Kontynuacja ubezpieczenia
OC i AC w wygodnym pakiecie 

zawartego w Allianz Online
  • ochrona przed utratą i uszkodzeniem pojazdu lub jego części,
  • ochrona od odpowiedzialności za zdarzenia, które możesz spowodować,
  • polisa w atrakcyjnej cenie

Ofertę kontynuacji ubezpieczenia zawartego w Allianz Online udostępnimy Ci w serwisie Mój Allianz. Wyślemy Ci  link do zalogowania. 

Oferta kontunuacji zawartego ubezpieczenia będzie czekala na ciebie 30 dni od dnia jej udostępnienia. 

Cieszymy się dobrą opinią wśród klientów, a posiadacze polis Allianz doceniają wysoką jakość obsługi i produktów. 42% Klientów przyznało najwyższe oceny w badaniu satysfakcji (9 i 10 w skali 0-10), co oznacza, że bardzo chętnie poleciliby Allianz swoim znajomym i rodzinie (na podstawie badania satysfakcji „Net Promoter Score” przeprowadzonego przez Ipsos w 2020 roku na zlecenie Allianz).
Zadzwoń! Nasz konsultant pomoże Ci uzyskać polisę kupioną w Allianz Online 
Zadzwoń pon - piąt. 8.00 - 18.00
Potrzebujesz pomocy - napisz do nas 
Napisz do nas
Wyślij zgłoszenie online 
Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) – obowiązkowe OC chroniące przed szkodami spowodowanymi w związku z ruchem Twoim pojazdem. Szkody mogą powstać w trakcie prowadzenia samochodu lub jego postoju, np.: kiedy samochód się stoczy, a Ciebie nie ma w pobliżu.
Ubezpieczenie Autocasco (AC) – ubezpieczenie chroniące majątek, którego jesteś właścicielem. Dotyczy ono Twojego samochodu oraz jego wyposażenia. Ty decydujesz o zakresie ochrony Autocasco oraz o sposobie rozliczenia szkody. 
W razie szkody, zdjęcia z oględzin auta od razu możesz przesłać online. Im szybciej prześlesz je ubezpieczycielowi, tym szybciej otrzymasz postanowienie otrzymania odszkodowania. Decyzję o odszkodowaniu podejmujemy bez zbędnej zwłoki 
Kontynuacja ubezpieczenia AC w Allianz Online

Przesuń, by zobaczyć więcej

Ochrona w przypadku całkowitej szkody na skutek pożaru lub kradzieży samochodu
Ochrona Twojego pojazdu, wypłata odszkodowania w gotówce
Ochrona Twojego pojazdu. W zależności od opcji naprawa w dowolnym warsztacie ASO lub sieci partnerskiej Allianz
Kradzież
Pożar
Wypadek, stłuczka
Nie dotyczy
Wandalizm
Nie dotyczy
Żywioły (np. grad, wiatr, powódź)
Nie dotyczy
Sposób rozliczenia szkody
Tylko gotówka
Tylko gotówka
W zależności od wariantu: naprawa w warsztacie ASO, sieci partnerskiej lub wypłata w gotówce
Części użyte do naprawy
Nie dotyczy 
Nie dotyczy 
W zależnosci od wariantu: oryginalne przy naprawie w ASO lub zamienniki
Udział własny - szkody kradzieżowe
10%
0%
0%
Udział własny - szkody niekradzieżowe
0%
0, 500, 1000, 2000zł
0, 500, 1000, 2000zł

Odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkody przewyższające wartość 500zł (Franszyza integralna)
Nie dotyczy.
Zakres terytorialny w przypadku szkód kradzieżowych
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Zakres terytorialny w przypadku pozostałych szkód
Europa (w tym Rosja w części europejskiej) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)
Europa (z wyjątkiem Białorusi, Ukrainy, Mołdawii i Rosji) oraz kraje basenu Morza Śródziemnego (oprócz Algierii, Libii i Syrii)

Jeśli wybrałeś AC Gotowka, to naprawisz uszkodzone auto za gotówkę.

A jeżeli wybrałeś AC Warsztat to naprawa będzie bezgotówkowa. Miałeś do wyboru:

  • opcję bez udziału własnego i z użyciem części oryginalnych
  • opcję za niższą składkę z wyższym udziałem własnym w szkodzie i naprawą na częściach nieoryginalnych.

Wnawiasz polisę na tych samych zasadach. 

W Allianz Online zakres ochrony ubezpieczeniowej był dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz kontynuować  ubezpieczenia w takim samym zakresie jak w  Allianz Online.

Nie musisz mieć pełnego AC, żeby chronić swoje auto. Ubezpieczenie Kradzież i Pożar może dać możliwość odszkodowania w przypadku całkowitej straty na skutek działania ognia, uszkodzeń powstałych w wyniku samozapłonu silnika oraz całkowitej straty w wyniku kradzieży. To ubezpieczenie chroni Twój samochód przed konsekwencjami poważnych zdarzeń losowych. Autocasco w tym wariancie jest znacznie tańsze niż pełne AC.  Ubezpieczenie Kradzież i Pożar jest chętnie wybierane przez doświadczonych kierowców, którzy nie potrzebują pełnego AC, ale chcą zabezpieczyć się przed sytuacjami, na które nie mają wpływu. 

 

Masz zaprzyjaźniony warsztat i chcesz sam zająć się organizacją naprawy.

Otrzymasz odszkodowanie w gotówce. Wysokość odszkodowania będzie obliczona w oparciu o stawki prac blacharskich, lakierniczych i mechanicznych plus ceny części zamiennych z warsztatów spoza ASO, jak również naprawa może być dokonana na nieoryginalnych częściach oraz przy uwzględnieniu amortyzacji.

 

Nie musisz sam szukać warsztatu, w którym naprawisz pojazd. Jeśli masz AC Warsztat w wersji sieć partnerska, to my zorganizujemy naprawę Twojego pojazdu. Części oryginalne? Czy zamienniki? Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie wariantu i oczekiwań, które chcesz, aby zostały spełnione. Niezależnie co wybierzesz partnerska sieć warsztatów zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług blacharsko-lakierniczych, którą potwierdzają producenci i oficjalni importerzy pojazdów. Znajdziemy warsztat w miejscu bądź okolicach Twojego zamieszkania i załatwimy formalności za Ciebie, jeśli tylko będziesz sobie tego życzył. Warsztaty współpracujące z Allianz naprawią Twoje auto szybko i fachowo (do 7 dni roboczych pod warunkiem dostępności części). Po uzgodnieniu z Allianz kosztów i sposobu naprawy pojazdu, możesz też naprawić auto w dowolnie wybranym przez Ciebie warsztacie. Szkodę naprawisz na podstawie faktur lub kosztorysu przygotowanego przez Allianz.

 

Jeśli masz stosunkowo nowy samochód i chcesz utrzymać jak najwyższą wartość przy odsprzedaży, naprawiaj samochód w ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi danej marki samochodu.

AC Warsztat w wariancie ASO zapewnia bezgotówkowe rozliczenie szkody i naprawę z użyciem oryginalnych części. Odszkodowanie zostanie wypłacone bezpośrednio na konto warsztatu.

W razie szkody, zdjęcia z oględzin auta od razu możesz przesłać online. Im szybciej prześlesz je ubezpieczycielowi, tym szybciej otrzymasz postanowienie otrzymania odszkodowania. Decyzję o odszkodowaniu podejmujemy bez zbędnej zwłoki 
Wystarczy, że od razu po zdarzeniu zadzwonisz na 224 224 224, a następnie skorzystasz z aplikacji mobilnej Allianz Asystent Szkody i zgłosisz szkodę online.
Uszkodzenie szyby zdarza się dość często. Nie warto przez to tracić zniżkę lub płacić za wymianę szyby z własnej kieszeni. To może słono kosztować. Wymiana szyby z czujnikami może kosztować ok. 1000 zł, a z ogrzewaniem nawet 2000 zł.
Warto rozszerzyć zakres Autocasco o dodatkowe ubezpieczenie szyb. Otrzymasz zwrot kosztów wymiany lub naprawy szyby w aucie nawet do 3000 zł. Szkoda nie będzie uwzględniona w kalkulacji składki AC przy odnowieniu polisy w AllianzOnline w kolejnym roku.
Wygodny pakiet ubezpieczenia i korzystna składka 
Pakiet OC +AC
To najczęstsze i najdotkliwsze szkody samochodowe - ubezpieczenie Autocasco, gdy nie chcesz pełnego AC
Kradzież i Pożar
Pomoc drogowa 24h, 7 dni w tygodniu w przypadku kolizji, uszkodzeniu opon, awarii akumulatora
Assistance
Zwrot kosztów profesjonalnego pełnomocnika oraz kosztów sądowych związanych z użytkowaniem Twojego samochodu
Ochrona prawna
Wsparcie finansowe w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie wypadku drogowego
NNW
Naprawa lub wymiana szyb do 3 000 zł bez utraty zniżek z AC
Ubezpieczenie szyb
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.