Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Podróż | 3 minuty
Niezależnie od tego, czy planujesz zagraniczne wakacje czy podróż po Polsce, wiesz, że jeszcze przed wyjazdem powinieneś zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Ale czy wiesz, na co powinieneś zwróć uwagę i co musisz przemyśleć zanim wybierzesz polisę odpowiednią dla Ciebie? Sprawdź koniecznie.
Z roku na rok coraz chętniej podróżujemy – i wcale nie ograniczamy się tylko do wycieczek po naszym kraju. Na zagraniczne wczasy, kilkudniowe podróże, weekendowe wypady czy nawet dłuższe pobyty, np. w celach zarobkowych, Polacy najczęściej wybierają się latem, w okresie świąt i ferii zimowych. Jednak niezależnie od sezonu czy miejsca, do którego się udajemy, wykupienie ubezpieczenia turystycznego staje się standardem. Pamiętaj o tym, że polisa powinna być odpowiednio dobrana do Twoich planów wyjazdowych. To właśnie dlatego decydując się na zakup ubezpieczenia jesteś proszony o kilka informacji związanych z Twoją podróżą. Warto więc na nie uczciwie odpowiedzieć, to bowiem od tych odpowiedzi zależy zakres Twojej ochrony i wysokość sumy, na jaką zostaniesz ubezpieczony. Przemyśl więc wcześniej, w jaki sposób chcesz spędzić swój urlop, a wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne zwróć uwagę na kilka rzeczy. Oto one:
Spis treści:
 
Choroba i konieczność wizyty u lekarza, zagubiony na lotnisku bagaż czy wypadek spowodowany podczas jazdy na rowerze czy nurkowania – to jedne z najczęstszych zdarzeń, podczas których przydaje się polisa turystyczna. Wybierając ubezpieczenie podróżne upewnij się, że w jego zakresie znajduje się: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Szczegółowe informacje na temat tego, co jest przedmiotem ubezpieczenia są opisane w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Choć to długi dokument, warto dokładnie się z nim zapoznać. Znajdziesz tam bowiem także informacje, w jakich przypadkach ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania, jak opłacić składkę i od kiedy ważna jest Twoja polisa. W Allianz te informacje w syntetycznej formie możesz także znaleźć na stronie internetowej. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić na infolinię. W Allianz konsultanci są zawsze gotowi, aby udzielić dokładnych informacji i czekają na Ciebie pod numerem telefonu +48 224 224 224.

W różnych towarzystwach ubezpieczeniowych wyłączeń, czyli sytuacji, w których nie otrzymasz odszkodowania, może być wiele i o różnym charakterze. Zapoznasz się z nimi czytając OWU. W Allianz stawiamy na prostotę i transparentność. Jedyne wyłączenia, jakie pojawiają się w naszych umowach są oczywiste i powszechne. Między innymi nie zorganizujemy dla Ciebie transportu do kraju, jeżeli zagrażałby on Twojemu zdrowiu. Za następstwa chorób przewlekłych, o których nas nie poinformujesz. I nie poniesiemy odpowiedzialności cywilnej za szkody, które wyrządzisz umyślnie. 

Wybierając ubezpieczenie podróżne upewnij się, że w jego zakresie znajduje się: ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia turystycznego o dodatkowe ryzyka

Oprócz standardowych elementów ubezpieczenia podróżnego, o których była mowa wcześniej, warto zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, takimi jak ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, gdy wybieramy się na narty albo żeby nurkować. W takim wypadku dobrze jest także ubezpieczyć swój sprzęt sportowy. Jeżeli ulegnie on uszkodzeniu lub zniszczeniu w wyniku m. in. pożaru, powodzi czy trzęsienia ziemi, a także wtedy, gdy zostanie skradziony bądź, gdy po nieszczęśliwym wypadku nie będzie się nadawał do dalszego używania, otrzymasz odszkodowanie za sprzęt oraz pokrowce, w których go przewoziłeś. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, takie jak na przykład astma albo nadciśnienie, koniecznie rozszerz swoje ubezpieczenie na wypadek nagłego zachorowania wynikającego z choroby przewlekłej. Te informacje nieznacznie wpłyną na wysokość Twojej składki, będziesz mieć jednak pewność, że otrzymasz pomoc także w tych przypadkach. 

Policz online, ile kosztuje ubezpieczenie podróży

W Allianz symulacje składki przy różnych wariantach ochrony możesz łatwo wygenerować w formularzu na naszej stronie internetowej. Formularz składa się z kilku pytań, m.in. o kierunek podróży – Polska, Europa, świat, planowane formy aktywności (sport, wypoczynek, praca), czy chorujesz na chorobę przewlekłą. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania, otrzymasz propozycję ubezpieczeń. Wybierz interesujący Cię wariant. Następnym krokiem będzie podanie danych do polisy oraz opłacenie ubezpieczenia, dzięki czemu Twoją polisę uznamy za wykupioną, a potwierdzenie prześlemy Ci e-mailem. 

Z polisą turystyczną Allianz możesz jechać w każdą podróż czy to w Polsce, czy za granicą, bez żadnych zmartwień.  W razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń uzyskasz niezbędną pomoc i wsparcie. Pamiętaj – bezpieczna podróż rozpoczyna się już od opuszczenia domu. Oszczędź sobie problemów i poświęć kilka chwil na wypełnienie internetowego formularza zakupu ubezpieczenia jeszcze przed wyjazdem, a wczasy spędzisz nie bojąc się skutków przykrych zdarzeń losowych.

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą