Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Dom i mieszkanie | 4 minuty
Polacy wiedzą, że ubezpieczenie domu jest ważne. Świadczą o tym przede wszystkim liczby – aż 80% właścicieli nieruchomości zdążyło się już zatroszczyć o tę kwestię.[1] Ale ile kosztuje ubezpieczenie domu? W artykule rozkładamy koszt ubezpieczenia domu na czynniki pierwsze.
Spis treści:
 

To oczywiście zależy od wielu czynników. Po pierwsze, od ubezpieczanej nieruchomości – jej metrażu, roku budowy, wyceny oraz lokalizacji, a także zastosowanych zabezpieczeń domu. Po drugie, cena ubezpieczenia domu będzie zmieniać się w zależności od wybranego przez Ciebie pakietu. Im szersza ochrona, tym wyższa składka. Po trzecie, koszt ubezpieczenia domu to także wynik sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz. I w końcu, po czwarte, liczy się wybór odpowiedniego ubezpieczyciela.

W Allianz ubezpieczysz dom w wariancie MAX już od 375 zł. To się kalkuluje!

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu domu? Oto 5 istotnych kwestii, które warto sprawdzić przed zakupem ubezpieczenia domu lub mieszkania.

  • Co obejmuje ubezpieczenie domu? Czy w cenie otrzymujesz ubezpieczenie domu od zdarzeń losowych, a może także ubezpieczenie od kradzieży? Czy polisa obejmuje elementy stałe, czy może także ruchomości? W tym wypadku należy przede wszystkim dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia,
  • Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Sprawdź, jaką składkę zapłacisz po wybraniu wszystkich interesujących Cię opcji,
  • Jak szybko otrzymasz odszkodowanie? 
  • Czy ubezpieczenie domu zawiera także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? W Allianz chronimy Cię także wtedy, gdy to Ty zalejesz komuś mieszkanie lub kiedy Twoja pociecha wybije okno sąsiadowi,
  • Na jaką dodatkową pomoc mogę liczyć? Allianz zapewni Ci usługi hydraulika oraz elektryka, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Jeśli interesuje Cię temat ubezpieczenia domu i mieszkania, przeczytaj inne nasze artykuły. 

Czy możliwe jest także ubezpieczenie domu w budowie? Jak najbardziej! Ubezpieczenie budowy dotyczyć może zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem czy wandalizmu. Tym bardziej, że niepilnowana popołudniami i nocami budowa to łatwy cel dla złodziei. Warto natomiast pamiętać, że możliwe jest ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem, kiedy nieruchomość znajduje się w stanie surowym. Budynek musi posiadać dach, wszystkie okna i drzwi, a jeśli jest połączony z garażem, także bramę garażową. 

Dlaczego ubezpieczenie nieruchomości jest tak ważne?           

Powódź, zerwany dach, pożar albo włamanie mogą dotyczyć każdego. Ubezpieczenie nieruchomości uchroni Ciebie i Twój dom lub mieszkanie od najpopularniejszych zagrożeń, jak chociażby zalanie, które stanowi aż 60% zgłaszanych szkód mieszkaniowych[2]. Przyda się jednak i w mniej oczywistych sytuacjach – na przykład wtedy, gdy ktoś wjedzie samochodem w ścianę Twojego domu.

Gdzie ubezpieczyć dom bezpiecznie i korzystnie?

Ubezpieczenie domu – gdzie najkorzystniej zadbasz o swoją własność? Sprawdź, ile kosztuje i co obejmuje ubezpieczenie domu w Allianz. Cena zaczyna się już od 375 zł za rok w pakiecie Max, a dokładną wysokość składki możesz sprawdzić online.

Zakup polisy online = niższy koszt ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie domu to obowiązek jedynie w dwóch przypadkach. Dom musi ubezpieczyć osoba, która jest właścicielem gospodarstwa rolnego. Po drugie, dom będzie musiał ubezpieczyć ten, kto stara się o kredyt w banku na zakup nieruchomości. Przeczytaj więcej na temat tego, czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe.

Ubezpieczenie domu online

Jeśli cenisz sobie wygodę i swój czas, wybierz ubezpieczenie przez internet.

 

Przykładowa kalkulacja dla rocznej umowy w pakiecie Max: dom 120 m2, rok budowy 1995, 85-424 Bydgoszcz, SU nieruchomości 568 000 zł, SU ruchomości 10 000 zł, ubezpieczający: 65 l.            
 

[1] https://pomorska.pl/juz-80-proc-polakow-ubezpiecza-domy-i-mieszkania-czy-znasz-zakres-swojego-ubezpieczenia/ar/13420524

[2] https://biznes.newseria.pl/komunikaty/ubezpieczenia/najwiecej_szkod,b2695434

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz dummy pełne dane o spółce.