Kultura i nauka - nasze inicjatywy i działania

Inicjatywy z zakresu kultury i nauki

Allianz Polska od 20 lat troszczy się o klientów, ich życie i mienie. Wspiera i inicjuje ważne projekty z zakresu kultury oraz nauki, działając na rzecz społeczeństwa.

 

KULTURA

Allianz Junior Music Camp

To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu rozwijanie pasji muzycznych młodych uczestników. Projekt  realizowany jest we współpracy z Lang Lang International Music Foundation z Nowego Jorku. Spośród setek zgłoszeń z całego świata wybierani są młodzi pianiści, którzy mają możliwość szkolić się pod okiem profesorów monachijskiej Hochschule für Musik und Theater oraz samego Lang Langa. Laureatem pierwszej edycji programu został Ziemowit Świtalski, nastoletni pianista z Sosnowca. Pomimo młodego wieku Ziemek ma na swoim koncie imponujące osiągnięcia oraz wiele nagród zdobytych na międzynarodowych konkursach muzycznych. Jego talent został także doceniony przez Lang Langa, który zaprosił Ziemka do występu przed wielotysięczną publicznością zgromadzoną na Allianz Arenie z okazji prezentacji składu FC Bayern w lipcu 2015 roku. Allianz Polska ufundował Ziemowitowi Świtalskiemu profesjonalny fortepian koncertowy marki Steinway & Sons. Fortepian pozwoli młodemu pianiście doskonalić swój warsztat artystyczny, a w przyszłości być może reprezentować nasz kraj w kolejnym Konkursie Chopinowskim.

Krakowskie Nagrody Allianz – Kultura, Nauka, Media

Allianz wspierał również największe talenty polskiego teatru. Firma sponsorowała prestiżowe teatralne nagrody stolicy, a w Krakowie od 2000 roku wyróżniała najwybitniejsze dokonania na rzecz rozwoju środowiska małopolskiego, fundując i organizując Krakowskie Nagrody Allianz – Kultura, Nauka, Media.

Festiwale filmowe i teatralne

Do ważnych wydarzeń, które Allianz wspierał w ciągu kilkunastu lat działalności w Polsce, należą także Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” oraz liczna festiwale filmowe. Grupa przez wiele lat współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym Roma, wspólnie z którym zrealizowała spektakle „Musicale... Ach te musicale”, „Taniec wampirów”, „Upiór w operze”, „Les Misérables” oraz „Deszczowa Piosenka”.

NAUKA

Pewny start w przyszłość

W ramach projektu  Allianz Polska zaprosił światowego lidera w produkcji szkieł okularowych Grupę Essilor do przeprowadzenia badania przesiewowego wzroku wśród podopiecznych 4 świetlic SOS Wioski Dziecięce w Nowakach, Domanicach, Olszycu Szlacheckim oraz Grali Dąbrowiźnie. Spośród 135 przebadanych, co trzecie dziecko miało problem z widzeniem i zostało skierowane na  badania okulistyczne. W efekcie aż 40% podopiecznych otrzymało bezpłatne okulary korekcyjne, dopasowane do wykrytej wady.

Projekt archeologiczny

Allianz współpracował z uczelniami wyższymi i finansował projekty i badania naukowe. W latach 2001-2006 firma wspierała prowadzony przez Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu projekt archeologiczny w Kałdusie koło Chełmna, stając się największym prywatnym sponsorem archeologii w Polsce.

My Finance Coach 

Obecnie Allianz Polska bierze udział w ogólnoświatowym programie edukacyjnym My Finance Coach realizowanym przez Allianz i jego partnerów biznesowych. Pracownicy firmy jako wolontariusze organizują i prowadzą w szkołach zajęcia, których celem jest zapoznanie młodzieży w wieku 10-16 lat z podstawami wiedzy finansowej i ekonomicznej, rozwinięcie w nich skłonności do świadomego gospodarowania własnymi środkami oraz oszczędzania.

Inicjatywy z zakresu sportu

 

Sprawdź nasze inne serwisy!

Dla Ciebie

Potrzebujesz ubezpieczenia? Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych oraz zdrowotnych.

Dla firm

Dowiedz się jak ochronić własne przedsiębiorstwo i pracowników. Dla małych i średnich firm specjalna oferta w zależności od branży.

Kariera

Ludzie są w Grupie Allianz najcenniejszym kapitałem. Sprawdź wyszukiwarkę ofert pracy w Centrali oraz w Sieci sprzedaży Allianz.