5 bohaterów filmowych, którzy powinni mieć ubezpieczenie na życie

Życie i zdrowie | 3 minuty

Losy bohaterów filmowych bywają naprawdę burzliwe. Każdy z nas czytając to zdanie już zapewne pomyślał przynajmniej o jednym, który powinien był mieć ubezpieczenie na życie. Wybraliśmy kilkoro z nich. Uwaga! Poniższy tekst z pewnością zawiera spoilery.

Nie chcesz skończyć jak Ci bohaterowie? Pomyśl o ubezpieczeniu na życie…

 

NED STARK – „Gra o Tron”

Właściwie - Lord Eddard Stark.

Poznajemy go w momencie, kiedy ma 35 lat, od 16 lat jest mężem pięknej i dobrej Catelyn, władcą surowej Północy zamieszkującym Winterfell i ojcem pięciorga dzieci: Robba, Sansy, Aryi, Brandona i Rickona. Wychowuje także przybranego syna Johna (tego, który podobno nic nie wie). Jest horonowym, ceniącym sobie lojalność i tradycję panującym. Między innymi właśnie dlatego sam odbiera życie skazańcom, na których wydał wyrok śmierci. Tak przecież czynili Pierwsi Ludzie.

Jest dobrym ojcem i sprawiedliwym lordem. Przez wiele lat udało mu się utrzymać pokój na niespokojnej z natury Północy. Jak wiemy, sielanka rodu Starków pewnego dnia brutalnie się kończy.  W wyniku zawiłej, na przystało na „Grę o Tron” intrygi, Ned zostaje oszukany, skazany na śmierć przez młodocianego króla Joffrey’a  Baratheona z rodu Lannisterów i… ścięty. W tym momencie potęga i chwała rodu Starków zaczyna upadać, a rodzina zmarłego wpada w poważne tarapaty…Od tamtej pory zaczyna się seria intryg toczących się wokół Północy. Rodzina Starka nie może liczyć na pomoc, wsparcie, podczas dalszych perypetii traci zamek. Robb i jego matka zostają zamordowani podczas rodzinnego wesela. Sansa, rudowłosa piękność, żądna zemsty i odzyskania rodzinnych ziem przechodzi przez piekło – jest byłą żoną Tyrriona Lannicstera oraz psychopatycznego Ramsaya Boltona. Aryia błąka się po świecie, walcząc o przetrwanie, przechodząc wiele prób, które kształtują w niej niezwykle silny charakter. Brandon jest sparaliżowany po upadku z wieży. Rickon zginął zastrzelony z łuku przez Boltona. W tym przypadku stwierdzenie, że nieszczęścia chodzą parami byłoby zbyt łagodne.

FORREST GUMP I JEGO MAMA – „Forrest Gump”

Forresta Gumpa ani jego przygód chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Delikatnie upośledzony bohater postanawia w pewnym momencie zmienić coś w swoim życiu i rusza przed siebie. Jego zatroskanej matce od samego początku nie jest łatwo. Nie ma zbyt dużych środków na utrzymanie syna, który na domiar złego przez długi czas miał problem z poruszaniem się. Aby było ją stać na w miarę przyzwoite życie, wynajmuje przyjezdnym pokoje.

W momencie, gdy młody Gump rusza na spotkanie z przygodą, zmienia się wszystko. Poznaje prezydenta Stanów Zjednoczonych, dziwnym trafem zostaje żołnierzem i udaje się na wojnę w Wietnamie. Zbieg okoliczności sprawia, że Forrest nie tylko przeżywa koszmar batalii, ale zostaje… bohaterem wojennym. Następnie zalicza epizod jako aktywista społeczny, zostaje zawodowym graczem w tenisa stołowego, poznaje kolejnego przywódcę USA, kupuje kuter, przeżywa potężny sztorm, a jego mama zaczyna chorować i umiera. Po jakimś czasie bierze ślub z kobietą, którą kocha od bardzo dawna, jednak i ta choruje i… umiera. Forrest zostaje sam z synem – Forestem Gumpem Juniorem. Bohater filmu przetrwał tyle niebezpiecznych przygód, ale i zmierzył się z tyloma bolesnymi stratami, że widz może jedynie powiedzieć: „Niemożliwe!”.

Nie da się nie pomyśleć, przeżywając kolejne przygody Forresta, że zarówno on, jak i jego mama, powinni na jakimś etapie pomysleć o ubezpieczeniu na życie…

JAMES POTTER I LILLY EVANS, CZYLI RODZICE HARRY’EGO POTTERA

Gdy poznajemy małego czarodzieja, nie ma kolorowo. Mieszka przy Privet Drive 4 w małym miasteczku w hrabstwie Surrey z siostrą zmarłej matki, jej mężem i synem - rodziną Dursley’ów. Nie da się nie zauważyć, że nie traktują osieroconego Harry’ego zbyt dobrze. Mają lekceważący stosunek do magii, nie chcą w ogóle słyszeć o  zaklęciach. Jeszcze zanim w ich domu pojawił się mały Potter, nie kryli pogardy względem jego rodziców. Co więcej, zazdrościli Jamesowi Potterowi ukrytego w Banku Gtingotta skarbu i ilości posiadanej fortuny.

W wyniku nieszczęśliwych zdarzeń rodzice Pottera giną, gdy ten jest jeszcze małym chłopcem. W domu zastępczym mieszka w schowku na miotły pod schodami, jest na każdym kroku mocno strofowany przez wujostwo, a jego kuzyn nieustannie go nęka. Owszem, los Pottera odmienia się, gdy dowiaduje się o swoim pochodzeniu i wezwaniu do Szkoły Magii, ale… czy gdyby wcześniej pomyślano o przekazaniu mu rodowej fortuny, musiałby przechodzić przez niezbyt udane dzieciństwo we Whinging?

BOHATEROWIE IGRZYSK ŚMIERCI – „Igrzyska śmierci”

Oczywiście pozostajemy w utopijnym myśleniu o zakupie polisy na życie w kontekście bohaterów filmowych. Nikt w uciskanych dystryktach zapewne nie miałby na to najmniejszych szans, choćby przez względu na panujący tam ustrój. Spójrzmy na to jednak hipotetycznie…Grupa ludzi zostaje wybrana do jednej z najokrutniejszych rozgrywek na świecie – Igrzysk Głodowych (zwanych również Igrzyskami Śmierci). Jest to rozrywka, którą serwują sobie bogatsze dystrykty, obstawiając, kto tym razem przeżyje grę. Zasady są proste: każdy dystrykt ma swojego przedstawiciela. Kapitol zmusza młodych ludzi do walki na śmierć i życie. Wygrany może być tylko jeden, a zwycięstwo gwarantuje mu późniejszy dostatek i sławę – innymi słowy kompletną zmianę dotychczasowej egzystencji, która często sprowadzała się do codziennej walki o żywność.

Widz staje się świadkiem zażartego boju o przetrwanie. Uczestnicy Igrzysk wiedzą, że wszystko jest kontrolowane, zdają sobie sprawę, że niemal zza każdego rogu wygląda okrutny i bolesny koniec. Mimo to podejmują wyzwanie – nie mają innego wyjścia. Już pierwsza walka pozostawia okrutne żniwo jedenastu zabitych, w grze pozostawiając trzynaścioro uczestników. Dla głównej bohaterki Katniss Everdeen oraz jej przyjaciela Peety zawody kończą się szczęśliwie, jednak nie zmienia to ostatecznego bilansu poległych.

WSZYSCY, KTÓRZY ZADARLI Z FRANKIEM UNDERWOODEM – „House of Cards”

Bezwzględny, skupiony na celach i niedbający o ich cenę, wyrachowany, zimny, pozbawiony empatii – Frank Underwood. Polityk, który konsekwentnie realizuje swoje plany, nawet jeśli te dotyczą… prezydentury w Stanach Zjednoczonych. Ten krótki opis nie brzmi zachęcająco, jednak setki tysięcy osób pokochało bohatera „House of Cards”. Nikt z nich jednak nie chciałby stanąć na jego drodze, gdyż niejednokrotnie byliśmy świadkami tego, jak to się kończyło.

Można bez wahania powiedzieć, że Underwood jest osobą, która idzie „po trupach do celu”. Dosłownie i w przenośni. Jego romans z reporterką Zoe Barns kończy się, gdy Frank czuje się zagrożony jej dociekliwością. Wiemy, co dzieje się dalej – młoda dziennikarka zostaje przez niego zepchnięta pod nadjeżdżający pociąg i ginie. Podobnie kończy się znajomość z Peterem Russo, który pod wpływem alkoholu za dużo mówi prasie – polityk pozoruje jego samobójstwo, zostawiając go w samochodzie w garażu z zapalonym silnikiem samochodu.

I tak krok po kroku Frank dąży do tego, by realizować swoje cele. Bez zmrużenia oka eliminuje kolejnych przeciwników. Liczy się tylko on sam, jego ambicje, jego założenia.Gdyby ktoś z nas miał współpracować z Frankiem, chyba pomyślelibyśmy o ubezpieczeniu na życie…

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Ubezpieczenie na życie możesz wybrać w Allianz - dummy kliknij tutaj i sprawdź co dla Ciebie mamy. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie Twoje Życie i Twój Plan

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla tej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń Allianz Życie Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000002561, NIP 5260209975, REGON 010587003, wysokość kapitału zakładowego 95 480 000 zł; wpłacony: 87 267 500  zł. Tu znajdziesz pełne dane o spółce.