Poznaj TOP 10 atrakcji i ciekawych miejsc w Hiszpanii

Moja Podróż 
Hiszpania to idealne miejsce na wakacje. Ten kraj ma wszystko, co potrzebne, zarówno do relaksu, jak i aktywnego wypoczynku – słońce, plaże, góry, zachwycające zabytki, gwarne miasta i kameralne zakątki, bujną przyrodę, smaczną kuchnię oraz gościnnych mieszkańców. Do tego ciepły, południowy klimat oraz atmosferę luzu, swobody i zwyczaj celebrowania codziennych przyjemności. Sprawdź, co warto zobaczyć w Hiszpanii!

Barcelona to jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Za jego perełki architektoniczne jest w dużej mierze „odpowiedzialny” Antonio Gaudi.

Najbardziej monumentalnym projektem tego wybitnego architekta jest Sagrada Familia – kościół, którego budowa została rozpoczęta w 1882 roku, a która trwa do dziś, finansowana z dobrowolnych datków i wpływów z biletów wstępu. Gaudi poświęcił temu dziełu 15 ostatnich lat swojego życia. 

 

Ale Barcelona to nie tylko Sagrada Familia. To również urokliwe Ciutat Vella – Stare Miasto – w którym można podziwiać gotyckie zabytki i ruiny pamiętające jeszcze czasy Imperium Rzymskiego. 
To także piękne plaże, arcyciekawe muzea, w których można podziwiać obrazy największych światowych mistrzów, stadion Camp Nou czy bajkowy Park Guell. No i jeden z najsłynniejszych deptaków na świecie – La Rambla. Podczas spaceru koniecznie wstąp na targ La Boqueria, gdzie kupisz niemal wszystko – od soczystych, dojrzałych owoców i warzyw, poprzez ryby, owoce morza, sery i dojrzewające szynki, a na aromatycznym pieczywie czy lokalnych przysmakach skończywszy. 
W przerwie od zwiedzania zrób sobie przystanek w jednej z kafejek, gdzie możesz raczyć się kawą, crema catalana, churrosami albo ensaimadas i chłonąć wszystkimi zmysłami cudowną atmosferę hiszpańskiej metropolii. 
Hiszpania to nie tylko Barcelona! Na liście must see najpiękniejszych miast w Hiszpanii warto umieścić: Sewillę, Toledo, Walencję, Madryt.
to miasto, znajdujące się w głębi lądu, w regionie Andaluzji, uchodzi za stolicę Flamenco. Jeśli fascynuje Cię iberyjska kultura i tradycja, to właśnie tu doświadczysz w pełni jej bogactwa. Podziwianie majestatycznej architektury, na czele z Plaza de Espana, Wielką Katedrą i kompleksem pałacowym Alcazar, dostarczy Twoim zmysłom prawdziwej uczty. Sewilla jest przy tym bardzo zielona – mnóstwo tu rozległych i niezwykle zadbanych ogrodów.

usadowione na wzgórzu otoczonym rzeką Toledo miasto do XVI wieku było stolicą Hiszpanii. Najbardziej charakterystyczną budowlą jest zachwycająca i widoczna z każdego miejsca forteca Alcazar, której historia sięga III wieku.

Jeśli interesujesz się sztuką, nie możesz sobie odmówić przyjemności odwiedzenia jednego z muzeów. Będziesz mieć okazję podziwiać dzieła takich artystów, jak Goya, Raphael, Tycjan czy El Greco.

Na pobyt w Walencji zarezerwuj sobie więcej czasu, bo jest tam tyle do zobaczenia, że jeden dzień to zdecydowanie za mało. Zjesz tam prawdopodobnie najlepszą paellę w całej Hiszpanii (właśnie z Sewilli pochodzi to flagowe danie).

Odpoczniesz na jednej z malowniczych plaż. Odwiedzisz nowoczesne galerie sztuki, centrum akwarystyki i planetarium. Zabłądzisz w jednej z zabytkowych uliczek, gdzie czuć ducha przeszłości. I wystawisz twarz do słońca, które nad tym miastem zdaje się nigdy nie zachodzić.

Jak na stolicę pięknego i różnorodnego kraju przystało, Madryt pełen jest zachwycających i unikatowych na skalę światową miejsc.

Podczas spaceru po Madrycie koniecznie wybierz się na Puerta del Sol, by obejrzeć występy lokalnych artystów ulicznych. Jeśli podczas podróży lubisz chłonąć nowe smaki, nie może Cię zabraknąć na targu San Miguel. Ileż tam cudowności! Ile smakołyków z różnych zakątków Hiszpanii! Dla wszystkich foodies to prawdziwy raj!

Należysz to grona osób, które najlepiej odpoczywają w ruchu i nie dla Ciebie całodzienne wygrzewanie się na plaży? Może spróbujesz zatem trekkingu w Pirenejach? Choć Hiszpania nie kojarzy się z górskimi wyprawami, to na jej terytorium znajduje się imponujący masyw górski, który w niczym nie ustępuje Alpom.
Świetnym punktem wypadowym na outdoorowe wyprawy jest miasteczko Panticosa, usytuowane w regionie Alto Gallego, nad rzeką Caldares. Zimą można się tam oddawać białemu szaleństwu, bo trasy narciarskie są znakomicie przygotowane, a latem odkrywać malownicze okolice z połyskującymi w dolinach jeziorami i imponującymi szczytami o wysokości sięgającej ponad 3000 m n.p.m. Panticosa to znane w Hiszpanii uzdrowisko, niegdyś ulubione miejsce wypoczynku członków rodziny królewskiej. Jeśli wybierzesz się tam latem, będziesz mieć okazję, by uczestniczyć w festiwalu muzyki Pirineos Sur, odbywającym się co roku nad zbiornikiem wodnym Lanuza, u brzegów opuszczonej wioski. 
Hiszpania to kraj o wspaniałych tradycjach winiarskich, a produkowane tam trunki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Kusi Cię perspektywa, by rozkoszować się smakiem i aromatem win z regionu La Rioja? Może więc tam wybierzesz się na wakacje? A jeśli dołożysz do tego opcjonalne loty balonem, jazdę konną i zwiedzanie zabytków znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO (klasztory Suso i Yuso), to zrobi się z tego naprawdę ciekawy trip.
Costa Brava, czyli Dzikie Wybrzeże, pełne jest najrozmaitszych atrakcji. Jego linia brzegowa liczy ponad 200 km i ciągnie się od od północnej granicy z Francją aż do miejscowości Blanes. Dzikie plaże, malownicze zatoczki otoczone skalistymi klifami i złoty piasek zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a łagodny klimat ze „znośnym” upałami temu sprzyja. 
Oprócz znanych kurortów, takich jak Lloret de Mar, do których ściągają spragnieni nocnych rozrywek młodzi ludzie, znajdziesz tam też zaciszne, kameralne wioski i romantyczne miasteczka. W przerwie od plażowania warto wybrać się do jednego z muzeów poświęconych twórczości Salvadora Dali, nierozerwalnie złączonego z Costa Brava.  Znajdziesz je w Figueres, Cadaques czy Porlltigat. 

Majorka, Minorka i Ibiza oraz Teneryfa, Gran Canaria, La Palma, Lanzarote i Fuerteventura – każda z tych wysp ma swój niepowtarzalny klimat i niezaprzeczalne walory krajobrazowe.

Każda zasługuje na odkrycie. Wybór może być trudny, bo atrakcji na jest tam co nie miara. Wydmy w Maspalomas na Gran Canaria, szczyt Teide na Teneryfie, katedra na Majorce, zapierające dech plaże na wyspie Formentera, imprezowe rejsy na Ibizie, nurkowanie z delfinami – cokolwiek sobie zamarzysz, znajdziesz to na hiszpańskich wyspach.

  1. Pora siesty do dla Hiszpanów rzecz święta.
  2. Wiele restauracji nie obsługuje klientów przed godziną 20.00.
  3. Hiszpanie są ogromnie przywiązani do swoich „małych ojczyzn”. Warto więc poznać historię regionu, do którego się wybierasz.
  4. Sprawdź, czy możesz wykupić bilet wstępu online do muzeów, parków rozrywki i innych turystycznych atrakcji przed wyjazdem. Dzięki temu unikniesz kolejek i zaoszczędzisz sporo czasu.

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.