Kup ubezpieczenie zdalnie 
– bez wychodzenia z domu

Prosto, wygodnie i bezpiecznie ubezpieczysz swój samochód, dom i mieszanie a także życie bez konieczności spotkania z agentem - formalności załatwisz przez telefon i internet. Zadzwoń do agenta, powiedz, że chcesz zdalnie ubezpieczyć samochód,  dom lub mieszkanie lub życie. 
Zdalny zakup ubezpieczenia  

Każdy z nas może i powinien podejmować działania, które przyczynią się do ograniczenia ryzyka zachorowania na chorobę COVID-19 wywoływaną przez koronawirusa. Dlatego warto skontaktować się z agentem telefonicznie i kupić polisę bez konieczności bezpośredniego spotkania.  To bardzo proste.

Ubezpieczenie samochodu, mieszkania, turystyczne i NNW możesz także  kupić online. 

Kontaktujesz się ze swoim  agentem lub szukasz agenta w naszej wyszukiwarce. 
Podajesz agentowi przez telefon informacje potrzebne do zawarcia ubezpieczenia i wyrażasz zgody konieczne do przesłania Ci propozycji ubezpieczenia.
Wysyłamy Ci e-mailem link do systemu Mój Allianz, gdzie zobaczysz propozycję ubezpieczenia  samochodu lub mieszkania, domu  SMSem otrzymasz hasło do zalogowania. 
Polisę możesz opłacić przez internet. 
Twój agent zdalnie pomoże Ci zawrzeć ubezpieczenie na życie przez telefon i e-mail. 
Pomóżmy dzieciom zrozumieć obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, izolacją społeczną i koniecznym dystansem między ludźmi. Dzieci pytają: co to jest koronawirus, jak się można zarazić, co się stanie, jeśli złapiesz koronawirusa, dlaczego część miejsc, do kótrych zwykle chodzimy, jest teraz zamknięta? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książeczce, którą udostępniamy bezpłatnie.  
Pobierz książkę dla dzieci o koronawirusie. Książeczka jest dostępna w wersji pdf i audio.
- mówi dr med. Paweł Grzesiowski

Wydawnictwo Poradnia K, znane z m.in. nagradzanych książek dla dzieci jak np. „Niesamowite przygody 10-ciu skarpetek” Justyny Bednarek, wydało dostępną bezpłatnie książkę „Koronawirus. Książka dla dzieci”. To międzynarodowa akcja, w której brytyjskie wydawnictwo Cosy Row daje na licencji prawa do tłumaczenie publikacji. Książeczkę przetłumaczono już na kilkanaście języków. Publikacja to przewodnik dla dzieci i rodziców.

Głównym konsultantem brytyjskiego był prof. Graham Medley z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, który uważa, że pomagając dzieciom zrozumieć sytuację, dajemy im szansę, aby były częścią tego, co się dzieje. W książce bohaterami są właśnie dzieci. Nie obserwują, ale doświadczają. W ten sposób pewnie łatwiej pokonać im najgorsze strachy. A strach, niepokój towarzyszą nie tylko dzieciom już od długiego czasu.

Zdjęcia samochodu są potrzebne, gdy:

  • kupujesz ubezpieczenie AC lub ubezpieczenie pakietowe zawierające ubezpieczenie AC - dla pojazdu używanego.
    W przypadku pojazdu fabrycznie nowego inspekcja nie jest wymagana.
  • wznowiasz ubezpieczenie:
  • – po przerwie w ochronie ubezpieczeniowej
  • – po szkodzie w poprzednim okresie ubezpieczenia
  • – po zwiększeniu sumy ubezpieczenia

Jeśli zdalnie kupujesz ubezpieczenie Autocasco lub pakiety zawierające AC w portalu Mój Allianz może wyswietlić się komunikat o konieczności wykonania inspekcji samochodu. Możesz te inspekcję wykonać samodzielnie - chodzi o zrobienie zdjęć samochodu w odpowiedni sposób. Jest to proste - otrzymasz SMSa z linkiem do Allianz Foto Asystenta.

 Allianz Foto Assystent - to aplikacja internetowa, której nie musisz ściągać na swój telefon. Dzięki aplikacji łatwo dodasz zdjęcia z oględzin pojazdu bezpośrednio do naszego systemu. Zdjęcia będą musiały znaleźć się w systemie przed zawarciem polisy na odległość.

Agent wyjaśni Ci szystkie szczegóły przez telefon.

Więcej informacji o systemie Mój Allianz zobacz tutaj: