. Kto płaci podatek i ile on wynosi?
Czytaj więcej

Na co zwracać uwagę przy zakupie sprowadzonego samochodu?

Cofnięty przebieg? Stan lakieru, nadwozia, skrzyni biegów? Kwota na fakturze? - Co jest ważne przy zakupie używanego samochodu.
Czytaj więcej

70 wszystkich publikacji

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.