Czy można kupić ubezpieczenie turystyczne na ostatnią chwilę?

Podróż | 4 minuty
Bez względu na to, czy jedziesz na wakacje za granicę, czy jednak decydujesz się na urlop w Polsce, powinieneś przed wyjazdem zawrzeć umowę ubezpieczenia turystycznego. Dzięki takiej ochronie otrzymasz od towarzystwa świadczenie, o ile dojdzie do jednego ze zdarzeń, które obejmuje taka ochrona. Kiedy możesz najpóźniej wykupić ubezpieczenie turystyczne? Czy możesz to zrobić na ostatnią chwilę? I na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie?
Spis treści:
 

Kiedy planujesz wyjazd na wakacje, prawdopodobnie sprawdzasz miejsce, do którego się wybierasz. Tworzysz listę atrakcji, które odwiedzisz, rezerwujesz miejsca noclegowe. Nie zapominaj jednak o tym, co najważniejsze – o bezpieczeństwie. Planując wyjazd do krajów europejskich, pomyślisz pewnie, że wystarczy Ci EKUZ. EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, nie stanowi wystarczającej ochrony – dzięki niej skorzystasz bez opłat z tych samych świadczeń, które dostępne są na takiej zasadzie dla mieszkańców danego kraju i to nie wszędzie. W każdym państwie obowiązują inne zasady pod tym względem – za wiele usług obowiązuje odpłatność. Co więcej, EKUZ nie przyda się w dalszych zakątkach świata, nie pomoże Ci też w razie nieszczęśliwego wypadku w Polsce.

Mając ubezpieczenie turystyczne z szerokim zakresem ochrony, możesz uniknąć wielu kosztów. W zależności od miejsca, do którego się wybierasz – czy będzie to Polska, Europa czy świat, zakres ubezpieczenia będzie się różnił. Jednak niezależnie do Twojej destynacji, w razie nieszczęścia, będziesz miał nasze wsparcie. W przypadku podróży zagranicznych będziesz mieć zapewnioną opiekę medyczną i transport, również medyczny. Ochrona pokryje również koszty akcji ratunkowych i poszukiwawczych. Otrzymasz też zwrot kosztów skradzionego bagażu. Możesz skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej domu na czas wyjazdu, która obejmuje ryzyko kradzieży i zdarzeń losowych, takich jak pożar– ta ochrona jest dostępna wówczas, gdy nie masz wykupionego ubezpieczenia nieruchomości.

Ubezpieczenie w podróży może Cię uchronić przed wysokimi wydatkami za transport medyczny, leczenie, i nie tylko. W rekordowych przypadkach opłaty związane z korzystaniem z takich usług liczone są w setkach tysięcy złotych. 

Jak już wiesz, ubezpieczenie podróżne może zapewniać szeroką ochronę, ale z jakim wiąże się ono kosztem? To zależy od różnych czynników, natomiast jego cena zaczyna się od kilku złotych za dzień. Jeśli chcesz sprawdzić, ile wydasz, skorzystaj z kalkulatora, który znajdziesz na naszej stronie. Wpływ na wysokość składki mają:

  • Zakres terytorialny ochrony – potrzebujesz jej na wyjazd w Polsce czy zagraniczny?
  • Okres ochrony – na ile dni chcesz się ubezpieczyć? 
  • Zakres ochrony dopasowany do charakteru Twojego wyjazdu - ubezpieczenie powinno odpowiadać Twoim planom - jeśli planujesz wypoczynek i pracę, nie musisz rozszerzać polisy, a jeśli planujesz jeździć na nartach lub uprawiać sporty ekstremalne lub sporty wysokiego ryzyka, koniecznie rozszerz ochronę o uprawianie tych sportów.

Na podstawie udzielonych odpowiedzi nasz formularz zaproponuje Ci ubezpieczenie turystyczne. Wybierając ochronę ubezpieczeniową, szczególnie zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance. Sprawdź, czy ta suma jest wystarczająca na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia i transportu medycznego w danym kraju.

Oczywiście możesz kupić ubezpieczenie turystyczne online, bez konieczności opuszczania domu. 

Mając wiele spraw na głowie, łącznie z przygotowaniami do wyjazdu, możesz zapomnieć o zawarciu umowy ubezpieczenia turystycznego. Dlatego zdecydowanie warto zadbać o to dużo wcześniej, np. w momencie gdy planuje się daty wyjazdu – wykupuje wycieczkę w biurze podróży czy zamawia noclegi. Co jednak, gdy ruszamy w podróż już jutro, a my zapomnieliśmy o zatroszczeniu się o ubezpieczenie na czas wyjazdu? Czy da się to zrobić na ostatnią chwilę?  Ochrona ubezpieczeniowa może najszybciej zacząć obowiązywać już następnego dnia po opłaceniu składki. Zatem, nawet jeśli zapomnisz o zakupieniu ubezpieczenia, w dalszym ciągu możesz to zrobić – ochrona może się rozpocząć na następny dzień, więc jeśli wyjeżdżasz jutro, dziś jeszcze możesz kupić i opłacić ubezpieczenie. 

Co, jeśli jednak znajdujesz się już na wyjeździe zagranicznym? W dalszym ciągu masz możliwość zawarcia umowy, ale w takim przypadku zacznie ona obowiązywać najwcześniej 3 dni po zapłaceniu za nią. Tylko jak masz ją zawrzeć, skoro jesteś za granicą? Możesz wykupić ubezpieczenie turystyczne przez internet, tak samo, jak będąc w Polsce. Najlepiej jednak pomyśl o ochronie przed wyjazdem na wakacje. Wtedy ubezpieczenie będzie działało przez cały potrzebny okres, a Ty oszczędzisz sobie stresu że o czymś zapomniałeś.

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.