Dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak działa? Co obejmuje?

Ubezpieczenie Twoje Życie, Twój Plan | 3 minuty
Kiedy pojawiają się u Ciebie dolegliwości zdrowotne, powinieneś udać się do lekarza. Nie powinno się bagatelizować żadnych objawów – niepokojąca zmiana czy ból mogą być pierwszymi symptomami choroby. Im szybciej uzyskasz diagnozę, tym większe jest prawdopodobieństwo poradzenia sobie z dolegliwościami. 

W okresie pandemii wielu Polaków zrezygnowało z wizyt u lekarzy specjalistów. Obawa przed zakażeniem powodował, że pacjenci odkładali na później moment badania i nie udawali się na nie pomimo towarzyszących im dolegliwości. Tymczasem im wcześniej uda się ustalić przyczynę problemów zdrowotnych, tym większa jest szansa na ich wyleczenie.

Dlatego tak ważne jest w razie problemów ze zdrowiem skonsultowanie się z lekarzem. Sposobem na to może być prywatne ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu możemy łatwiej skorzystać z pomocy różnych specjalistów.  

Jeśli masz już polisę na życie w Allianz, weź pod uwagę zawarcie umowy dodatkowej Pakiet Medyczny „Bądź Zdrów”. Dzięki temu możesz korzystać z prywatnej opieki medycznej wtedy, kiedy tego potrzebujesz, uzyskasz dostęp do lekarzy specjalistów i badań medycznych. Wybór takiej ochrony ma wiele zalet. To dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne:

 • Daje dostęp do wizyt i badań w ponad 1200 placówkach LUX MED.
 • Oszczędza Twój czas – na konsultacje umawiasz się telefonicznie albo przez internet. Jeśli chcesz skorzystać z placówek Grupy LUX MED, zrobisz także przez Portal Pacjenta LUX MED. Nie musisz rezerwować wizyty stacjonarnie, a tym bardziej stać w kolejkach.
 • Umożliwia korzystanie z opieki Tobie, ale również Twoim bliskim, o ile wybierzesz wersję rodzinną pakietu medycznego.
 • Zapewnia wypłatę 25 tys. zł w razie wystąpienia trwałej i całkowitej niezdolności do pracy.
 • Pozwala na wizytę u wielu specjalistów.

Takie ubezpieczenie zdrowotne przynosi wiele korzyści, a zakres ochrony różni się w zależności od wybranego wariantu:  Podstawowego, Rozszerzonego albo Platynowego. Oto, co zyskujesz, decydując się na najbogatszy z wymienionych:

 • Dostęp do specjalistów – 20 specjalizacji dla dorosłych i 12 dla dzieci.
 • 491 badań diagnostycznych.
 • 91 zabiegów ambulatoryjnych.
 • Możliwość e-konsultacji z internistą, pediatrą czy lekarzem medycyny rodzinnej.
 • Pakiet badań kontrolnych bez skierowania dla osoby dorosłej raz na rok.
 • Kontrole i leczenie stomatologiczne – jeden przegląd na rok i 20 proc. zniżki na usługi stomatologii zachowawczej.
 • Szczepienia przeciwko grypie i tężcowi.
 • Dodatkowe usługi stomatologiczne, takie jak piaskowanie, RTG zęba, usuwanie kamienia nazębnego, fluoryzacja czy polerowanie.

Poszczególne warianty różnią się zakresem ochrony, liczbą specjalistów, do których masz dostęp w ramach polisy, liczbą badań i zabiegów ambulatoryjnych.

Zanim zdecydujesz się na daną wersję ochrony, koniecznie zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia – sprawdź, z jakich specjalistycznych porad, badań i zabiegów możesz skorzystać. Na tej podstawie jesteś w stanie wybrać odpowiedni dla Ciebie wariant umowy. Więcej informacji na temat prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w Allianz znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie Twoje Życie i Twój Plan
Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Pełny opis ubezpieczenia na życie „Twoje Życie" i dostępnych umów dodatkowych (w tym: umowy dodatkowej na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, wraz ze wskazaniem ich strategii i ryzyk inwestycyjnych) znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, załącznikach do tych dokumentów, Regulaminie UFK i w
Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, zamieszczonych na tej stronie oraz na stronie www.allianz.pl/owu. Znajduje się tam również regulamin akcji promocyjnych do tego ubezpieczenia.
 
Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Pełny opis ubezpieczenia na życie “Twój Plan”, dostępnych umów dodatkowych i ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (wraz ze wskazaniem ich strategii i ryzyk inwestycyjnych) znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, załącznikach do tych dokumentów, Regulaminie UFK i w Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, zamieszczonych powyżej oraz na stronie dummy www.allianz.pl/owu.