5 sposobów, jak może pomóc Ci polisa na życie i zdrowie, jeśli zachorujesz na serce

Uezpieczenie Twoje Życie, Twój Plan | 3 minuty
Choroby układu sercowo-naczyniowego często nazywane są pandemią XXI wieku. W 2022 roku w Polsce koło milion osób potrzebował opieki medycznej w związku z problemami z sercem i układem krążenia. 10% z nich stanowili seniorzy powyżej 70. roku życia. Skalę problemów można ograniczyć dzięki profilaktyce. Warto jednak przygotować się na takie ryzyko i mieć polisę, dzięki której możesz otrzymać środki na leczenie, rehabilitację, a także skorzystać z innych świadczeń. Jakie możliwości daje Ci ubezpieczenie na życie i zdrowie[1]?
Eksperci wskazują, że za duży odsetek zachorowań odpowiada otyłość, również w przypadku dzieci. Wyniki badań, które to potwierdzają, zaprezentowała prof. Anna Fijałkowska, kierownik Zakładu Kardiologii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Objęły one grupę 2000 ośmioletnich chłopców. Aż 35% z nich miało nadwagę i otyłość, a 20% – nieprawidłowe ciśnienie krwi. Już w tym wieku dzieci wymagają opieki medycznej, diagnozy przyczyny otyłości i zmiany stylu życia[2]. Brak zmian może prowadzić do poważnych chorób, w tym sercowo-naczyniowych.

Jak dbać o serce? Co możesz zrobić na co dzień? Uprawiaj sport, nie pal papierosów, ogranicz albo wyeliminuj alkohol i systematycznie się badaj, nawet gdy nic Ci nie dolega.

A jak wygląda zależność: dieta a zdrowe serce? Warto zmniejszyć ilość przetworów mięsnych, soli i słodyczy. Zdrowemu sercu sprzyja spożycie ryb, nasion roślin strączkowych, warzyw niskoskrobiowych (jak np. pomidory, ogórki, zielone warzywa liściaste) i owoców.

Jeśli chodzi o tryb życia, znaczenie ma również nocny wypoczynek. Jak jakość snu wpływa na serce? Należy spać przez co najmniej 6 godzin na dobę. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej informuje o wielu badaniach, które potwierdzają, że zbyt krótki sen przyczynia się m.in. do choroby niedokrwiennej serca[3].

Nawet jeśli dbasz o serce, weź pod uwagę ubezpieczenie na życie i zdrowie, które obejmuje ryzyka związane z chorobami tego organu. Co daje taka polisa?

Leczenie ciężkiej choroby może okazać się bardzo kosztowne. Może też wiązać się z przejściowymi problemami z zarobkowaniem. Z umowy dodatkowej w razie poważnego zachorowania można w takiej sytuacji otrzymać wypłatę pieniędzy, w zależności od sumy ubezpieczenia – nawet do miliona złotych.
Zakres ochrony obejmuje m.in.:

  • poważne choroby układu krążenia,
  • zabiegi związane z leczeniem chorób układu krążenia, takie jak np. wszczepienie pomostów aortalno-wieńcowych (by-passów), operacja zastawek serca.

 Są one wymienione w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). Przeczytaj ten dokument, zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie. Dowiesz się, jakie są warunki ochrony.
W Allianz możemy zapewnić Ci wsparcie finansowe, jeśli zachorujesz na jedną z ponad 50 chorób, w tym zawał serca, udar mózgu i nowotwór złośliwy.

Jeśli przed Tobą skomplikowana operacja, warto liczyć na pomoc najlepszych specjalistów i rozważyć leczenie poza Polską.
Dzięki umowie dodatkowej „Leczenie za granicą” możesz skorzystać z opieki w zagranicznej klinice. Organizacją wyjazdu, opłaceniem leczenia i wsparciem na każdym etapie do kwoty nawet 2 mln euro zajmie się firma Further Underwriting International SLU. Co istotne, możesz otrzymać 100 euro za każdy dzień w szpitalu (maksymalnie 60 dni), a także zwrot wydatków na leki zalecone po leczeniu – do 50 000 euro.
Zakres umowy obejmuje m.in. operację wymiany lub naprawy zastawki serca oraz pomostowanie aortalno-wieńcowe (bypass).
Dzięki umowie dodatkowej „Na Zdrowie” można uzyskać wypłatę pieniędzy w razie leczenia w szpitalu (prywatnym lub państwowym) bądź placówce chirurgii jednego dnia. Możesz otrzymać wiele wypłat w roku, a zakres ochrony obejmuje około 400 pozycji, do których zaliczają się różne choroby, urazy i sposoby leczenia.
Możesz też liczyć na zwrot kosztów rehabilitacji m.in. w związku z zespołem ostrego niedokrwienia serca, zawałem serca, operacją serca, udarem mózgu, przeprowadzonej w ciągu 12 miesięcy od leczenia w szpitalu tych dolegliwości. 

Wybierz Pakiet Medyczny „Bądź Zdrów”, aby korzystać z prywatnej opieki na terenie całego kraju. Dzięki tej ochronie uzyskasz dostęp do lekarzy i badań w ponad 1500 placówkach Grupy LUX MED. Możesz wybrać jeden z trzech wariantów, które różnią się m.in. liczbą specjalistów, badań i zabiegów.

Najwyższy pakiet – platynowy – daje Ci dostęp do 29 specjalizacji dla dorosłych i 19 dla dzieci. W ramach wszystkich wariantów możesz skorzystać m.in. z konsultacji z kardiologiem. 

Zdiagnozowano u Ciebie poważną chorobę? Możesz uzyskać opinię najlepszych specjalistów i nie musisz wyjeżdżać w tym celu za granicę. W ramach umowy dodatkowej „Zagraniczna druga opinia medyczna” przekażesz przez konsultanta dokumentację medyczną do Best Doctors, czyli międzynarodowej instytucji założonej przez lekarzy Harvard Medical School. Z zagranicznej opinii medycznej możesz skorzystać nie tylko Ty, ale również Twój partner lub partnerka i dzieci do 25. roku życia. Druga opinia medyczna dotyczy m.in. chorób lub uszkodzeń ciała, które zagrażają życiu, w tym m.in. operacji zastawek serca i pomostowania naczyń wieńcowych.
Jak widzisz, dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu na życie i zdrowie możesz uzyskać środki na leczenie i rehabilitację, a także dostęp do najlepszych specjalistów. To może ułatwić Ci powrót do zdrowia. 

Źródła: 

[1] https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/kardiologia-dla-pokolen-2022

[2] https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/kardiologia-dla-pokolen-2022

[3] https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/czy-dlugosc-snu-ma-zwiazek-z-otyloscia-i-wieksza-smiertelnoscia/

Ubezpieczenie na życie i zdrowie Twoje Życie i Twój Plan
Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Pełny opis ubezpieczenia na życie „Twoje Życie" i dostępnych umów dodatkowych (w tym: umowy dodatkowej na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, wraz ze wskazaniem ich strategii i ryzyk inwestycyjnych) znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, załącznikach do tych dokumentów, Regulaminie UFK i w
Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, zamieszczonych na tej stronie oraz na stronie www.allianz.pl/owu. Znajduje się tam również regulamin akcji promocyjnych do tego ubezpieczenia.
 
Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Pełny opis ubezpieczenia na życie “Twój Plan”, dostępnych umów dodatkowych i ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (wraz ze wskazaniem ich strategii i ryzyk inwestycyjnych) znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, załącznikach do tych dokumentów, Regulaminie UFK i w Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, zamieszczonych powyżej oraz na stronie dummy www.allianz.pl/owu.