Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

składowa naszego ubezpieczenia mieszkania
Czy wiesz, w jakich sytuacjach może pomóc Ci OC w życiu prywatnym? Kiedy myślisz o ubezpieczeniu mieszkania i tym, co obejmuje, skupiasz się przede wszystkim na ubezpieczeniu elementów stałych domu i jego wyposażenia. Uważasz za oczywisty fakt, że należy Ci się odszkodowanie, gdy sąsiad zaleje Twoje mieszkanie albo ktoś wybije Ci szybę.

Ale co w sytuacji, kiedy to Ty kogoś zalejesz albo kiedy Twoje dziecko wybije szybę sąsiadowi? Właśnie w takich przypadkach działa ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
Spis treści:
 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to rozszerzenie ubezpieczenia mieszkania i domu. Dlaczego odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym jest tak ważna? Bo nigdy nie wiesz, czy przez przypadek nie spowodujesz jakichś szkód – Ty, członkowie Twojej rodziny (zwłaszcza dzieci), a nawet Twoje zwierzę. W jakich sytuacjach zadziała ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym?

  • Jeśli dziecko grając w piłkę wybije komuś szybę,
  • Jeśli zalejesz sąsiada i trzeba będzie pokryć koszty remontu.
  • Jeśli nie odśnieżysz i nie zabezpieczysz zimą chodnika przed swoim domem, przez co przechodzień poślizgnie się i skręci sobie nogę
  • Jeśli Twój pies kogoś pogryzie.

Interesują Cię inne aspekty ubezpieczenia domu? Przeczytaj nasze teksty na ten temat – dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie domu i mieszkania. .

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Przede wszystkim należy sprawdzić przedmiot i zakres takiego ubezpieczenia. W przypadku OC w życiu prywatnym w Allianz, ubezpieczenie obejmuje nie tylko Ciebie, lecz także Twoich najbliższych, którzy z Tobą mieszkają. Oprócz przykładów podanych wyżej, najczęstszymi wypadkami zgłaszanymi przez naszych klientów  jest wjechanie w kogoś na stoku narciarskim albo sytuacje, w których dziecko wpadnie na kogoś jadąc rowerem.

Ale w ubezpieczeniu OC osób fizycznych w życiu prywatnym ważne są także inne aspekty – na przykład to, gdzie takie ubezpieczenie obowiązuje. W przypadku OC w życiu prywatnym w Allianz, obowiązuje ono na terenie całej Europy i krajów basenu Morza Śródziemnego, z możliwością rozszerzenia na inne kraje. Co więcej, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym możesz także rozszerzyć na odpowiedzialność cywilną osoby, która wynajmuje Twoje mieszkanie lub jeden z pokoi. W takim wypadku jeśli to najemca wyrządzi jakąś szkodę sąsiadowi, możesz ubiegać się o pokrycie tych kosztów z tytułu swojego ubezpieczenia.

Cena za polisę ubezpieczeniową osób fizycznych w życiu prywatnym jest często czynnikiem decydującym przy wyborze ubezpieczenia, ale tak naprawdę ważniejsza jest suma gwarancyjna. Im wyższa suma gwarancyjna , tym wyższa cena ubezpieczenia OC. Tu jednak nie warto oszczędzać. Suma gwarancyjna określa, na ile pieniędzy maksymalnie możesz liczyć w przypadku zaistnienia szkody. 
OC w życiu prywatnym możesz kupić online, bez wychodzenia z domu. Sprawdzanie i zakup OC online nigdy nie było łatwiejsze. Polisę możesz także łatwo kupić w serwisie online Mój Allianz.

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie dummy centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Informujemy, że artykuły mają wyłącznie charakter informacyjny  i nie stanowią one porady prawnej, finansowej czy medycznej. Zalecenia zmieniają się, dlatego możemy zapewnić o aktualności tekstów jedynie w dniu publikacji. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do edycji, uzupełnienia zawartości i usuwania treści ze strony.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 377 241 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz dummy pełne dane o spółce.