wczasy w Kenii

Wczasy w Kenii – jak zaplanować zwiedzanie i odpoczynek?

Podróż | 4 minuty
Marzą Ci się egzotyczne wakacje? Weź pod uwagę wczasy w Kenii. Kraj ten znajduje się w Afryce Wschodniej, nad Oceanem Indyjskim. Wielu Polaków wybiera to miejsce na urlop zimą, ponieważ zapewnia wtedy znakomite warunki do wypoczynku. Czy warto lecieć na wakacje do Kenii? Co warto zobaczyć? 
Spis treści:

Polacy od lat podróżują do tego kraju, ale nie jest to kierunek dla każdego. Bezpośredni lot z Warszawy do Mombasy, popularnego kurortu w Kenii, trwa 11-12 godzin. Nie wszystkim odpowiada tak długi pobyt w samolocie. Jednocześnie czas podróży wpływa na koszt wyjazdu. Jeśli jednak szukasz kierunku na egzotyczny urlop, wczasy w Kenii to opcja dla Ciebie. Dzika przyroda, aktywny wypoczynek w górach, różnorodna kultura i piękne plaże – to wszystko zachwyca turystów w tym kraju.

2019 rok był najlepszym dla turystyki w Kenii. Państwo odwiedziło ponad milion turystów. W 2021 było ich ok. 900 tys. Rozwojowi turystyki sprzyja kampania „Magiczna Kenia” prowadzona przez tamtejsze ministerstwo turystyki. Do tego kraju przyjeżdżają najczęściej turyści ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Ministerstwo chce zainteresować urlopami mieszkańców m.in. Chin oraz Arabii Saudyjskiej[1].

 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Wakacje.pl, kraj ten znalazł się na 10. pozycji pod względem popularności wśród kierunków egzotycznych na zimę 2022/2023[1]. Polacy coraz chętniej wybierają tak odległe cele podróży.

Jednym z pomysłów na egzotyczne wakacje, który dopiero zdobywa popularność, są wczasy na Madagaskarze. To największa wyspa Afryki, która przyciąga m.in. egzotyczną roślinnością, pięknymi plażami i widokami. Urlop w tym zakątku świata wiąże się jednak z dużymi wydatkami. Na koniec czerwca 2023 roku wyjazd z biurem podróży Itaka dla dwóch osób kosztował co najmniej 13 tys. zł[2].  Madagaskar stanowi propozycję dla zamożnych klientów. Znacznie taniej można spędzić urlop w Europie, gdzie można wybrać np. wakacje w Grecji.

Ile trzeba wydać, aby móc wypoczywać w Kenii? Wczasy w tym kraju wiążą się z dosyć dużym wydatkiem. Możesz trochę oszczędzić, jeśli zorganizujesz urlop na własną rękę i zamiast nowoczesnego hotelu, wybierzesz tańsze miejsca noclegowe. Ile zapłacisz za wakacje w Kenii w 2023 roku

Jeśli nie chcesz korzystać z oferty biura podróży, spróbuj samodzielnie zarezerwować bilet lotniczy. Bezpośredni lot do Nairobi kosztuje co najmniej 2 tys. zł. Możesz trafić na okazję cenową, ale często takie połączenie będzie się wiązać z przesiadkami, które znacznie wydłużą podróż.

W Kenii możesz znaleźć bardzo tani nocleg. Załóżmy, że chcesz lecieć na tydzień od 11 do 18 grudnia 2023 roku. Oto przykładowe ceny za pobyt 2 osób w Mombasie:

  • Shanzu Homes – apartament na wyłączność w odległości 350 m od plaży. Koszt wynosi 446 zł.
  • 3 Bedroom W/Pool Nyali – apartament z jedną sypialnią, 450 m od plaży. Cena wynosi ponad 1500 zł.
  • PrideInn Flamingo Beach Resort & Spa – hotel ma 4 gwiazdki, znajduje się przy plaży, a oferta obejmuje pakiet all inclusive, czyli pełne wyżywienie. Koszt wynosi ok. 7 tys. zł.
  • Voyager Beach Resort – ten obiekt również ma 4 gwiazdki, znajduje się przy plaży i obejmuje pakiet all inclusive. Kosztuje ponad 7 tys. zł[1].

Jak widzisz, rezerwacja noclegu nie musi wiązać się z bardzo dużym wydatkiem. Więcej zapłacisz pod tym względem za wakacje w Rumunii  czy wczasy w Gruzji. Jednak koszt urlopu rośnie ze względu na koszty podróży do tego kraju. Kolejny wydatek wiąże się z tym, że trzeba wykupić wizę. Opłata wynosi 51 euro za osobę. Musisz również zapłacić za transport do miejsca noclegowego i z powrotem.

W ofercie polskich firm znajdziesz oferty wyjazdów w cenie od ok. 4,5 tys. zł za osobę na 7 dni z pakietem all inclusive. 

Do Kenii nie polecisz na dowód osobisty – musisz mieć paszport.

Uwaga: Twój paszport musi być ważny przez minimum pół roku od daty powrotu do Polski oraz mieć dwie wolne strony. 

Kenia to idealny kierunek urlopowy w okresie ferii zimowych w Polsce. W lutym 2022 roku w Mombasie przez cały miesiąc temperatura zwykle wynosi ok. 30 stopni Celsjusza. W tym czasie nie odnotowuje się zazwyczaj opadów deszczu, ale bywa wietrznie – może wiać z prędkością 25-30 km/h.

A jak to jest w lecie? Czy to dobra pora na urlop w tych stronach świata? W 2022 roku temperatura w pierwszej połowie czerwca wynosiła 26-28 stopni Celsjusza, ale prawie codziennie padało. Miesiącem z największą ilością opadów był maj, przy czym wiało podobnie jak zimą. 

Kenia to idealny kierunek urlopowy w okresie ferii zimowych w Polsce. W lutym 2022 roku w Mombasie przez cały miesiąc temperatura zwykle wynosi ok. 30 stopni Celsjusza. W tym czasie nie odnotowuje się zazwyczaj opadów deszczu, ale bywa wietrznie – może wiać z prędkością 25-30 km/h.

A jak to jest w lecie? Czy to dobra pora na urlop w tych stronach świata? W 2022 roku temperatura w pierwszej połowie czerwca wynosiła 26-28 stopni Celsjusza, ale prawie codziennie padało. Miesiącem z największą ilością opadów był maj, przy czym wiało podobnie jak zimą. 

Bez względu, czy na urlop jedziesz z biurem, czy na własną rękę, pamiętaj o polisie dla podróżnych z szerokim zakresem ochrony.

Wybierz ubezpieczenie turystyczne, które zabezpieczy Cię przed kosztami leczenia czy transportu medycznego. Nie wyjeżdżaj bez odpowiedniej polisy. Najlepiej wybierz ofertę z najwyższą sumą ubezpieczenia, aby uniknąć niespodziewanych wydatków.

W dniu rezerwacji pomyśl też o ubezpieczeniu kosztów odwołania podróży lub jej opóźnienia. To ważne, szczególnie gdy wybierasz się tak daleko, do kraju o odmiennej kulturze i mentalności mieszkańców.

Źródło:

[1] https://turystyka.rp.pl/nowe-trendy/art36410061-kenia-ma-nowa-strategie-dla-turystyki-przyjezdzajcie-na-lwy-i-ptaki

[2] https://media.wakacje.pl/216561-zima-polacy-wyjada-na-egzotyczne-wakacje-dominikana-jednym-z-hitow-sprzedazy

[3] https://www.wakacje.pl/wczasy/madagaskar/?all-inclusive

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.