Kontynuacja ubezpieczenia
OC i AC w wygodnym pakiecie 

zawartego w Allianz Online
  • ochrona przed utratą i uszkodzeniem pojazdu lub jego części,
  • ochrona od odpowiedzialności za zdarzenia, które możesz spowodować,
  • polisa w atrakcyjnej cenie

Ofertę kontynuacji ubezpieczenia zawartego w Allianz Online udostępnimy Ci w serwisie Mój Allianz. Wyślemy Ci  link do zalogowania. 

Oferta kontunuacji zawartego ubezpieczenia będzie czekala na ciebie 30 dni od dnia jej udostępnienia. 

Cieszymy się dobrą opinią wśród klientów, a posiadacze polis Allianz doceniają wysoką jakość obsługi i produktów. 42% Klientów przyznało najwyższe oceny w badaniu satysfakcji (9 i 10 w skali 0-10), co oznacza, że bardzo chętnie poleciliby Allianz swoim znajomym i rodzinie (na podstawie badania satysfakcji „Net Promoter Score” przeprowadzonego przez Ipsos w 2020 roku na zlecenie Allianz).
Zadzwoń! Nasz konsultant pomoże Ci uzyskać polisę kupioną w Allianz Online 
Zadzwoń pon - piąt. 8.00 - 18.00
Potrzebujesz pomocy - napisz do nas 
Wyślij zgłoszenie online 
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) – obowiązkowe OC chroniące przed szkodami spowodowanymi w związku z ruchem Twoim pojazdem. Szkody mogą powstać w trakcie prowadzenia samochodu lub jego postoju, np.: kiedy samochód się stoczy, a Ciebie nie ma w pobliżu.
Ubezpieczenie Autocasco (AC) – ubezpieczenie chroniące majątek, którego jesteś właścicielem. Dotyczy ono Twojego samochodu oraz jego wyposażenia. Ty decydujesz o zakresie ochrony Autocasco oraz o sposobie rozliczenia szkody. 
W razie szkody, zdjęcia z oględzin auta od razu możesz przesłać online. Im szybciej prześlesz je ubezpieczycielowi, tym szybciej otrzymasz postanowienie otrzymania odszkodowania. Decyzję o odszkodowaniu podejmujemy bez zbędnej zwłoki 
Kontynuacja ubezpieczenia AC w Allianz Online

Przesuń, by zobaczyć więcej

Ochrona w przypadku całkowitej szkody na skutek pożaru lub kradzieży samochodu
Ochrona Twojego pojazdu, wypłata odszkodowania w gotówce
Ochrona Twojego pojazdu. W zależności od opcji naprawa w dowolnym warsztacie ASO lub sieci partnerskiej Allianz
Kradzież
Pożar
Wypadek, stłuczka
Nie dotyczy
Wandalizm
Nie dotyczy
Żywioły (np. grad, wiatr, powódź)
Nie dotyczy
Sposób rozliczenia szkody
Tylko gotówka
Tylko gotówka
W zależności od wariantu: naprawa w warsztacie ASO, sieci partnerskiej lub wypłata w gotówce
Części użyte do naprawy
Nie dotyczy 
Nie dotyczy 
W zależnosci od wariantu: oryginalne przy naprawie w ASO lub zamienniki
Udział własny - szkody kradzieżowe
10%
0%
0%
Udział własny - szkody niekradzieżowe
0%
0, 500, 1000, 2000zł
0, 500, 1000, 2000zł

Odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkody przewyższające wartość 500zł (Franszyza integralna)
Nie dotyczy.
Zakres terytorialny w przypadku szkód kradzieżowych
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Zakres terytorialny w przypadku pozostałych szkód
Europa (w tym Rosja w części europejskiej) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Jak działa AC w Allianz?

Jeśli wybrałeś AC Gotowka, to naprawisz uszkodzone auto za gotówkę.

A jeżeli wybrałeś AC Warsztat to naprawa będzie bezgotówkowa. Miałeś do wyboru:

  • opcję bez udziału własnego i z użyciem części oryginalnych
  • opcję za niższą składkę z wyższym udziałem własnym w szkodzie i naprawą na częściach nieoryginalnych.

Wnawiasz polisę na tych samych zasadach. 

W Allianz Online zakres ochrony ubezpieczeniowej był dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz kontynuować  ubezpieczenia w takim samym zakresie jak w  Allianz Online.
Warianty ubezpieczenia i składka

Nie musisz mieć pełnego AC, żeby chronić swoje auto. Ubezpieczenie Kradzież i Pożar może dać możliwość odszkodowania w przypadku całkowitej straty na skutek działania ognia, uszkodzeń powstałych w wyniku samozapłonu silnika oraz całkowitej straty w wyniku kradzieży. To ubezpieczenie chroni Twój samochód przed konsekwencjami poważnych zdarzeń losowych. Autocasco w tym wariancie jest znacznie tańsze niż pełne AC.  Ubezpieczenie Kradzież i Pożar jest chętnie wybierane przez doświadczonych kierowców, którzy nie potrzebują pełnego AC, ale chcą zabezpieczyć się przed sytuacjami, na które nie mają wpływu. 

 

Masz zaprzyjaźniony warsztat i chcesz sam zająć się organizacją naprawy.

Otrzymasz odszkodowanie w gotówce. Wysokość odszkodowania będzie obliczona w oparciu o stawki prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych plus ceny części zamiennych z warsztatów spoza ASO, jak również naprawa może być dokonana na nieoryginalnych częściach oraz przy uwzględnieniu amortyzacji.

 

Nie musisz sam szukać warsztatu, w którym naprawisz pojazd. Jeśli masz AC Warsztat w wersji sieć partnerska, to my zorganizujemy naprawę Twojego pojazdu. Części oryginalne? Czy zamienniki? Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie wariantu i oczekiwań, które chcesz, aby zostały spełnione. Niezależnie co wybierzesz partnerska sieć warsztatów zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług blacharsko-lakierniczych, którą potwierdzają producenci i oficjalni importerzy pojazdów. Znajdziemy warsztat w miejscu bądź okolicach Twojego zamieszkania i załatwimy formalności za Ciebie, jeśli tylko będziesz sobie tego życzył. Warsztaty współpracujące z Allianz naprawią Twoje auto szybko i fachowo (do 7 dni roboczych pod warunkiem dostępności części). Po uzgodnieniu z Allianz kosztów i sposobu naprawy pojazdu, możesz też naprawić auto w dowolnie wybranym przez Ciebie warsztacie. Szkodę naprawisz na podstawie faktur lub kosztorysu przygotowanego przez Allianz.

 

Jeśli masz stosunkowo nowy samochód i chcesz utrzymać jak najwyższą wartość przy odsprzedaży, naprawiaj samochód w ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi danej marki samochodu.

AC Warsztat w wariancie ASO zapewnia bezgotówkowe rozliczenie szkody i naprawę z użyciem oryginalnych części. Odszkodowanie zostanie wypłacone bezpośrednio na konto warsztatu.

Szybka wypłata
W razie szkody, zdjęcia z oględzin auta od razu możesz przesłać online. Im szybciej prześlesz je ubezpieczycielowi, tym szybciej otrzymasz postanowienie otrzymania odszkodowania. Decyzję o odszkodowaniu podejmujemy bez zbędnej zwłoki 
Wystarczy, że od razu po zdarzeniu zadzwonisz na 224 224 224, a następnie skorzystasz z aplikacji mobilnej Allianz Asystent Szkody i zgłosisz szkodę online.
Ubezpieczenie szyb
Uszkodzenie szyby zdarza się dość często. Nie warto przez to tracić zniżkę lub płacić za wymianę szyby z własnej kieszeni. To może słono kosztować. Wymiana szyby z czujnikami może kosztować ok. 1000 zł, a z ogrzewaniem nawet 2000 zł.
Warto rozszerzyć zakres Autocasco o dodatkowe ubezpieczenie szyb. Otrzymasz zwrot kosztów wymiany lub naprawy szyby w aucie nawet do 3000 zł. Szkoda nie będzie uwzględniona w kalkulacji składki AC przy odnowieniu polisy w AllianzOnline w kolejnym roku.

Koszt autocasco uzależniony jest od kilku czynników, między innymi:

  • wartości rynkowej ubezpieczanego auta,
  • marki oraz typu pojazdu (pojemność silnika, popularność),
  • dodatkowego wyposażenia ubezpieczanego auta,
  • miejsca postoju (np.: garaż, parking niestrzeżony),
  • regionu  zamieszkania.

Koszt ubezpieczenia swojego auta lub interesującego Cię modelu możesz wyliczyć w kalkulatorze ubezpieczenia autocasco online (link do kalkulacji).

Zależnie od wybranego wariantu ubezpieczenia Autocasco, polisa pokrywa: kradzież, pożar (zgodnie z § 4 OWU), wypadek i stłuczkę, wandalizm, żywioły (gradobicie, wichura, powódź).

Zakres ochrony znajdziesz w tabeli (nieco wyżej) na stronie, którą przeglądasz. Szczegóły polisy znajdziesz w OWU ubezpieczenia Autocasco (link do OWU).

Zwróć uwagę na to, czego realnie potrzebujesz i z jaką ochroną będziesz czuć się bezpiecznie. Minicasco (ubezpieczenie Kradzież i Pożar) zapewni Ci ochronę przed skutkami kradzieży i pożaru. Pełne autocasco ochroni Cię dodatkowo przed skutkami: wandalizmu, kolizji z Twojej winy (lub jeśli sprawca jest nieznany), szkód parkingowych oraz skutkami żywiołów takich jak np. wichury, gradobicia czy powodzie.

Komponując swoją polisę autocasco masz dowolność w wyborze sposobu likwidacji szkody. Możesz wybrać gwarancję naprawy samochodu w ASO lub sieci partnerskiej Allianz. Serwis w zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia w naprawie może użyć oryginalnych części. Żeby obniżyć cenę polisy AC, możesz wybrać rozliczenie gotówkowe i większy udział w szkodzie. W wariancie gotówkowym samodzielnie wybierzesz warsztat i części do naprawy.

Szkodę zgłosisz telefonicznie, tradycyjną pocztą i elektroniczną lub przez formularz online na naszej stronie internetowej. Najszybciej uzyskasz wypłatę dzwoniąc od razu na 224 224 224 i wysyłając zdjęcia z aplikacji mobilnej Allianz Asystent Szkody.
Tak. Pomimo że ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, to możesz zaliczyć je do kosztów prowadzonej przez siebie działalności.
Ochrona autocasco rozpoczyna się od dnia podanego w umowie ubezpieczenia, jako dzień złożenia wniosku lub dzień późniejszy, nie wcześniej jednak niż od dnia następnego po opłaceniu całości składki lub jej pierwszej raty.

Ubezpieczenie autocasco w Allianz możesz wykupić dla samochodu, którego wiek w dniu zawarcia umowy nie przekracza 18 lat.

Czy do ubezpieczenia AC wymagane są zdjęcia samochodu? Zdjęcia do ubezpieczenia AC mogą być wymagane. Przygotowanie ich jest niezbędne jedynie dla niektórych pojazdów. W procesie zakupu umowy otrzymasz informację, czy w przypadku posiadanego przez Ciebie modelu samochodu inspekcja jest konieczna do przeprowadzenia. Wtedy też, aby zawrzeć umowę, wymagane jest dokonanie inspekcji pojazdu. Wykonywana jest ona już po zakupie ubezpieczenia w najbliższym dedykowanym warsztacie samochodowym bądź zdalnie – przez aplikację.

Tuż po zakupieniu umowy z klientem kontaktuje się firma, która przeprowadza inspekcje – robią wymagane zdjęcia do dokumentacji. W przypadku gdyby klient nie wykonał inspekcji w wyznaczonym terminie, ochrona AC nie będzie kontynuowana.

Obecnie trudno o samochód bez podstawowego systemu alarmowego. Im lepiej Twój samochód jest zabezpieczony przed kradzieżą, tym większą możesz otrzymać zniżkę. Ilość zabezpieczeń obowiązkowych uzależniona jest od wartości pojazdu.

W umowie ubezpieczenia Autocasco obowiązują inne warunki niż w umowie OC, które jest uregulowane ustawą.

Ubezpieczenie OC po sprzedaży auta przechodzi na kupującego. Kupujący ma jednak możliwość wypowiedzenia umowy. W takim scenariuszu zbywcy przysługuje zwrot części składki OC za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

W przypadku AC umowa ubezpieczenia autocasco zostaje rozwiązana z dniem zbycia pojazdu. Wyjątkiem jest przejście własności pojazdu na rzecz dotychczasowego leasingobiorcy lub kredytobiorcy.

Nowy właściciel musi indywidualnie wykupić polisę autocasco.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (ubezpieczenie OC) jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Konieczne jest wykorzystanie go, gdy jesteśmy zobowiązani naprawić szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez Ciebie pojazdu

Natomiast ubezpieczenie Autocasco to ubezpieczenie komunikacyjne, które jest nieobowiązkowe. Jest to dodatkowa ochrona Twojego samochodu w przypadku, kiedy to Ty spowodujesz wypadek drogowy, stłuczkę, Twoje auto zostanie zniszczone bądź skradzione.

Ubezpieczenie OC regulowane jest przez ustawę i niezależnie od ubezpieczyciela działa tak samo.

Ubezpieczenie AC natomiast oferuje różne warianty ochrony, które wpływają na cenę umowy. Z tego powodu ubezpieczenie autocasco wybiera się najczęściej nie kierując się samą ceną, ale też zakresem ochrony.

Szkodę całkowitą stwierdza się w przypadku, kiedy koszt naprawy przekracza 70% wartości ubezpieczonego samochodu z chwili zaistnienia szkody. W sytuacji kiedy stwierdzamy szkodę całkowitą, ubezpieczonemu wypłacane jest odszkodowanie według Ogólnych Warunków Umowy.
Ubezpieczenie autocasco  pokrywa szkody o wartości powyżej 500 zł. Przy każdej szkodzie o tej wartości można skorzystać z ubezpieczenia. Ich likwidacja z AC powoduje zwiększenie składek ubezpieczenia. Dzieję się tak, ponieważ wszystkie szkody są rejestrowane, a zwiększona szkodowość wpływa na podniesienie kosztów ubezpieczenia.

Kontynuacja ubezpieczeń komunikacyjnych - wyłącznie dla polis zawartych w AllianzOnline

Wygodny pakiet ubezpieczenia i korzystna składka 
Pakiet OC +AC
To najczęstsze i najdotkliwsze szkody samochodowe - ubezpieczenie Autocasco, gdy nie chcesz pełnego AC
Kradzież i Pożar
Pomoc drogowa 24h, 7 dni w tygodniu w przypadku kolizji, uszkodzeniu opon, awarii akumulatora
Assistance
Zwrot kosztów profesjonalnego pełnomocnika oraz kosztów sądowych związanych z użytkowaniem Twojego samochodu
Ochrona prawna
Wsparcie finansowe w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie wypadku drogowego
NNW
Naprawa lub wymiana szyb do 3 000 zł bez utraty zniżek z AC
Ubezpieczenie szyb

Ten materiał reklamowy ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu zakresu ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego ani rekomendacji do złożenia wniosku lub przyjęcia oferty  umowy ubezpieczenia. Dokument ten nie stanowi wzorca umownego ani części umowy ubezpieczenia. Szczegółowy zakres i warunki ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami, właściwe dla danej umowy (dostępne na stronie Centrum dokumentów, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składki, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000028261, NIP 525-15-65-015, REGON  012267870, wysokość kapitału zakładowego: 457 110 000 złotych (wpłacony w całości). Tu znajdziesz  pełne dane o spółce.