Nasza strategia 

W Allianz uważamy, że ubezpieczenia są po to, by dodawać pewności w życiu.
Od 1997 roku w Polsce, wspieramy tych, którzy podejmują codzienne decyzje.
Jesteśmy oparciem, ponieważ mamy wiedzę, doświadczenie i silną pozycję finansową. Tworzymy proste produkty, mówimy o nich prosto i zawsze dotrzymujemy słowa.

Od 2019 r. realizujemy nową strategię "Prostota wygrywa". 

Świat wokół zmienia się a wraz z nim również usługi finansowe. Zgodnie z naszą strategią Renewal Agenda budujemy naszą silną pozycję i wzmacniamy przywództwo na rynkach w pięciu obszarach: koncentracja na kliencie, digitalizacja, techniczna doskonałość procesów, motory wzrostu sprzedaży i wewnętrzna merytokracja czyli oparcie się na wewnętrznych kompetencjach.
a
w kulturze wewnętrznej merytokracji
a
mierzymy nasze osiągnięcia
a
to kluczowe we wspólnym działaniu

Od 1890 roku w Allianz na całym świecie pracujemy nad tym, aby zabezpieczyć naszych klientów w codziennym życiu i pomóc im z odwagą patrzeć w przyszłość. 

Wśród nas są aktuariusze, doradcy i agenci, inżynierowie, prawnicy i eksperci od technologii. Córki i synowie, matki i ojcowie. Księgowi, inwestorzy i przedsiębiorcy. Wspólnie kształtujemy naszą branżę.

Wiemy, jak ważne jest mieć u swego boku uczciwego partnera, który oferuje solidne rozwiązania. Dlatego staramy się robić to dobrze – z pasją, każdego dnia. 

Allianz Polska jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym. Świadczy kompleksowe usługi dla blisko 1,5 milionom klientów indywidualnych i korporacyjnych. To stawia Grupę Allianz w czołówce instytucji ubezpieczeniowych w Polsce.

Szeroka oferta Grupy Allianz w Polsce obejmuje produkty ubezpieczeniowe i inwestycyjne oferowane przez sieć wyłączną, a także podmioty współpracujące: brokerów ubezpieczeniowych, multiagencje, dealerów samochodowych, biura podróży, banki i instytucje finansowe.

TUIR Allianz Polska S.A. 
TU Allianz Życie Polska S.A. 
TFi Allianz Polska S.A. 
PTE Allianz Allianz Polska S.A. 
Allianz Edukacja S.A. 
Allianz Polska Services sp. z o.o.
Allianz Trade (d.Euler Hermes) 
Mondial Assistance
"We encourage our customers to
explore life knowing that they are
protected by Allianz"