Grupa Allianz na świecie

Allianz działa na rynku ubezpieczeń od 1890 roku, będąc jednym z czołowych na świecie podmiotów oferujących usługi finansowe. Ponad 86 milionów klientów indywidualnych i korporacyjnych w 70 krajach korzysta z wiedzy, międzynarodowego doświadczenia, finansowej siły i stabilności Grupy Allianz. W 2016 roku 140 tysiące pracowników wypracowało przychody w wysokości 122,4 mld euro i wynik operacyjny 10,8 mld euro. Główną siedzibą Allianz SE – spółki nadrzędnej Grupy – jest Monachium.

Allianz oferuje dostęp do szerokiej gamy ubezpieczeń życiowych i majątkowych. Jest czołowym ubezpieczycielem majątkowym i jednym z pięciu największych ubezpieczycieli życiowych na światowym rynku. Działalność prowadzi poprzez regionalne spółki ubezpieczeniowe oraz wyspecjalizowane spółki globalne działające w obszarach ubezpieczeń korporacyjnych, kredytowych, motoryzacyjnych, usługach assistance czy reasekuracji.

Allianz jest też jedną z pięciu największych światowych firm zarządzających aktywami – na koniec 2016 roku zarządzał aktywami o wartości ponad 1,9 mld euro. Działalność inwestycyjną w Grupie prowadzą na całym świecie spółki Allianz Global Investors oraz PIMCO, działające pod wspólną marką Allianz Asset Management (AAM).

Dowiedz się więcej o Grupie Allianz

Sprawdź nasze inne serwisy!

Dla Ciebie

Potrzebujesz ubezpieczenia? Sprawdź ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, życiowych oraz zdrowotnych.

Dla firm

Dowiedz się jak ochronić własne przedsiębiorstwo i pracowników. Dla małych i średnich firm specjalna oferta w zależności od branży.

Kariera

Ludzie są w Grupie Allianz najcenniejszym kapitałem. Sprawdź wyszukiwarkę ofert pracy w Centrali oraz w Sieci sprzedaży Allianz.