Rejs do Szwecji – dlaczego warto wybrać się promem do Skandynawii?

Podróż | 4minuty
Aby spędzić dzień, weekend czy tydzień w Skandynawii, wcale nie musisz rezerwować biletów lotniczych. Popularną alternatywą jest rejs do Szwecji – promy regularnie wypływają ze Świnoujścia i Gdańska. Sprawdź, jak przygotować się do morskiej przygody!
Spis treści:
 

Czemu do Skandynawii warto wybrać się drogą morską? Promy do Szwecji kursują regularnie, np. z Gdyni każdego dnia odbywają się trzy rejsy do Karlskrony. Pozwala to na elastyczność pod względem wyboru terminu podróży.

Kupując bilet na prom do Szwecji, możesz wykupić opcję, która pozwoli Ci zabrać ze sobą samochód. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć jeszcze więcej. Uniezależnisz się także od lokalnych wypożyczalni samochodów.

Rejs po Bałtyku promem to przygoda. Na promie z pewnością nie będziesz się nudził, bo oferta rekreacyjna jest bogata. Składają się na nią m.in. seanse filmowe, zabawy w dyskotece czy możliwość skorzystania ze SPA.

Planujesz rejs do Szwecji ze Świnoujścia? Od połowy lat 60. ubiegłego wieku promy ze Świnoujścia kursują do urokliwego miasteczka Ystad w południowej Szwecji. Miłośnicy skandynawskich kryminałów słusznie skojarzą miasto z postacią komisarza Wallandera wykreowanego przez Henninga Mankella.

Jaki masz wybór, jeśli chcesz kupić bilet na prom Świnoujście-Ystad? Aktualnie tę trasę obsługuje dwóch przewoźników: Unity Line i Polferries. Podróż trwa ok. 7 godzin.

Promy ze Świnoujścia płyną również do Trelleborga. Co warto zobaczyć, wybierając ten kierunek podróży? Jedną z głównych atrakcji tego miasta jest muzeum epoki Wikingów. Odwiedzić warto też Muzeum Kapeluszy Borgquist. Z kolei miłośników spacerów z pewnością zachwycą uliczki z barwnymi domami. Z Trelleborga blisko jest też do Malmo i Danii.

Bilet na prom Świnoujście-Trelleborg możesz zarezerwować online. Jednym z przewoźników na tej trasie jest TT-line.

 

Do Szwecji można wypłynąć również z portu w Gdańsku – Polferries oferuje rejsy na odcinku Gdańsk-Nynäshamn. Jeżeli w planach masz zwiedzanie Sztokholmu, to prom do Szwecji z Gdańska będzie dobrym wyborem. Powodem jest to, że miasto portowe Nynäshamn ma połączenie kolejowe ze Sztokholmem.

Interesuje Cię prom do Szwecji z Gdańska? Zarówno z aktualnym rozkładem rejsów, jak i cennikiem możesz zapoznać się na stronie internetowej przewoźnika Polferries.

Ile kosztuje prom Polska-Szwecja? Każdy z przewoźników posiada własny cennik rejsów turystycznych. Z reguły cena kursu zależy od kilku czynników:

  • pasażerów – dla dzieci i studentów przewidziane są zniżki,
  • terminu – Polferries wyróżnia sezon niski, średni i wysoki,
  • czy bilet jest w jedną, czy od razu w dwie strony,
  • czy pasażer jest zmotoryzowany – wówczas potrzeby jest dodatkowy bilet,
  • docelowego miejsca podróży – na różnych trasach obowiązują różne ceny.

Jeżeli skorzystasz z oferty Unity Line, to jako pasażer pieszy zapłacisz ok. 150 zł za rejs w jedną stronę i 250 zł w obie strony.

Cenę biletu na prom Polska-Szwecja możesz obniżyć, korzystając z wielu promocji. Organizuje je każdy przewoźnik.

Jeżeli zarezerwowałeś już bilet na prom Świnoujście-Ystad lub Gdańsk-Nynäshamn, to pozostaje jeszcze zakup ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne? Dzięki niemu zyskasz kompleksową ochronę w wielu sytuacjach. Polisa zapewnia wszechstronną pomoc – otrzymasz wsparcie w postaci:

  • Organizacji leczenia w razie nagłej choroby i pokrycia jego kosztów. Szwecja jest drogim krajem – jeżeli będziesz potrzebował pomocy lekarskiej, to firma ubezpieczeniowa pokryje koszty leczenia.
  • Odszkodowania w razie wypadku. Otrzymasz od ubezpieczyciela pieniądze, jeżeli w czasie urlopu np. złamiesz nogę.
  • Pokrycia szkód z polisy, jeżeli przypadkowo uszkodzisz sprzęt znajdujący się w kajucie na promie. Nie zapłacisz wówczas z własnej kieszeni.
Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.