Sport - nasze inicjatywy i działania

Inicjatywy z zakresu sportu

Allianz Junior Football Camp

Allianz od lat realizuje inicjatywy społeczne, które mają na celu wsparcie utalentowanej sportowo młodzieży. Jednym z kluczowych programów jest Allianz Junior Football Camp, organizowany od 2010 roku. Dzięki akcji, co roku młodzi wielbiciele piłki nożnej z Polski mogą spotkać się z kolegami z ponad 30 krajów świata, realizować swoje pasje i przeżyć niezwykłą przygodę sportową. Podczas obozu uczestnicy mają możliwość zwiedzenia Monachium, trenowania pod okiem trenerów drużyny młodzieżowej FC Bayern, wzięcia udziału w ekskluzywnym spotkaniu z gwiazdami zespołu oraz obejrzenia otwartego dla publiczności treningu Bayernu i meczu na Allianz Arenie.

Allianz World Run

Allianz pragnie realizować działania społeczne, jednocześnie rozwijając pasje sportowe wśród pracowników i agentów. Organizowana od 2016 roku inicjatywa Allianz World Run łączy w sobie ideę pomocy podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce oraz promocję zdrowego trybu życia. Celem akcji jest wsparcie finansowe dziesięciu programów edukacyjnych realizowanych przez SOS Wioski Dziecięce m.in. w Indonezji, Kolumbii, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Syrii i Chinach.

Ubezpiecz życie za darmo. Zapnij pasy

Allianz przez lata angażował się w promowanie zasad bezpiecznej jazdy wśród kierowców, organizując akcję edukacyjną „Ubezpiecz życie za darmo. Zapnij pasy”. Inaugurację programu uświetniła wizyta w Polsce jednego z czołowych kierowców Formuły 1 – Ralfa Schumachera.

Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt

Pragnąc zapewnić utalentowanym polskim sportowcom profesjonalne zaplecze do rozwoju, Allianz stworzył program „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt”. Pierwszym beneficjentem programu w 2005 roku był Robert Kubica, startujący wówczas w World Series by Renault.

Formuła1

Allianz był również sponsorem telewizyjnych transmisji wyścigów Formuły 1 w Polsce, przyczyniając się w znacznym stopniu do popularyzacji tej dyscypliny w naszym kraju.

Inicjatywy z zakresu kultury i nauki

 

Sprawdź nasze inne serwisy!

Dla Ciebie

Potrzebujesz ubezpieczenia? Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych oraz zdrowotnych.

Dla firm

Dowiedz się jak ochronić własne przedsiębiorstwo i pracowników. Dla małych i średnich firm specjalna oferta w zależności od branży.

Kariera

Ludzie są w Grupie Allianz najcenniejszym kapitałem. Sprawdź wysukiwarkę ofert pracy w Centrali oraz w Sieci sprzedaży.