Aviva i Allianz razem

Od 2 lipca 2022 r. działamy razem, aby dać Ci dostęp do jeszcze lepszej oferty ubezpieczeń i rozwiazań finansowych

Szanowni Państwo!

Już 2 lipca 2022 r. nastąpi formalne połączenie Allianz i Avivy. Dwie wyjątkowe marki staną się jeszcze silniejszym partnerem biznesowym i piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce.


Dziś Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, który zatrudnia ponad 155 tysięcy pracowników i obsługuje 126 mln klientów w ponad 70 krajach na całym świecie.
Zespoły Allianz i Aviva kończą prawny proces przejęcia i będą pracowały wspólnie tworząc nową większą organizację pod marką Allianz.

Jak będzie wyglądać Państwa i nasza praca od 2 lipca 2022 r.?

  • proces obsługowy dla obecnych klientów oraz underwriting pozostają w tej chwili bez zmian;
  • ścieżka kontaktu do UW obecnego Allianz pozostanie bez zmian: aktywne pozostają zarówno adresy imienne UW, jak też e-maile ogólne, jak np. allianz.corpo@allianz.pl
  • UW obecnej Avivy otrzymają adresy mailowe w domenie Allianz. Skrzynki w domenie Aviva pozostaną jeszcze przez krótki czas aktywne, zachęcamy jednak już do kontaktu na adresy Allianz (co do zasady w formacie imię.nazwisko@allianz.pl). Numery telefonów nie ulegną zmianie.
  • przez najbliższe miesiące odnowienia portfela aktualnej Avivy będą się odbywały na dotychczasowych zasadach, z uwzględnieniem aktualnego apetytu na ryzyko i ewentualną korektą wynikającą ze zmiany ekspozycji na ryzyko.

O wszystkich zmianach będziemy Państwa informowali na bieżąco i z wyprzedzeniem. Warto przypomnieć, że kontakt z Zespołami i pracownikami nadal możliwy jest poprzez maile imienne oraz funkcyjne:

W odniesieniu do niewymienionych wyżej rodzajów ubezpieczeń (w tym m.in. ubezpieczenia MSP, komunikacyjne indywidualne oraz małe floty poniżej 31 pojazdów, mieszkania, itd) oferujemy dostęp do systemu CZAK.

Osoby zainteresowane dostępem do systemu prosimy o kontakt na adres: brokerzy@allianz.pl