Sport - nasze inicjatywy i działania

Inicjatywy z zakresu sportu

Allianz Junior Football Camp

Allianz od lat realizuje inicjatywy, które mają na celu wsparcie utalentowanej sportowo młodzieży. Jednym z kluczowych programów jest Allianz Junior Football Camp, organizowany od 2010 roku. Dzięki AJFC, co roku 5 młodych sportowców z Polski, wielbiciele piłki nożnej może się spotkać z kolegami z ponad 30 krajów świata, aby realizować swoje pasje i przeżyć niezwykłą przygodę sportową. Podczas obozu uczestnicy mają możliwość zwiedzenia Monachium, trenowania pod okiem trenerów drużyny młodzieżowej FC Bayern, wzięcia udziału w ekskluzywnym spotkaniu z gwiazdami zespołu oraz obejrzenia otwartego dla publiczności treningu Bayernu a także meczu na Allianz Arenie.

 

Allianz World Run

To inicjatywa, która ma rozwijać pasje sportowe wśród pracowników i agentów. Organizowany od 2016 roku Allianz World Run łączy w sobie ideę pomocy podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz promocję zdrowego trybu życia. Celem akcji jest wsparcie finansowe dziesięciu programów edukacyjnych realizowanych przez SOS Wioski Dziecięce m.in. w Indonezji, Kolumbii, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Syrii i Chinach.

 

Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt

Pragnąc zapewnić utalentowanym polskim sportowcom profesjonalne zaplecze do rozwoju, Allianz stworzył program „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt”. Pierwszym beneficjentem programu w 2005 roku był Robert Kubica, startujący wówczas w World Series by Renault.

 

Formuła1

Allianz był również sponsorem telewizyjnych transmisji wyścigów Formuły 1 w Polsce, przyczyniając się w znacznym stopniu do popularyzacji tej dyscypliny w naszym kraju.

Czy możemy dodać zakładkę bezpieczeństwo i tam dać poniższe kampanie:

 

Prowadzisz? Nie pisz!

Aby zwiększyć świadomość kierowców, Allianz Polska i Jet Line zainicjowały kampanię outdoorową. Akcja miała przypomnieć kierowcom, że pisanie lub czytanie wiadomości SMS za kierownicą to śmiertelne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Ubezpiecz życie za darmo. Zapnij pasy

Allianz przez lata angażował się w promowanie zasad bezpiecznej jazdy wśród kierowców, organizując akcję edukacyjną „Ubezpiecz życie za darmo. Zapnij pasy”. Inaugurację programu uświetniła wizyta w Polsce jednego z czołowych kierowców Formuły 1 – Ralfa Schumachera.

Sprawdź nasze inne serwisy!

Dla Ciebie

Potrzebujesz ubezpieczenia? Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych oraz zdrowotnych.

Dla firm

Dowiedz się jak ochronić własne przedsiębiorstwo i pracowników. Dla małych i średnich firm specjalna oferta w zależności od branży.

Kariera

Ludzie są w Grupie Allianz najcenniejszym kapitałem. Sprawdź wysukiwarkę ofert pracy w Centrali oraz w Sieci sprzedaży.