Kultura i nauka - nasze inicjatywy i działania

Inicjatywy z zakresu kultury i nauki

Allianz Polska od 20 lat troszczy się o klientów, ich życie i mienie oraz wspiera ważne i potrzebne inicjatywy z zakresu kultury i nauki, działając na rzecz swojego otoczenia.

 

Allianz Junior Music Camp

Allianz Junior Music Camp to wyjątkowa inicjatywa, realizowana od 2013 roku, która ma na celu rozwijanie pasji muzycznych. W ramach akcji, organizowanej we współpracy z Lang Lang International Music Foundation z Nowego Jorku, młodzi pianiści, wybrani spośród setek zgłoszeń z całego świata mogą szkolić się pod okiem profesorów monachijskiej Hochschule für Musik und Theater oraz samego Lang Langa. Beneficjentem pierwszej edycji programu został nastoletni pianista z Sosnowca, Ziemowit Świtalski. Pomimo młodego wieku Ziemek ma na swoim koncie imponujące osiągnięcia oraz wiele nagród zdobytych na międzynarodowych konkursach muzycznych. Jego talent został także doceniony przez Lang Langa, który zaprosił Ziemka do zagrania przed wielotysięczną publicznością zgromadzoną na Allianz Arenie z okazji prezentacji składu FC Bayern w lipcu 2015 roku. Allianz Polska objął Ziemowita Świtalskiego patronatem i ufundował profesjonalny fortepian koncertowy marki Steinway & Sons, dzięki któremu młody pianista może doskonalić swój artystyczny warsztat i w przyszłości być może reprezentować nasz kraj w kolejnym Konkursie Chopinowskim.

 

Krakowskie Nagrody Allianz – Kultura, Nauka, Media

Allianz wspierał również największe talenty polskiego teatru, sponsorując prestiżowe teatralne nagrody stolicy, a w Krakowie od 2000 roku wyróżniając najwybitniejsze dokonania na rzecz rozwoju środowiska małopolskiego, fundując i organizując Krakowskie Nagrody Allianz – Kultura, Nauka, Media.

 

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Do ważnych wydarzeń, które Allianz wsparł w ciągu kilkunastu lat działalności w Polsce, należą także Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”, festiwale filmowe. Grupa przez wiele lat współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym Roma, wspólnie z którym zrealizowała spektakle „Musicale... Ach te musicale”, „Taniec wampirów”, „Upiór w operze”, „Les Misérables” oraz „Deszczowa Piosenka”.

 

Projekt archeologiczny

Allianz współpracował z uczelniami wyższymi i finansował projekty i badania naukowe. W latach 2001-2006 firma wspierała prowadzony przez Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu projekt archeologiczny w Kałdusie koło Chełmna, stając się największym prywatnym sponsorem archeologii w Polsce.

 

My Finance Coach 

Obecnie Allianz Polska bierze udział w ogólnoświatowym programie edukacyjnym My Finance Coach prowadzonym przez Allianz i jego partnerów biznesowych. Pracownicy firmy jako wolontariusze organizują i prowadzą w szkołach zajęcia, których celem jest zapoznanie młodzieży w wieku 10-16 lat z podstawami wiedzy finansowej i ekonomicznej oraz rozwinięcie w nich skłonności do świadomego gospodarowania własnymi środkami oraz oszczędzania.

Inicjatywy z zakresu sportu

 

Sprawdź nasze inne serwisy!

Dla Ciebie

Potrzebujesz ubezpieczenia? Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych oraz zdrowotnych.

Dla firm

Dowiedz się jak ochronić własne przedsiębiorstwo i pracowników. Dla małych i średnich firm specjalna oferta w zależności od branży.

Kariera

Ludzie są w Grupie Allianz najcenniejszym kapitałem. Sprawdź wyszukiwarkę ofert pracy w Centrali oraz w Sieci sprzedaży Allianz.