Lizbona - wakacje w Portugalii

Najlepsze atrakcje we Francji – zaplanuj z nami niezapomniane wakacje!

Moja Podróż 
Wakacje we Francji – to brzmi jak obietnica magicznych, niezapomnianych i obfitujących we wrażenia przeżyć. Francja nie bez powodu jest jednym z kierunków najczęściej obieranych przez turystów, a jego bogactwo historyczne, kulturalne, przyrodnicze i kulinarne są słynne na cały świat. Aby móc w pełni doświadczyć wszystkich oferowanych przez Francję atrakcji, trzeba byłoby zaplanować co najmniej kilkumiesięczny urlop, ale krótszy pobyt w tym kraju będzie również źródłem satysfakcjonujących doznań. 
Być we Francji i nie zobaczyć Paryża? To nie do pomyślenia! Wszystkie najbardziej znane atrakcje we Francji można zobaczyć właśnie w stolicy. Wieża Eiffla, Luwr, Pola Elizejskie, Centrum Pompidou, Muzeum Orsay – każde z tych miejsc zwiedzisz w Paryżu. To także położona na wyspie La Cite katedra Notre Dame, z której rozciąga się niezapomniany widok na miasto nad Sekwaną. Odbudowana po pożarze, wciąż zachwyca strzelistą sylwetką, górującą nad miastem.
Spacerując po Paryżu, warto porzucić sztywny plan i nie starać się za wszelką cenę „odhaczyć” wszystkich najbardziej znanych turystycznie miejsc, tym bardziej że kolejki np. na wieżę Eiffla, czy do Luwru, potrafią być naprawdę długie. Można tu znaleźć mnóstwo fantastycznych kafejek, piekarni, restauracji, niepowtarzalnych sklepów, księgarń oraz butików najbardziej znanych domów mody. Bo Paryż, jak zresztą cała Francja, kojarzy się z wyrafinowaną modą, szykiem i nienagannym stylem. Chanel, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent – wizyta w stolicy Francji to niepowtarzalna okazja, by odwiedzić butiki najbardziej rozpoznawalnych domów mody.
Na obrzeżach Paryża czeka jeszcze jedna, wyjątkowa atrakcja, która szczególnie ucieszy najmłodszych – Disneyland! Co ciekawe, nie tylko dzieciaki marzą o tym, by zaplanować wizytę w tym miejscu w harmonogramie wycieczki. Również ich rodzice chętnie decydują się, by spędzić tam dzień. Powrót do czasów dzieciństwa i swoich ukochanych bohaterów z bajek Disneya to okazja do nieskrępowanej zabawy, razem ze swoimi pociechami!

Ale Francja ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko Paryż. Kraj, rozciągający się od Morza Północnego do Morza Śródziemnego i otoczony od zachodu przez wody Oceanu Atlantyckiego, jest niezwykle ciekawy pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Jeśli chodzi o ciekawe miejsca we Francji, to warto wspomnieć o jednym z najbardziej rozpoznawalnych regionów i mieście, jakim jest Bordeaux. To stąd pochodzi jedno z najsłynniejszych na świecie win. Winnice w tym obszarze zajmują powierzchnię ponad 280 tys. hektarów!

Zdecydowanie warto skorzystać z degustacji wina, szczególnie jeśli będzie ona połączona ze zwiedzaniem winnic, kosztowaniem wybornych serów i podziwianiem niezwykłych widoków, jakie oferuje ten region. Samo miasto także ma sporo do zaoferowania. Można tu podziwiać wiele obiektów, które znajdują się na Światowej Liście Zabytków UNESCO. 

Osoby, które są wrażliwe na piękno z pewnością zechcą odwiedzić ogród botaniczny Jardin des Plantes w Nantes, gdzie można podziwiać m.in. ponad 500 gatunków magnolii i kamelii.

Dzieci będą pod ogromnym wrażeniem misternie formowanych z roślin figurek sympatycznych zwierzątek, a dla dorosłych ogromnym przeżyciem estetycznym będzie spacer wśród ukwieconych alejek i podziwianie niepowtarzalnej architektury tego miejsca, a także stawów z fontannami. W samym Nantes także jest co oglądać.

Katedra St Pierre, zamek książąt Bretanii czy ujmujący niesamowitym klimatem pasaż handlowy Passage de Pomeraye bez wątpienia zasługują na uwagę. 

Francja ma wszystkie atuty, o których marzy turysta: góry, ocean, chłodne i ciepłe morze, rozciągające się po horyzont pola lawendy i rozsiane po całym terytorium kraju klimatyczne chateau, często zamieszkane przez pasjonatów lokalnych tradycji rzemieślniczych, rolniczych czy kulinarnych. To właśnie one decydują o wyjątkowości tego kraju, w którym ludzie potrafią cieszyć się życiem doceniać zmysłowe przyjemności, jakie życie oferuje.
Jeśli chodzi o wycieczki objazdowe, to jedną z najciekawszych i najbardziej popularnych turystycznych popularnością atrakcji jest zwiedzanie zamków nad Loarą. Zamki w Chambord, Chaumont, Cheverny i Chenonceau to absolutne architektoniczne perełki, zachwycające w każdym szczególe. Uroku dodaje im malownicze położenie. 
W sumie w dolinie rzeki Loary i jej dopływów znajduje się kilkaset średniowiecznych i renesansowych zamków, a środkowa część tej przebogatej historycznie i przyrodniczo krainy została w całości wpisana na listę skarbów UNESCO. Jeśli komuś marzą się bajkowe, pocztówkowe i romantyczne widoki, to z pewnością powinien odwiedzić te rejony Francji.
Dla amatorów wycieczek przyrodniczych Francja ma całe mnóstwo zaskakujących niespodzianek, a jedną z nich jest górzysta Owernia. To na obszarze tej krainy znajduje się pasmo zwane Masywem Centralnym, którego część stanowią wygasłe i uśpione wulkany. Ten obszar prezentuje niezwykłe krajobrazy - gęste lasy zachwycają szczególnie jesienią, kiedy liście zaczynają zmieniać kolory. Malowniczo położone na całym obszarze maleńkie, klimatyczne wioseczki i miasteczka oraz niewielkie kurorty, które oferują dostęp do krystalicznie czystej, źródlanej wody dopełniają ten magiczny klimat. Dla wielbicieli trekkingu Owernia będzie prawdziwym odkryciem.
Amatorzy aktywnego wypoczynku docenią też walory krajobrazowe wąwozu Verdon, położonego nieopodal miasteczka Castellane. Ten największy w Europie kanion, głęboki na 250-700 m, to idealne miejsce na wspinaczki i piesze wycieczki. Surowe piękno urwisk, załomów i zapierające dech ujście do ogromnego zaporowego jeziora Lac du Saint-Croix – to po prostu trzeba zobaczyć!
Nie mniej ciekawie jest na mokradłach Camargue, które znajdują się na południu Francji, u ujścia rzeki Rodan. Rozległe tereny bagniste i rozlewiska przyciągają tam liczne gatunki ptactwa wodnego, dzikie konie i byki. Komu szczęście dopisze, ten będzie miał okazję, by zaobserwować afrykańskie różowe flamingi, które także chętnie odwiedzają te tereny. 

Dzięki szkockiemu lordowi Cannes, niewielka rybacka wioseczka stała się jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych miejsc dla przemysłu filmowego i luksusowym kurortem na Lazurowym Wybrzeżu.

Cannes zdecydowanie powinno znaleźć się na wakacyjnej liście „must see”. Nawet jeśli aktualnie nie odbywa się tam festiwal filmowy, to i tak atmosfera blichtru i wyrafinowania są tam wyczuwalne przez cały rok. Oprócz bulwaru La Croisette, przy którym znajdują się ekskluzywne hotele (m.in. przepiękny Carlton, który co roku gości największe gwiazdy filmowe), restauracje i domy mody, warto zobaczyć wzgórza Le Suquet i odwiedzić muzeum de la Castre. Przepiękna, szeroka i długa piaszczysta plaża jest absolutnie wyjątkowa na tle niewielkich i kamienistych plaż, charakterystycznych dla Lazurowego Wybrzeża.

Nie zwlekaj, już dziś zaplanuj dłuższy urlop lub spontaniczny city break we Francji i wszystkimi zmysłami chłoń wyjątkowy klimat odwiedzanych miast!

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.