Ciekawe i nieoczywiste miejsca na wakacje w Europie

Podróż | 5 minut
Wypoczywałeś już w Chorwacji, odwiedziłeś Bułgarię, Hiszpanię i inne popularne kierunki turystyczne? Być może nadszedł moment na zwrócenie uwagi również na inne kraje, które nie tylko oferują bardzo dobre warunki do wypoczynku, ale także nie znajdują się daleko od Polski. Jakie są oryginalne miejsca na wakacje? Gdzie warto się wybrać poza najpopularniejszymi kierunkami na wczasy?
Spis treści:
 

Każdy kraj w Europie ma turystom do zaoferowania coś innego – zabytki, smaczną kuchnię, lepszą lub gorszą pogodę. Możesz mieć różne pomysły na urlop – być może interesuje Cię wypoczynek na plaży albo nie jesteś w stanie usiedzieć i chcesz jak najwięcej zwiedzić. Do każdych oczekiwań można znaleźć miejsca na oryginalne wakacje.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Accor Northern Europe, globalnej grupy hotelowej, wynika, że blisko 80 proc. Polaków planuje wyjazd latem. Kierunki, które były najczęściej wskazywane przez ankietowanych to Hiszpania (40 proc.), Włochy (39 proc.), Grecja (33 proc.) i Chorwacja (32 proc.). Natomiast to są oczywiście typowe miejsca, które są wybierane przez turystów. Tymczasem na mapie Europy jest wiele krajów, które teoretycznie od dawna są otwarte na odwiedzających, ale nie cieszą się tak dużą popularnością. Sprawdźmy zatem, jakie są atrakcyjne miejsca na wakacje na Starym Kontynencie. Które mogą Cię pozytywnie zaskoczyć? 

Słowenia

Kierunek ten jest dostępny dla klientów biur turystycznych od dawna, a mimo to nie zyskał jak dotąd dużej popularności. To mały kraj, który liczy około 2 mln mieszkańców, ma tylko 44 kilometry linii brzegowej nad Adriatykiem, ale jej różnorodność robi ogromne wrażenie. Woda jest bardzo czysta, plaże są głównie kamieniste, ale wyglądają cudownie! Ponadto Słowenia to również piękne miejsca na wakacje, ciekawe widoki i zabytki. Koniecznie odwiedź Jaskinię Postojną, Zamek Predjama czy też Bled, jedną z najbardziej urokliwych miejscowości w Alpach.

Wyspy Owcze

Kolejny kierunek to archipelag wysp, które należą do Danii. Wybierz to miejsce, jeśli jesteś miłośnikiem długich pieszych wędrówek, a także widoków, które niełatwo spotkać w innych częściach Europy. Podmorskie tunele, klify czy dachy porośnięte trawą są tym, co zobaczysz na Wyspach Owczych. Choć nazwa tego kierunku może brzmieć egzotycznie, to nie jest cel turystów, którzy szukają relaksu na plaży. To miejsce idealne m.in. dla fanów ornitologii – nie przypadkiem miejsce to jest nazywane Wyspą Ptaków.

Rumunia

Czy wiesz, że Rumunia intensywnie rozwija się pod względem turystycznym? Dotrzesz tam z Polski w kilkanaście godzin, a jeśli mieszkasz na południu kraju, to możesz być na miejscu już po kilku godzinach. Dominującą formą krajobrazu w Rumunii są góry, zobaczysz tam wiele szczytów, które mają ponad 2 tys. m n.p.m. Być może miejsce to kojarzy Ci się z Transylwanią i hrabią Dracula – całkiem słusznie. Rumunia to także ponad 200 kilometrów wybrzeża – piaszczystych plaż nad Morzem Czarnym, co daje Ci możliwość odpoczynku po zwiedzaniu kolejnych miejsc w tym kraju.

Macedonia Północna

Kolejny kierunek na mapie Europy, który może Ci niewiele mówić, a tymczasem stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. Czy jednak to na pewno ciekawe miejsce na wakacje? Znajduje się na środku Bałkanów. Nie ma dostępu do morza, ale za to ma Jezioro Ochrydzkie, uznawane za jedno z najpiękniejszych na Półwyspie Bałkańskim i trzecie pod względem głębokości w Europie. Inne niesamowite miejsca, które warto tam zobaczyć, to m.in. robiący ogromne wrażenie Kanion Matka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO miejscowość Ochryda czy liczne klasztory. Macedonia Północna to kierunek, w którym wypoczniesz i zobaczysz wiele cudownych zakątków!

Stary Kontynent zapewnia ogrom niesamowitych miejsc, ale najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czego szukasz. Relaksu na plaży, zabytków, pięknych krajobrazów, a może czegoś zupełnie innego? Z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące kierunki!

Źródło:

https://biznes.interia.pl/raporty/raport-wakacje-w-czasie-covid-19/aktualnosci/news-wakacje-polacy-chca-na-plaze-juz-planuja-letnie-wyjazdy,nId,5808279

Zapewniamy wszechstronną ochronę i pomoc w czasie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz pełne dane o spółce.