Ubezpieczenie płyty indukcyjnej – co obejmuje?

Dom i mieszkanie | 3 minuty
W domu posiadamy wiele przedmiotów, które są wartościowe. Jedne są mniej narażone na uszkodzenia, a w przypadku innych to ryzyko jest zdecydowanie większe. Warto, aby nasze ruchomości domowe były chronione w ramach ubezpieczenia mieszkania. Czy zatem opłaca się wykupić dodatkową ochronę, która obejmuje płytę indukcyjną?
Spis treści:
 

Płyta indukcyjna to sprzęt, który znakomicie wpisuje się w nowoczesny, ale również w klasyczny styl wnętrza. Skutecznie wypiera ona z rynku tradycyjne kuchnie wolnostojące. Jej zaletą jest to, że zajmuje niewiele miejsca, co powoduje, że znakomicie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Do jej atutów należą także łatwość korzystania i utrzymania w czystości. Ma ona gładką powierzchnię, bez dodatkowych zagłębień, dzięki czemu bez trudu możesz z niej usunąć wszelkie zabrudzenia.

Płyta indukcyjna elegancko wygląda, ma wiele zalet, ale jest to również przedmiot wykonany ze specjalnego szkła, co wiąże się z tym, że może być podatny na uszkodzenia. Wystarczy, że upuścimy na płytę przypadkiem jakiś ciężki element i problem gotowy – może nim być np. odprysk na płycie indukcyjnej. Jeśli zaś dojdzie do pęknięcia, to niestety, ale nie jest możliwa naprawa – wówczas konieczna jest wymiana szklanej płyty, która znajduje się na urządzeniu. W takich przypadkach musisz się liczyć z tym, że poniesiesz spory koszt. Unikniesz go, jeśli wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie płyty indukcyjnej. 

Taką ochronę zapewnia nasza polisa domu lub mieszkania, do której możesz zawrzeć dodatkową umowę, która obejmuje stłuczenia. Co zyskujesz, korzystając z niej? 

Jakie zdarzenia obejmuje wspomniana ochrona? Pokrywa ona szkody powstałe w wyniku przypadkowego stłuczenia, rozbicia lub pęknięcia. Obejmuje m.in. szyby w drzwiach, szyby okienne, umywalki ceramiczne i płyty indukcyjne. W ramach naszej oferty możesz ubezpieczyć m.in. akwaria i terraria, szklane, ceramiczne i kamienne blaty, indukcyjne, ceramiczne i szklane kuchenne płyty grzewcze, szklane elementy okapu, szyby w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej, szyby okienne, oszklenie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, zlewozmywaki, ceramiczne lub szklane umywalki, wanny, brodziki, muszle klozetowe, bidety i inne.

Opis naszego ubezpieczenia znajdziesz tutaj: www.allianz.pl/dom-i-mieskanie. Sprawdź, ile będzie Cię kosztować taka ochrona. 

Korzystasz z naszej ochrony ubezpieczeniowej i przydarzyła Ci się szkoda? W takim razie powinieneś nam ją zgłosić. Odszkodowanie z ubezpieczenia obejmuje pęknięcie płyty indukcyjnej i inne zdarzenia. Powiadomić możesz nas o tym online w Mój Allianz. Jeśli nie masz jeszcze konta, założysz je od ręki. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie kupować ubezpieczenia przez internet, korzystać ze zniżek i promocji. 

Jeśli nie chcesz tego robić online  to możesz zgłosić szkodę w jednej z naszych placówek, telefonicznie czy e-mailem, natomiast najwygodniej będzie skorzystać z Mój Allianz. Możesz wtedy łatwo monitorować status sprawy. 

Czy warto wybrać ubezpieczenie na wypadek pęknięcia płyty indukcyjnej lub innych stłuczeń? Zdecydowanie tak. To przydatny dodatek do umowy ubezpieczenia nieruchomości, dzięki któremu być może unikniesz całości kosztu związanego z taką szkodą.

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz dummy pełne dane o spółce.