Ubezpieczenie NNW dla studenta

Ubezpieczenie Twoje Życie, Twój Plan | 3 minuty

Ubezpieczenie NNW dla studenta – jakie wybrać?

Według stanu na koniec grudnia 2020 roku na polskich uczelniach kształciło się ponad 1,2 miliona osób. Duża część studentów musi na ten czas wyprowadzić się z domu rodzinnego. Codziennie dojeżdżają na uczelnię, mają przeróżne zajęcia, część z nich naukę łączy z pracą i w dużej mierze są zdani na siebie. Więc jeśli dzieje się coś z ich zdrowiem albo ulegają wypadkowi – także muszą o siebie zadbać. Wtedy rozwiązaniem, które może pomóc w powrocie do zdrowia, jest NNW dla studenta: Strefa NNW. Jakie korzyści przynosi jego posiadanie? Jak wybrać najlepszą ochronę?

Dlaczego warto, żeby student miał ubezpieczenie NNW?

W roku akademickim 2021/2022 student, którego dochód w rodzinie nie przekroczył 780 zł na osobę, mógł ubiegać się o stypendium socjalne. Oznacza to, że w przypadku trzyosobowej rodziny wystarczy, że rodzice uzyskują minimalne wynagrodzenie i to już powoduje, że student nie otrzyma tych środków. Więc dla dużej części studentów, zwłaszcza jeśli musieli opuścić dom rodzinny, utrzymanie może okazać się trudne. A jeśli przydarzy im się nieszczęśliwy wypadek, to pojawia się jeszcze większe wyzwanie finansowe w postaci wydatków, m.in. na rehabilitację, leczenie, zakup środków pomocniczych, np. ortezy. Jeśli jednak student wybrał ubezpieczenie dla studenta, to w razie nieszczęśliwego wypadku otrzyma świadczenie, które będzie mógł wykorzystać na powrót do sprawności.

Jakie są mocne strony ubezpieczenia Strefa NNW?
 

 • 3 proste pakiety Przede wszystkim są one już z góry zdefiniowane i łatwe do wyboru. Oferta obejmuje pakiet Komfort, Plus i Max;
 • Wysokie sumy ubezpieczenia Suma ubezpieczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu wynosi nawet 100 000 zł;
 • Atrakcyjne opcje dodatkowe Ubezpieczający może wybrać opcjonalne świadczenia takie jak poważne zachorowanie, które zapewnią pomoc w chorobie oraz świadczenia assistance np. w przypadku ukąszenia kleszcza;
 • Szeroki zakres terytorialny Odpowiedzialność za wypadek, który miał miejsce zarówno w Polsce, jak i za granicą, na uczelni, poza nią, jak i również w trakcie zajęć sportowych;
 • Bogaty zakres assistance Oferujemy nie tylko świadczenia pieniężne, ale także zapewniamy organizację szeregu usług pomocniczych takich jak np. konsultacje medyczne, badania specjalistyczne czy medyczny transport.

Zatem nie zastanawiaj się – jeśli jesteś studentem, to przygotuj się na ryzyko wystąpienia takich zdarzeń – wybierz ubezpieczenie Strefa NNW z naszej oferty. Z naszą propozycją ubezpieczeń na życie i zdrowie możesz się zapoznać na stronie: https://www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenia-nnw/nnw-indywidualne.html.

Co obejmuje polisa NNW dla studenta?

Ubezpieczenie NNW dla studenta Strefa NNW to umowa, która zapewnia szeroki zakres ochrony. Działa nie tylko w przypadku zdarzeń, do których doszło na uczelni, ale również wypadków podczas zajęć dodatkowych, na boisku, a nawet na wakacjach w Polsce i za granicą. Ubezpieczenie Strefa NNW prosty wybór i szeroki zakres świadczeń z tytułu:

 • uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku,
 • organizacji i pokrycia kosztów operacji ortopedycznych i plastycznych związanych z wypadkiem,
 • pobytu w szpitalu,
 • ubezpieczenia assistance po wypadku - pomoc w powrocie do zdrowia,
 • śmierci Ubezpieczonego w wyniku wypadku.
 • To nie wszystkie świadczenia, do których masz prawo, o ile wybierzesz taką ochronę.

Ubezpieczenie na praktyki studenckie

Praktyki na studiach to czas, gdy zdobywasz doświadczenie związane z wybranym przez Ciebie kierunkiem nauczania,. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków Strefa NNW obejmuje również praktyki studenckie. Pamiętaj, że im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzesz, tym wyższe będą świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu. A to może mieć duże znaczenie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na praktyki za granicą. Na jakie sumy możesz liczyć? Tutaj nie ma jednej odpowiedzi, bo to zależy od konsekwencji zdrowotnych po wypadku. Odszkodowanie z tytułu uszczerbku zawsze jest obliczane wg. Tabeli norm oceny stopnia Uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku – czyli tabeli procentowego uszczerbku na zdrowiu. Procent uszczerbku z tabeli oraz suma ubezpieczenia z Twojej polisy przemnożone przez siebie dają wynik, który będzie stanowił Twoje odszkodowanie.

Jeśli więc cenisz sobie aktywny tryb życia, to spraw już teraz, aby było on odpowiednio zabezpieczony. Dowiedz się więcej na stronie: https://www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie/ubezpieczenia-nnw/nnw-indywidualne.html

Ubezpieczenie na życie i zdrowie Twoje Życie i Twój Plan
Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Pełny opis ubezpieczenia na życie „Twoje Życie" i dostępnych umów dodatkowych (w tym: umowy dodatkowej na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, wraz ze wskazaniem ich strategii i ryzyk inwestycyjnych) znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, załącznikach do tych dokumentów, Regulaminie UFK i w
Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, zamieszczonych na tej stronie oraz na stronie www.allianz.pl/owu. Znajduje się tam również regulamin akcji promocyjnych do tego ubezpieczenia.
 
Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Pełny opis ubezpieczenia na życie “Twój Plan”, dostępnych umów dodatkowych i ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (wraz ze wskazaniem ich strategii i ryzyk inwestycyjnych) znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, załącznikach do tych dokumentów, Regulaminie UFK i w Dokumencie zawierającym kluczowe informacje, zamieszczonych powyżej oraz na stronie dummy www.allianz.pl/owu.