Ubezpieczenie turystyczne online – co musisz wiedzieć?

Podróż | 2 minuty
Wyjazd zbliża się nieubłaganie, a Ty nie masz czasu, aby kupić ubezpieczenie turystyczne? Jesteś już w drodze na wczasy i właśnie przypomniałeś sobie o braku ubezpieczenia na podróż? A może po prostu cenisz sobie swój czas i wygodę i lubisz załatwiać sprawy przez internet? Ubezpieczenie turystyczne online jest dla Ciebie – sprawdź, co powinieneś o nim wiedzieć i pobierz nasz Poradnik Turysty. Znajdziesz tam informacje, które pomogą Ci przed wyjazdem i w trakcie podróży
Spis treści:
 

Ubezpieczenie turystyczne online to przede wszystkim ogromna wygoda. Wiadomo, że w ferworze przygotowań do wyjazdu trudno znaleźć czas na cokolwiek. Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu podróżnym online, aby twoje turystyczne podboje były bezpieczne?

 • Jeśli chcesz kupić polisę przez internet, wystarczy, że wypełnisz wniosek o ubezpieczenie turystyczne, Na koniec wystarczy dokonać płatności, a polisę przyślemy do Ciebie mailem.
 • Ochrona ubezpieczenia turystycznego rozpoczyna się niemal natychmiast – już dzień po dokonaniu wpłaty,
 • Możesz wykupić ubezpieczenie turystyczne online będąc już za granicą. W takim przypadku polisa zacznie działać po 3 dniach od opłacenia składki,
 • Wykupując ubezpieczenie turystyczne online w Allianz możesz wybrać opcje dodatkowe, takie jak: ubezpieczenie dla osób rekreacyjnie uprawiających sporty podczas wyjazdu np. narciarstwo i snowboarding.

Chcesz wiedzieć dokładnie, jak działa ubezpieczenie turystyczne albo jak wybrać ubezpieczenie turystyczne. O tym oraz o innych kwestiach przeczytasz na naszym blogu.

Dlaczego zakup ubezpieczenia turystycznego jest obowiązkowym punktem przygotowań do każdego wyjazdu? Przede wszystkim ze względu na to, co oferuje. W jakich sytuacjach ubezpieczenie podróżne będzie dla Ciebie pomocą?

 • W przypadku nagłego zachorowania lub wypadku, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci pomoc medyczną, do wysokości sumy ubezpieczenia. Bez znaczenia, czy będzie to grypa, złamana ręka czy nagły atak wyrostka robaczkowego,
 • W ramach ubezpieczenia w podróży, gdy będzie to niezbędne, możesz liczyć na transport medyczny do Polski.
 • Akcja poszukiwawcza w górach albo na morzu? Możesz liczyć na pokrycie kosztów akcji poszukiwawczej przez odpowiednie jednostki. 
 • Zapłacimy za Twój skradziony bagaż,
 • Twoje narty zostały skradzione z przechowalni? Możesz liczyć na odszkodowanie.
 • Nasze ubezpieczenie podróżne to także usługa Assistance dostępna 24h, z każdego miejsca na świecie,
 • Problem z zębem? Ubezpieczenie podróżne w Allianz pokryje także koszty zabiegu stomatologicznego do wysokości kwoty 1000 zł,
 • Wjechałeś w kogoś na nartach? Twoje dziecko zniszczyło cudzą własność? Wykup ubezpieczenie OC w ramach ubezpieczenia podróży, a my pokryjemy koszty szkód.

Przed wyjazdem koniecznie przeczytaj co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne, jak wygląda najlepsze ubezpieczenie na wyjazd na narty i dowiedz się, co dokładnie co obejmuje ubezpieczenie turystyczne.

Dobre ubezpieczenie turystyczne przez internet to nie tylko kwestia wygody, lecz także bezpieczeństwa. Niektóre osoby wyruszają na wakacje jedynie z kartą EKUZ, a przecież ta zapewnia jedynie podstawową opiekę medyczną i nie gwarantuje braków dodatkowych opłat. Jeśli więc chcesz wrócić z urlopu z miłymi wspomnieniami, a nie z długiem, sięgnij po dobre ubezpieczenie turystyczne. Czy warto? My mówimy tak!
Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.