Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

Ochrona prawno-podatkowa
Korzyści dla Twojej firmy
Ubezpieczenie, które pomoże, gdy masz dylemat podatkowy – możesz wtedy zwrócić się z prośbą o rozwiązanie danego problemu do Instytutu Studiów Podatkowych

Przesuń, by zobaczyć więcej

Możliwość zadawania pytań doradcy podatkowemu z zakresu bieżących problemów podatkowych firmy
3, 6, 12 lub 24 w skali roku
man with giant watch
Masz swoje marzenia, cele, plany oraz zasoby i strategię, by je zrealizować. 
man looking at charts
Stajesz przed wyzwaniami – mierzysz się z konkurencją i koniunkturą na rynku.
man leaning back
A ubezpieczenia dodają Ci pewności w codziennych biznesowych decyzjach. 
Pytania można zadać od razu po wykupieniu polisy i opłaceniu składki. W tym ubezpieczeniu nie ma okresu karencji.
Nie. Wykupuje określoną pulę pytań: 3, 6, 12 lub 24 w skali roku. W przeciwieństwie do standardowego zapytania do doradcy podatkowego, doradca nie wycenia w tym przypadku trudności pytania i liczby godzin, którą musi poświęcić na rozwiązanie problemu. Każde zapytanie traktowane jest tak samo – niezależnie, czy problem będzie prosty i jego rozwiązanie zajmie doradcy jedną godzinę, czy problem będzie złożony, a do jego rozwiązania będą potrzebne wielogodzinne konsultacje kilku doradców.
Tak, pytanie musi dotyczyć problemu, który zaistniał w okresie ubezpieczenia. Zapytanie musi dotyczyć problemu, który powstał w związku z prowadzoną przez ubezpieczonego działalnością gospodarczą na terenie Polski.

Cena, tak jak w przypadku większości produktów czy usług, zależy od marki i renomy podmiotu doradczego. Podmioty z wyższej półki (a do niej zalicza się Instytut Studiów Podatkowych) za godzinę konsultacji życzą sobie od 300 zł do 600 zł. 

W przypadku usług trudno jest określić ile rzeczywiście czasu potrzeba na rozwiązanie konkretnego problemu. Jeden doradca może rozwiązać problem w 2 godziny, inny w 6 godzin.

Allianz Doradca traktuje każde pytanie tak samo, niezależnie od stopnia skomplikowania zadanego pytania. Biorąc pod uwagę średnią liczbę pytań zadawanych przez firmy oraz cenę za usługi prawnopodatkowe, produkt Allianz Doradca jest tańszy nawet o 70% w stosunku do standardowych abonamentów na usługi doradztwa prawnego oraz do pojedynczych zapytań do firm doradczych.

Klient płaci za rozwiązanie problemu, a nie za poświęcony na to czas.

 ISP ponosi odpowiedzialność za merytorykę odpowiedzi. Jednak prawo polskie jest tak skonstruowane, że odpowiedzialność za wdrożenie zaleceń z opinii zawsze jest po stronie firmy (dotyczy to zarówno opinii uzyskanych w ramach polisy, jak i tych na zasadach komercyjnych). Jednak – w przeciwieństwie do samodzielnego poszukiwania wiedzy – odpowiedzi doradcy zawsze są kierowane wyłącznie do klienta i są podpisane przez doradcę.

To pozwala określić osobę merytorycznie odpowiedzialną za udzieloną odpowiedź.

Ubezpieczasz w Allianz swoją firmę. Możesz skoncentrować się na swojej działalności, klientach i celach.
My dołożymy starań, aby pomóc Ci załatwiać sprawy związane z ubezpieczeniami – szybko i wygodnie - przez internet.
Wypełnij i wyślij formularz. Powiadomimy Cię o załatwionej sprawie.
alt
Znajdź potrzebny dokument
alt
W naszym archiwum znajdziesz np. formularze, które pomogą Ci złożyć zlecenie, ogólne warunki ubezpieczeń czy dokumenty związane z funduszami inwestycyjnymi.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.