Długi weekend czerwcowy - jak mądrze zaplanować urlop?

Podróż | 3 minuty
Długi weekend to doskonały moment, by nieco odetchnąć, odpocząć od natłoku obowiązków i nabrać dystansu do codzienności. W dodatku nie wymaga od nas brania wielu dni urlopu, aby uzyskać kilka dni czasu wolnego. Sprawdzamy, kiedy wypada długi weekend czerwcowy 2021 i jak zaplanować urlop, by najlepiej z niego skorzystać.
Spis treści:
 
Boże Ciało jest świętem ruchomym, co oznacza, że nie zawsze wypada dokładnie w tym samym terminie – przy czym zawsze jest to czwartek. Kiedy jest Boże Ciało 2021? W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, jak brzmi pełna nazwa Bożego Ciała, wypada w czwartek 3 czerwca. Jak zawsze więc przy okazji tego święta, wiele osób planuje tak zwany długi weekend czerwcowy, by kosztem niewielu dni urlopu zyskać kilka dni wolnego.
Tak jak zwykle przy okazji długiego weekendu czerwcowego, wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by zyskać cztery dni odpoczynku. Jako że czwartek 3 czerwca 2021 roku jest dniem ustawowo wolnym od pracy, możemy zaplanować urlop w piątek 4 czerwca i cieszyć się czterema dniami wypoczynku – od czwartku do niedzieli włącznie. To pozwoli nam choć na chwilę oderwać się myślami od codziennych zajęć, odetchnąć od natłoku obowiązków zawodowych i nabrać dystansu, którego tak często nam brakuje.

Powstaje jednak pytanie: gdzie na długi weekend czerwcowy warto się wybrać? Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego sposób, w jaki go spędzimy, zależy wyłącznie od naszych upodobań i preferencji. W długi weekend czerwcowy najlepszą propozycją są wyjazdy krajowe – dzięki temu nie spędzimy go w znacznej mierze w podróży, tylko będziemy mogli rzeczywiście przeznaczyć ten czas na relaks i regenerację sił.

A zatem, co robić w długi weekend czerwcowy? Możemy wybrać się nad morze – to sprawdzona destynacja nie tylko na wakacyjne wojaże, ale i wiosenne wypady. W zależności od osobistych preferencji, możemy postawić na jeden ze znanych kurortów, jak Sopot, Kołobrzeg czy Świnoujście, lub niewielką, urokliwą miejscowość, w której odetchniemy od cywilizacyjnego zgiełku. Jeśli chcielibyśmy połączyć nasz wyjazd ze zwiedzaniem, możemy zdecydować się na pobyt w Trójmieście  – Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta słynące z licznych atrakcji i ciekawych zabytków, więc na brak zajęć na pewno nie będziemy narzekać.

Miłośnicy odpoczynku nad wodą mogą też wybrać się nad jezioro. Choć w tym momencie myśli wielu z nas wędrują na Mazury, nie jest to jedyna opcja. Wspaniałe tereny znajdują się także na Pojezierzu Ińskim czy Pojezierzu Drawskim, które leżą w obrębie Pojezierza Zachodniopomorskiego. Kolejne możliwości to Bory Tucholskie czy Kaszuby, gdzie oprócz bliskości natury możemy również liczyć na kontakt z ciekawą kulturą. Jeśli natomiast kuszą nas właśnie Mazury, możemy pojechać w okolice jeziora Śniardwy, Mamry, Czos czy Niegocin lub – operując miastami – Mikołajek, Giżycka czy Mrągowa.

Wśród propozycji na długi weekend czerwcowy nie może zabraknąć destynacji górskich. W tym przypadku też mamy naprawdę spory wybór – możemy wybrać się choćby w Tatry, Karkonosze, Beskidy czy Bieszczady. W obrębie każdego z tych pasm górskich znajdują się zarówno popularne, chętnie odwiedzane przez turystów kurorty, jak i mniejsze miejscowości, w których można się zaszyć na kilka dni i wręcz zapomnieć o całym otaczającym świecie, rozkoszując się wyłącznie otaczającą przyrodą.

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz dummy pełne dane o spółce.