USA - przewodnik

Atrakcje w USA – co zobaczyć w Nowym Jorku, na Florydzie i w poszczególnych stanach?

Moja Podróż 
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej – kraj wielkich możliwości, centrum światowej kultury, Ziemia Obiecana dla imigrantów z całego świata. Wycieczka do USA to marzenie wielu osób, a jeśli tylko nadarzy się okazja, by je zrealizować, to trzeba ją bezwzględnie wykorzystać.  Co prawda na wyprawę trzeba zarezerwować sobie najlepiej kilka tygodni (a i tak pewnie pozostanie po niej niedosyt), ale jest wielce prawdopodobne, że będzie to przygoda życia. Co warto zobaczyć w Stanach? Przedstawiamy subiektywny przewodnik po największych atrakcjach w USA, który może stać się inspiracją dla wszystkich, którzy pragną poznać ten niezwykły kraj.

1.    Big Apple – co zobaczyć w Nowym Jorku?

2.    Viva Las Vegas – co warto zobaczyć w Mieście Grzechu?

3.    Floryda – co zobaczyć w jednym z najpiękniejszych i najcieplejszych stanów USA?

4.    Przyrodnicze atrakcje USA

5.    Kierunek - Hawaje!

Legenda tego miasta nie wzięła się znikąd. Nie bez powodu śpiewał o nim Frank Sinatra, że jeśli tam mu się uda, to uda mu się wszędzie. Nowy Jork jest po prostu elektryzujący. Miasto, które nigdy nie śpi i jest mekką artystów, ludzi mody oraz domem dla największych gwiazd show-biznesu, zachwyca i onieśmiela. O jego niepowtarzalnym kolorycie decyduje fakt, że jest szalenie różnorodny pod względem kulturowym – tam każdy może poczuć się jak u siebie, bo choć to metropolia, to stała się wymarzonym miejscem na ziemi dla ludzi z najróżniejszych zakątków świata.
Najsłynniejsze dzielnice Nowego Jorku to Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx i Staten Island. Nad miastem górują imponujące drapacze chmur, których nagromadzenie jest tam chyba największe na świecie. Ikoniczna Statua Wolności symbolizuje egalitarność tego miejsca i przypomina wszystkim, że są w kraju nieograniczonych możliwości.

Koneserzy sztuki i wielbiciele historii będą mieli problem z wyborem najciekawszych atrakcji (szczególnie jeśli nie mogą zostać w mieście na dłużej), bo fenomenalnych muzeów i galerii jest tam całe mnóstwo, a wśród nich Metropolitan Museum of Art, Guggenheim Museum czy American Museum of Natural History.

Obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Nowego Jorku jest także spacer po Central Parku, który jest cudowny o każdej porze roku. 

Las Vegas to miasto – fenomen. Położone pośrodku pustyni w stanie Nevada, wygląda niczym senne marzenie. Las Vegas to prawdziwe centrum rozrywki – kasyna Caesar’s Palace, MGM Grand czy Bellagio, liczne kluby i sale koncertowe, na których w ramach rezydentury występują największe gwiazdy światowej muzyki (ostatnio można tam było na żywo posłuchać Adele), gigantyczne ośrodki wypoczynkowe, hotele, miniatury najsłynniejszych zabytków na świecie (wieża Eiffla i egipskie piramidy), pokazy fontann i szerokie bulwary spacerowe, rozświetlone feerią świateł to tylko próbka tego, co czeka na turystów w Mieście Grzechu.

Las Vegas bywa też nazywane światową stolicą ślubów, bo każdego dnia sakramentalne „tak” wypowiada w tamtejszych kaplicach ślubów ponad 300 par! Szalone, piękne, jedyne w swoim rodzaju – niech żyje Las Vegas!

Floryda to prawdziwy raj dla wszystkich spragnionych słońca, pięknych plaż, egzotycznej przyrody, wspaniałego jedzenia, kąpieli w oceanie i spektakularnych widoków. Półwysep otoczony jest od zachodu przez wody Zatoki Meksykańskiej, a od wschodu – Ocean Atlantycki. Niedaleko stąd na Kubę, a latynoski „vibe”, który charakteryzuje się luzem, swobodą i radością, jest tu wyczuwalny na każdym kroku.

Największym miastem na Florydzie jest Miami. W tym mieście można naprawdę odpocząć. Choć to metropolia i największy port w Stanach, to każdy, kto tam trafi, poczuje się jak w raju, a to za sprawą absolutnie zachwycających, szerokich piaszczystych plaż i bliskości oceanu. Beztroskie dni, wypełnione pływaniem, surfowaniem, nurkowaniem i opalaniem to chyba nie najgorszy pomysł na spędzenie wakacji, prawda? Ale poza plażowaniem, można tam też robić mnóstwo innych, ciekawych rzeczy. Spacer po Miami Beach i podziwianie tamtejszej bardzo charakterystycznej architektury inspirowanej stylem Art Deco pozwoli przenieść się w niemal filmową rzeczywistość.

Należy też wspomnieć o Paru Narodowym Everglades, z jego unikatowym ekosystemem, subtropikalnymi dżunglami i malowniczymi mokradłami, które są schronieniem dla krokodyli, manatów czy panter florydzkich. 

 Bussana Vecchia – Stara Bussana, Liguria
 Bussana Vecchia – Stara Bussana, Liguria
Stany Zjednoczone to nie tylko Waszyngton, Hollywood czy Nowy Jork. To także zniewalająca przyroda i bajkowe widoki. To właśnie w USA znajduje się Wielki Kanion, który jest tak majestatyczny i olbrzymi, że zapiera dech w piersiach. Położony jest w Północnej Arizonie, a swoją niepowtarzalną rzeźbę zawdzięcza „pracy”, jaką wykonała rzeka Kolorado. Mierzy 446 km długości i blisko 2 km głębokości oraz  aż do 29 km szerokości. Dla miłośników trekkingu i hikingu jest to absolutny „must see” podczas pobytu w Stanach, bo wędrówki szlakami prowadzącymi przez Wielki Kanion to doznanie, które na zawsze pozostaje w pamięci. Można tam też skorzystać z takich atrakcji, jak spływy kajakowe, przejażdżki jeepami, przeloty helikopterem oraz Skywalk, czyli przeprawy po szklanej konstrukcji widokowej, rozciągającej się na wysokości 1200 m nad brzegiem kanionu. 
 Bussana Vecchia – Stara Bussana, Liguria
Sława Parku Narodowego Yellowstone sięga chyba każdego zakątka na ziemi. I zupełnie zasłużenie. Jest to pierwszy park narodowy na ziemi, założony w 1872 roku. Można tam podziwiać gejzery (najbardziej znany to Old Faithful Geyser), gorące źródła, wodospady, kaniony, skalne formacje i gęste lasy. Wrażenie robią także bajecznie kolorowe gorące źródła, z Grand Prismatic Ring na czele. Yellowstone to także dom dla mnóstwa gatunków dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie czarne, niedźwiedzie grizzly, jelenie, łosie, bizony i wilki
Jeśli wakacje to dla Ciebie przede wszystkim odpoczynek na plaży i rozkoszowanie się cudownymi widokami, spokojem i pięknem natury, to Hawaje spełnią Twoje oczekiwania i to z ogromną nawiązką. Ten wulkaniczny archipelag, który składa się ze 137 wysp, może się poszczycić najpiękniejszymi plażami na naszej planecie. Hawaje - wiecznie zielone, bujne, obfite, zniewalające walorami przyrodniczymi i gościnnością mieszkańców można bez przesady określić mianem raju na ziemi. Można się tam oddać wielu aktywnościom  – wędrówkom wśród wulkanów, surfowaniu, nurkowaniu na rafach koralowych lub poznawaniu lokalnej kultury i przysmaków.
 Bussana Vecchia – Stara Bussana, Liguria
Stany Zjednoczone kryją jeszcze mnóstwo skarbów. Odwiedzić warto również takie miasta, jak Los Angeles, Waszyngton, Chicago, Nowy Orlean, Boston czy Houston. Na odkrycie czekają parki narodowe Yosemite czy Glacier. Ogromną atrakcją turystyczną jest również wodospad Niagara i raj dla miłośników białego szaleństwa, czyli Aspen. Kto raz odwiedzi USA, ten już zawsze będzie mieć apetyt na więcej! 

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.