Coraz więcej kierunków turystycznych staje się łatwo dostępnych dla fanów egzotyki. Jeden z nich to Madagaskar, czyli największa wyspa Afryki i jednocześnie czwarta pod względem powierzchni na świecie. Jeśli marzą Ci się zachwycające plaże, lazurowo-turkusowa woda i tropikalne lasy, to wczasy na Madagaskarze są dla Ciebie. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić to miejsce i co możesz tam zobaczyć. 
Spis treści:

Wyspa ta należy do miejsc, w których warto spędzić więcej czasu. Znajduje się u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki na Oceanie Indyjskim. Madagaskar oddziela od kontynentu szeroki na 400 km kanał mozambicki. Dlaczego akurat urlop na Madagaskarze powinien być dłuższy?

Za długim urlopem przemawiają stosunkowo niskie koszty pobytu. Ceny na Madagaskarze nie są wygórowane. Jeśli nie będziesz korzystać z nowoczesnych hoteli, urlop może się wiązać z niewielkimi wydatkami. Utrzymanie na miejscu będzie Cię kosztować mniej niż w Polsce, taniej niż wakacje w Grecji czy wczasy w Gruzji. Wyspa ma powierzchnię mniej więcej taką jak Ukraina, zapewnia mnóstwo atrakcji wartych zobaczenia, więc na pewno nie będziesz się tam nudzić.

Poza tym sezon na wyspie trwa kilka miesięcy. Od czerwca od października ilość opadów jest niewielka. Od listopada aż do maja panuje pora deszczowa. W 2022 roku największe opady były w styczniu i lutym. W miesiącach, w których występuje stosunkowo mało opadów, temperatura maksymalna dochodzi do 35 stopni Celsjusza. Możesz jednak oczekiwać, że będzie nieco chłodniej niż w pozostałych miesiącach[1]. Najniższa temperatura w ciągu dnia w 2022 roku wynosiła około 15 stopni Celsjusza.

Zastanów się, czego oczekujesz. W zależności od pory roku trafisz na inne warunki. Stolicą Madagaskaru jest Antananarywa. Kto wybrał się tam w styczniu 2023 roku, trafił na temperaturę 24-26 stopni Celsjusza, prawie codzienne, niewielkie opady i wiatr o prędkości 10-15 km/h. W tym okresie spodziewaj się wysokiej wilgotności, która sprawia, że bardziej intensywnie odczuwa się wysoką temperaturę.

Jeśli wybierzesz się w podróż na Madagaskar latem, warunki będą inne. Kto odwiedzał stolicę wyspy w lipcu 2022 roku, trafił na temperaturę od 15 do 20 stopni Celsjusza i minimalną ilość opadów. To świetny czas, aby zwiedzać Madagaskar, ponieważ nie doskwiera upał. Jeśli chcesz wypocząć, wybierz zimę. Madagaskar w lutym pozwoli Ci się zrelaksować i wrócić z opalenizną. Pamiętaj, że temperaturę w tej części świata odczuwa się inaczej niż np., gdy spędzasz np. wakacje w Rumunii. Duża wilgotność może powodować m.in. uczucie duszności.

Jeśli chcesz się wybrać na tę wyspę, przygotuj się na długi lot. W stolicy Madagaskaru znajdziesz się po około 12 godzinach, ale tylko w przypadku bezpośredniego połączenia. Jeśli będzie to lot z przesiadkami, może potrwać 15-16 godzin lub dłużej. Mniej więcej tyle samo czasu wymaga dotarcie na miejsce, jeśli wybierzesz wczasy w Kenii.

Ten kierunek turystyczny jest bardziej popularny wśród Polaków. Który oferuje więcej atrakcji? Jedno i drugie miejsce może zagwarantować coś wyjątkowego, więc kluczowe znaczenie mają Twoje preferencje.

Podróż do tej części świata może Ci przynieść niesamowite doświadczenia. To, ile kosztuje  wycieczka na Madagaskar, zależy od jej programu i przede wszystkim od tego, czy organizujesz ją sam, czy lecisz z biurem podróży. W obu wypadkach na koszt urlopu na Madagaskarze wpływają przede wszystkim ceny biletów lotniczych. Koszt noclegów i wyżywienia nie musi stanowić dużego wydatku. 

Jeśli chcesz skorzystać z oferty biura podróży, musisz mieć co najmniej ponad 6 tysięcy na samą imprezę turystyczną. Propozycja obejmuje hotel, który ma 3, 4, a nawet 5 gwiazdek, ale wyższy standard wiąże się z większym wydatkiem. Oferty zapewniają pakiet all inclusive lub śniadania i obiadokolacje. Ten pierwszy oznacza pełne wyżywienie, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Weź pod uwagę hotele m.in. na wyspie Nosy Be, przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. To tam przeważnie turystów kwaterują polskie biura podróży.

Wyższa cena za urlop na Madagaskarze obowiązuje w przypadku wycieczek objazdowych lub gdy chcesz połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Na taki wyjazd potrzebujesz od 15 do nawet ponad 30 tysięcy – w zależności od tego, jaką imprezę turystyczną wybierzesz.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty biura podróży, musisz mieć co najmniej ponad 6 tysięcy na samą imprezę turystyczną. Propozycja obejmuje hotel, który ma 3, 4, a nawet 5 gwiazdek, ale wyższy standard wiąże się z większym wydatkiem. Oferty zapewniają pakiet all inclusive lub śniadania i obiadokolacje. Ten pierwszy oznacza pełne wyżywienie, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Weź pod uwagę hotele m.in. na wyspie Nosy Be, przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. To tam przeważnie turystów kwaterują polskie biura podróży.

Wyższa cena za urlop na Madagaskarze obowiązuje w przypadku wycieczek objazdowych lub gdy chcesz połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Na taki wyjazd potrzebujesz od 15 do nawet ponad 30 tysięcy – w zależności od tego, jaką imprezę turystyczną wybierzesz.

Urlop na tej wyspie zapewnia zupełnie inne atrakcje niż zwiedzanie San Marino czy też wajacje w Mołdawi. Co warto zobaczyć? Weź pod uwagę miejsca, które wymieniamy niżej.

  • Aleja Baobabów – pomarańczowa droga, wokół której znajdują się tysiącletnie drzewa. To niesamowity widok, który możesz znać z materiałów reklamujących Madagaskar. Sprawdź, jak wygląda na żywo.
  • Park narodowy Antasibe-Mantadia – możesz tam obserwować dziką przyrodę Madagaskaru.
  • Isalo National Park – idealne miejsce, jeśli uwielbiasz wyjątkowe krajobrazy.
  • Lemuria Land – czyli park zoologiczny na Nosy Be. Zobaczysz tam kameleony, lemury i inne dzikie zwierzęta.

To zaledwie kilka atrakcji, które możesz zobaczyć na Madagaskarze. Miejsc godnych uwagi znajdziesz znacznie więcej.

Jeśli chcesz wyjechać na wakacje z biurem podróży, zwróć uwagę na zakres polisy, którą masz w cenie wyjazdu. Mała suma ubezpieczenia może nie wystarczyć na pokrycie ewentualnych kosztów, które mogą się pojawić – w tym np. kosztów transportu medycznego. Wybierz polisę z szerokim zakresem ochrony. Sprawdź nasze ubezpieczenie turystyczne – może obejmować koszty leczenia nawet do 5 mln zł. 

Źródło:

[1] https://turystyka.wp.pl/absolutny-hit-wakacji-polacy-w-tym-roku-rezerwuja-jak-szaleni-6886211767110592a

[1] https://turystyka.wp.pl/absolutny-hit-na-lato-2023-z-tygodnia-na-tydzien-coraz-wieksze-zainteresowanie-6873881264564928a

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.