Z czego słynie Austria? Dowiedz się, dlaczego warto się tam wybrać́

Podróż | 7 minut

Myśląc o końcu pandemii, wiele osób snuje podróżnicze plany i już zastanawia się, dokąd się uda, jak tylko będzie można swobodnie zwiedzać rozmaite zakątki Europy i świata. Jednym z krajów, do których zdecydowanie warto się wybrać, jest Austria.

Alpejskie kurorty, arcydzieła architektury i ojczyzna światowej sławy kompozytorów – z czego jeszcze słynie Austria? Pomimo tego, że pod względem powierzchni kraj ten jest prawie czterokrotnie mniejszy od Polski, to za sprawą licznych atrakcji każdego roku gości u siebie miliony turystów. Miejsce to docenią zarówno miłośnicy zimowego szusowania, pasjonaci renesansowych zabytków, jak i koneserzy tradycyjnych smaków. Dlaczego warto udać się do Austrii?

Spis treści:
 

Weekend w Wiedniu to doskonała propozycja dla miłośników zabytkowej architektury i długich spacerów w klimatycznej scenerii. Dwa dni to z pewnością za mało, aby zapoznać się z bogatą ofertą tego miasta, dlatego bez wątpienia warto rozważyć dłuższy pobyt w stolicy Austrii.

Co robić w Wiedniu? Osoby zafascynowane historią i sztuką z pewnością powinny odwiedzić Pałac Schönbrunn z XVII wieku, który wpisany został na listę UNESCO. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych rezydencji królewskich w całej Europie, słynąca m.in. z przepięknych, cesarskich ogrodów. Warte odwiedzenia są również m.in. Muzeum Sztuki, Katedra św. Szczepana czy Hofburg.

Wiedeń kulinarnie

Osoby, które w trakcie weekendu w Wiedniu pragną zasmakować lokalnych specjałów lub wybrać się na zakupy, powinny udać się w kierunku Mariahilfer Strasse. Znajdują się tam liczne sklepy, stoiska z pamiątkami, a także klimatyczne restauracje i kawiarnie. A co warto zjeść w Wiedniu? Fani słodkich smaków muszą koniecznie spróbować legendarnego tortu Sachera oraz tradycyjnego Apfelstrudel. W porze obiadowej warto zdecydować się na Tafelspitz czy sznycel po wiedeńsku.

Z czego słynie Austria, jeśli nie z doskonałych warunków dla miłośników zimowego szusowania po stoku! Nie ma wątpliwości, że Austria to narciarska stolica Europy. Kraj ten zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby wyciągów, a jednocześnie słynie z nowoczesnej infrastruktury i malowniczej, alpejskiej scenerii. Wyjazd na narty do Austrii to doskonały sposób na spędzenie aktywnych ferii zimowych. Z uwagi na długoletnią i głęboko zakorzenioną tradycję tego sportu, kraj ten oferuje doskonale przygotowane nartostrady, a także najnowocześniejsze wyciągi itp. Co więcej, stoki są bardzo dobrze nasłonecznione, a obfity śnieg utrzymuje się tam nawet do późnej wiosny.

Inną zaletą wypadu na narty do Austrii jest bogata baza hotelowa, a także wyjątkowa atmosfera, która panuje w alpejskich kurortach. W urokliwych miasteczkach nie brakuje wyjątkowych miejsc, gdzie można skosztować regionalnych specjałów.

Austria to nie tylko raj dla narciarzy, ale i dla miłośników innych aktywności zimowych. Można tam śmiało rozwijać swoją pasję do snowboardu, a także przeżywać wyjątkowe chwile w trakcie m.in. skitouringu, rakiet śnieżnych czy jazdy na łyżwach po naturalnym lodzie.

Imponujące zabytki i malownicze stoki narciarskie to oczywiście nie wszystko, z czego słynie Austria. Nie można zapomnieć o regionalnych specjałach, które zdobywają serca przyjezdnych osób. Koneserzy tradycyjnych smaków docenią m.in. lokalne alpejskie sery (m.in. z Lasu Bregenckiego) czy też słynny boczek z Gurktal.

Wśród przysmaków Austrii należy wymienić również dania tamtejszej kuchni, a wśród nich m.in. Wiener Schnitzel, Frittatensuppe czy Germknödel.

Bez względu na to, czy do Austrii wybieramy się z powodu wiedeńskiej architektury, czy też przez wzgląd na alpejskie kurorty narciarskie, warto przed wyjazdem zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Należy przy tym pamiętać, że podstawowa wersja polisy nie obejmuje jazdy na nartach czy snowboardzie. Planując wyjazd narciarski, powinniśmy wybrać ubezpieczenie rozszerzone o uprawianie sportów. 

W ten sposób nieprzewidywalne zdarzenia, takie jak np. konieczność wizyty u lekarza, kradzież walizki czy uszkodzenie sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku nie muszą wiązać się z ponoszeniem przez nas wysokich kosztów – pokryje je ubezpieczyciel. Wybór polisy z odpowiednimi rozszerzeniami m.in. ubezpieczeniem na narty, ochroną bagażu czy też OC w życiu prywatnym pozwala dopasować ofertę do swoich planów oraz cieszyć się bezpiecznym i spokojnym wypoczynkiem. 

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz dummy pełne dane o spółce.