Ostrzeżenie: Używasz przestarzałej przeglądarki, zmień przeglądarkę na bardziej nowoczesną, taką jak Chrome, Firefox lub Microsoft Edge

5 dobrych praktyk Allianz
w raporcie Forum  Odpowiedzialnego Biznesu 

Andrzej Liwacz | czas czytania: 1 min 
Aż 5 dobrych praktyk Allianz Polska zostało uwzględnionych w tegorocznej, 18-tej już edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Coraz więcej firm wdraża i realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Potwierdza to najnowsza edycja Raportu. W tym roku Raport zawiera 1696 praktyk zgłoszonych przez 214 firm. Publikacja stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego.

 Już tradycyjnie zostały one pogrupowane w 7 obszarów, opisanych przez normę ISO 26000:
 

 • ład organizacyjny, 
 • prawa człowieka, 
 • praktyki z zakresu pracy, 
 • środowisko, 
 • uczciwe praktyki operacyjne, 
 • zagadnienia konsumenckie, 
 • zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu - inicjatywy Allianz

Raport FOB za 2019 rok uwzględnia 5 inicjatyw realizowanych przez naszą firmę:

 W zestawieniu znalazły się praktyki długoletnie, prowadzone przez nas regularnie od kilku lat:  

 • Allianz Explorer Camp, czyli sportowy obóz dla młodych piłkarzy, 
 • akcja dla pracowników firmy związana z profilaktyką nowotworową kobiet i mężczyzn 
 • inicjatywa #wdobrejsprawie, której głównym celem jest przekazanie wsparcia finansowego na ferie zimowe podopiecznych ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Nowe praktyki zgłoszone i uwzględnione w raporcie to: 

 • Allianz Go!, zachęcająca pracowników do aktywności fizycznej oraz 
 • Charytatywny Turniej Piłkarzyków, w którym udział brali pracownicy, a nagroda pieniężna została przekazana na wybraną przez zwycięską drużynę fundację.

Cieszymy się, że prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny  – jak wynika z Raportu FOB – przynosi zamierzone rezultaty.

Wieloletnie zaangażowanie w inicjatywy społeczne

Przypominamy, że Allianz Polska od kilku lat działa aktywnie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W tym roku firma przekazała podopiecznym komputery, aby dzieci mogły realizować program szkolny w ramach zdalnej nauki.

Dodatkowo uruchomiliśmy specjalną zbiórkę, z której wszystkie zebrane pieniądze trafiają bezpośrednio do SOS Wiosek Dziecięcych na rzecz realizacji najpilniejszych potrzeby podopiecznych związane z dostępem do zdalnej nauki. Zbiórka odbywa się na portalu https://zrzutka.pl/ubwgcv - zachęcamy do udziału.

Doradca Zarządu ds. ubezpieczeń korporacyjnych
Ekspert w dziedzinie underwritingu i sprzedaży ubezpieczeń korporacyjnych z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakładach ubezpieczeń oraz firmach brokerskich. Uzyskał tytuł doktora ekonomii w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest absolwentem studiów MBA. 
Ubezpieczasz w Allianz swoją firmę. Możesz skoncentrować się na swojej działalności, klientach i celach.
My dołożymy starań, aby pomóc Ci załatwiać sprawy związane z ubezpieczeniami – szybko i wygodnie - przez internet.
Wypełnij i wyślij formularz. Powiadomimy Cię o załatwionej sprawie.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, służy przybliżeniu w sposób ogólny charakteru oraz zakresu ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres i warunki ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia wraz z załącznikami (umieszczone w zakładce Dokumenty do zawarcia ubezpieczenia), w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.  oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.