Warning: You are using an outdated Browser, Please switch to a more modern browser such as Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Praktyczny poradnik dla kierowcy

Informacje, wskazówki i porady dla osób, które chcą ubezpieczyć samochód w Allianz. 
Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu samochodu w Allianz
Najczęściej czytane porady ubezpieczeniowe dla kierowcy

Ile kosztuje ubezpieczenie AC bez zniżek?

Bezszkodowa jazda, wiek kierowcy, doświadczenie, przebieg auta i wiele innych czynników decyduje o cenie ubezpieczenia. Ile kosztuje polisa AC bez zniżek.
Czytaj więcej

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC - czyli odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu jest obowiązkowe. Dlaczego jest obowiązkowe, jaki ma zakres i przed czym chroni.
Czytaj więcej

Ile zapłaci młody kierowca za ubezpieczenie OC?

Dlaczego młody kierowca płaci wyższą składkę za ubezpieczenie OC. Co wpływa na cenę ubezpieczenia?
Czytaj więcej

Jak sprawdzić ubezpieczenie OC?

Chcesz poznać historię samochodu lub upewnić się, że sprawca wypadku ma ważną polisę OC. Zobacz, jak to zrobić - więcej informacji w poradniku Allianz
Czytaj więcej

Jak obliczyć składkę za OC?

Każdy może obliczyć składkę za OC samodzielnie. Służy do tego kalkulator składek online. Szybko poda nam cenę za ubezpieczenia komunikacyjne w Allianz.
Czytaj więcej

Czym jest numer VIN samochodu i jak go sprawdzić

Zobacz, co to jest numer VIN (numer nadwozia) i jak go sprawdzić.
Czytaj więcej

Jak i kiedy zgłaszać szkodę po kolizji?

Co to jest kolizja i co zrobić, aby zgłosić, jeśli doszło do zdarzenia w ruchu drogowym, w wyniku którego zostały poniesione straty materialne lub obrażenia ciała,
Czytaj więcej

Gdzie jest potrzebna zielona karta do ubezpieczenia OC

Czy kierowca musi posiadać potwierdzenie zawarcia polisy OC i dokument prawa jazdy zawsze, kiedy korzysta ze swojego pojazdu? Znasz przepisy?
Czytaj więcej

Jak ubezpieczyć samochód, kiedy współwłaścicielem jest bank?

Współwłaścicielem samochodu kupionego na kredyt jest bank. Zobacz, jak ubezpieczyć samochód.
Czytaj więcej

70 wszystkich publikacji

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.