Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Jak zmiany klimatyczne wpłyną na ubezpieczenia korporacyjne? Zapoznaj się z materiałami prelegentów. 

Andrzej Liwacz  | czas czytania: 1 min 

Za nami I digitalne wydarzenie Allianz dla Brokerów (odbyło się 28 października 2020 r.). 
To, o czym udało nam się opowiedzieć to jedynie wierzchołek góry lodowej. Jedno jest pewne – czekają nas ogromne zmiany, choć być może jeszcze na pierwszy rzut oka niedostrzegalne i ukryte pod bieżącymi wyzwaniami, które stawia przed całym biznesem pandemia COVID-19.

 

Krajobraz ryzyk pogodowych, określanych mianem NatCatów, to temat ważny dla ubezpieczycieli już od dłuższego czasu. 

Wytyczne dla poszczególnych regionów geograficznych, przybliżył dr Markus Stowasser, Global Head of Cat Risk Management w Allianz Reinsurance. Jak się prezentują? W załączeniu znajdą Państwo przedstawiony materiał. 

Obok materiału dra Stowassera, zachęcam także do przeczytania prezentacji prof. Dominiki Maison (o prognozach i trendach, a także o tym, jak ważne jest czytanie potrzeb konsumentów) oraz dra Adama Pustelnika, Dyrektora Departamentu Ryzyka i Ubezpieczeń w PGE (o zielonej transformacji PGE), a także materiały naszych panelistów – Tomasza Kryłowicza, Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem, Michała Górnego, Menedżera Wydziału Oceny Ryzyka Majątkowego i Łukasza Grzyba, Eksperta ds. ryzyka.  

Mam nadzieję, że materiały będą dla Państwa inspirujące. 

Doradca Zarządu ds. ubezpieczeń korporacyjnych
Ekspert w dziedzinie underwritingu i sprzedaży ubezpieczeń korporacyjnych z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakładach ubezpieczeń oraz firmach brokerskich. Uzyskał tytuł doktora ekonomii w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest absolwentem studiów MBA. 
Ubezpieczasz w Allianz swoją firmę. Możesz skoncentrować się na swojej działalności, klientach i celach.
My dołożymy starań, aby pomóc Ci załatwiać sprawy związane z ubezpieczeniami – szybko i wygodnie - przez internet.
Wypełnij i wyślij formularz. Powiadomimy Cię o załatwionej sprawie.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.