Wczasy w Rumunii

Wakacje w Rumunii nad morzem – jak się do nich przygotować?

Podróż | czas czytania: 3 minuty
O Rumunii krąży wiele stereotypów, tymczasem to ciekawe miejsce pełne różnorodnych atrakcji turystycznych. Chcesz wypocząć nad Morzem Czarnym? Rozważ ten nieoczywisty kierunek urlopowy! Dowiedz się, ile kosztują wczasy w Rumunii. Jak dotrzeć na miejsce i co warto zwiedzić? 
Spis treści:

Kraj ten leży w południowo-wschodniej Europie i sąsiaduje z Węgrami, Bułgarią, Serbią, Ukrainą oraz Mołdawią. Jak wspomnieliśmy, ma dostęp do Morza Czarnego. Żeby spędzić wakacje w Rumunii, wystarczy mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Nie trzeba też płacić za wizę.

Na miejsce możesz dotrzeć samolotem, własnym autem lub wybrać wczasy autokarowe. Rumunia ma wiele lotnisk – w tym w miejscowości Kostanca, położonej nad Morzem Czarnym. Samolotem możesz dotrzeć do różnych części kraju – również do stolicy Rumunii, Bukaresztu.

Ustal, jak mają wyglądać Twoje wakacje. Chcesz wypoczywać, zwiedzać, a może połączyć jedno z drugim? Ile dni warto poświęcić na wakacje w Rumunii?

Jeśli chcesz zwiedzać i masz do dyspozycji tylko przedłużony weekend, wybierz się do Bukaresztu. 4 dni wystarczą, żeby poznać miasto. W czerwcu temperatury oscylują wokół 27 stopni.

W ofertach biur podróży znajdziesz różne wycieczki. Rozważ objazdówkę Szlakiem Drakuli. W czasie wyjazdu możesz zobaczyć najważniejsze miejsca w Rumunii. Podróż trwa 9 dni. Ewentualnie zdecyduj się na wczasy z pobytem w hotelu. Jeśli chcesz spędzić wakacje w Rumunii w 2023 roku, weź pod uwagę połączenie relaksu ze zwiedzaniem. W dwa tygodnie zobaczysz najważniejsze miejsca, a także odpoczniesz nad Morzem Czarnym lub w innej części kraju. 

Urlop może okazać się tańszy niż w Polsce. Wiele produktów kupisz w podobnej cenie, a nawet niższej. To oczywiście przekłada się na koszty wyjazdu.

Jeśli wybierasz się do Rumunii, możesz wybrać dojazd własny. Podróż samochodem z Warszawy do miejscowości Konstanca powinna zająć średnio 20 godzin. Jeśli wybierasz się na urlop z kilkoma towarzyszami, dojazd będzie kosztować nawet kilka razy mniej niż lot samolotem. Za bilety lotnicze do Bukaresztu z bagażem zapłacisz powyżej tysiąca złotych za osobę.

Ile wynosi cena za wakacje w Rumunii? To zależy, jaki wyjazd Cię interesuje. Wspomniany wyjazd Szlakiem Drakuli na 9 dni, autokarem, ze śniadaniami i obiadokolacjami kosztuje ponad 2,5 tys. zł. Do ceny wycieczki po Rumunii dolicz wydatki na miejscu, m.in. 120 euro dopłaty za bilety do zwiedzanych miejsc i opiekę pilota. 

Przyjrzyjmy się temu, ile kosztują samodzielnie zorganizowane wakacje nad morzem w Rumunii. Załóżmy, że chcesz spędzić tam 7 dni – od 1 do 8 lipca 2023 roku. Za miejsce noclegowe (dwie osoby dorosłe) zapłacisz:

 • ponad 2200 zł – jeśli wybierzesz Hotel Pam Beach Resort – 3-gwiazdkowy obiekt, który zapewnia basen;
 • ponad 1400 zł – jeśli zdecydujesz się na Vadu Cazare – domek z prywatną łazienką;
 • 790 zł – za pokój w Hotelu Banat;
 • około 3,5 tys. zł – jeśli interesuje Cię 3-gwiazdkowy COMPLEX TISMANA z wyżywieniem all inclusive;
 • ok. 7 tys. zł – za apartament w 4-gwiazdkowym Aqvatonic Hotel – Steaua de Mare, gdzie do dyspozycji gości są m.in. baseny wewnętrzne.[1]

Jeśli masz za sobą wakacje w Grecji, urlop w Egipcie czy Turcji, to prawdopodobnie wiesz, co oznacza pakiet all inclusive, który jest często proponowany w tych krajach. Ten rodzaj oferty urlopowej obejmuje wszystkie posiłki i napoje, a często też alkohole. Jeśli chcesz spędzić wakacje all inclusive nad morzem w Rumunii, wybierz np. takie obiekty jak: Hotel Cosmos, Hotel 2D Resort and Spa, Hotel Balada Saturn czy Complex Mediteranean Mamaia. W lipcu 2023 roku taki urlop wiąże się z kosztem co najmniej 3,5 tys. zł za dwie osoby[1]. Jeśli weźmiesz pod uwagę ceny w Polsce, to wciąż bardzo atrakcyjna oferta.

Sprawdź, co dokładnie obejmuje pakiet: ile posiłków, jakie napoje, w jakich godzinach. Jeśli planujesz zwiedzać i głównie spędzać czas poza hotelem, nie wybieraj oferty all inclusive, ponieważ nie wykorzystasz jej do końca.

Jeśli chcesz spędzić urlop niewielkim kosztem, postaw na własny dojazd i tanie zakwaterowanie. To dobry wybór, gdy planujesz intensywne zwiedzanie. Wtedy możesz szukać miejsc w drodze, w różnych częściach kraju. Na pewno znajdziesz pensjonaty lub prywatne kwatery, które zapewniają smaczne jedzenie w dobrej cenie. Wczasy all inclusive w Rumunii to propozycja dla turystów, których głównie interesuje wypoczynek.

Czy Rumunia ma równie wiele do zaoferowania? Zdecydowanie tak! Poniżej wymieniamy tylko niektóre miejsca, które warto zobaczyć.

 • Drogi wysokogórskie – coś dla fanów niesamowitych widoków. Rumunia obfituje w takie trasy. Mnóstwo wrażeń zapewnia Transalpina, czyli droga krajowa numer 67C.
 • Pałac Peles w Sinaia – znajduje się w malowniczej scenerii i stanowi jedną z największych atrakcji w Rumunii.
 • Sybin – miasto z piękną starówką. Miejsca, które tam zobaczysz, mogą Ci przypominać Kraków.
 • Zamek w Hunedoarze – znajduje się w pobliżu wspomnianego miasta Sybin. Pełnił niegdyś funkcję rezydencji królewskiej. Przeszedł przez wiele prac konserwatorskich i dziś robi niesamowite wrażenie na zwiedzających.
 • Braszów – główną atrakcją miasta jest starówka. Warty zwiedzenia jest m.in. średniowieczny ratusz.
 • Góry Ciucas – śmiało można je zaliczyć do najpiękniejszych w Europie. Wrażenie robią niesamowite formacje skalne.

Powyższa lista obejmuje wyłącznie wybrane miejsca, które warto zwiedzić. Podoba Ci się w Polsce, we Włoszech, w San Marino, na Węgrzech czy Słowacji? Atrakcyjne miejsca dla siebie znajdziesz również w Rumunii. 

Wybierasz się na wakacje do tego kraju? W Rumunii obowiązuje karta EKUZ, co oznacza, że możesz korzystać z usług medycznych na takich samych zasadach jak jego mieszkańcy. Oczywiście nie wszystkie są dostępne za darmo. Jeśli będziesz potrzebować transportu medycznego, koszty będzie trzeba pokryć z własnych środków. Aby tego uniknąć, warto kupić ubezpieczenie turystyczne z szerokim zakresem ochrony. Dzięki temu zapewnisz sobie poczucie bezpieczeństwa i unikniesz wysokich kosztów. 

Źródło:

[1] https://www.booking.com/

[2] https://www.booking.com/

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.