Informacje o subfunduszu
Polityka inwestycyjna:
Subfundusz wydzielony w ramach Allianz SFIO
Allianz India Equity skierowany jest do inwestorów poszukujących alternatywy dla samodzielnego inwestowania w tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych, akcje i instrumenty dłużne poza granicami Polski.
Allianz India Equity
100 zł - kolejne
Kamil Kowalewski
Korzyści i ryzyka związane z inwestowaniem
Korzyści
Ryzyka
Jak inwestować w fundusze TFI Allianz?
Częste pytania o fundusze inwestycyjne otwarte
- Wybór funduszu inwestycyjnego zależy od dwóch czynników: horyzontu inwestycyjnego oraz poziomu ryzyka, który możemy zaakceptować, zgodnie z zasadą: wyższe ryzyko = wyższy potencjał zysków. Im dłuższy horyzont czasowy, tym inwestycja może być agresywniejsza (udział akcji bądź funduszy akcyjnych w naszym portfelu może być większy). Analogicznie - im krótszy inwestycyjny horyzont, tym portfel powinien być skonstruowany bezpieczniej, to znaczy mniej powinno być w nim akcji, a więcej obligacji czy też funduszy obligacyjnych albo pieniężnych.
- Wybieraj z szerokiej oferty funduszy wydzielonych w ramach Allianz Fundusz Inwestycyjny Otwarty inwestujących na rynku polskim i Allianz Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty inwestujących w fundusze wyspecjalizowanych firm inwestycyjnych Allianz Global Investors i PIMCO.
- zlecenia możesz składać za pośrednictwem telefonu i serwisu internetowego Allianz24 (jeśli wybrałeś taką usługę),
- zlecenie możesz złożyć także u swojego Doradcy, u którego otwierałeś pierwszy rejestr lub w innym w Punkcie Obsługi Funduszy.
Potrzebujesz pomocy?
Dokumenty do pobrania
TFI Allianz Polska S.A.
Klauzula prawna TFI Allianz Polska S.A.
Jest to informacja reklamowa. Przed podjęciem ostatecznych decyzji inwestycyjnych należy zapoznać się z prospektem informacyjnym danego funduszu oraz z dokumentem zawierającym kluczowe informacje. Materiały dotyczące funduszy oferowanych przez TFI Allianz umieszczone na stronach serwisu internetowego publikowanego w domenie allianz.pl i nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego, jak również nie stanowią usługi doradztwa finansowego, prawnego i podatkowego oraz nie należy ich traktować jako rekomendacji dotyczącej instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Fundusze Allianz nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego subfunduszu, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Wartość aktywów netto portfeli inwestycyjnych subfunduszy prowadzonych w ramach Funduszy może charakteryzować się dużą zmiennością wynikającą ze składu tych portfeli lub z przyjętej techniki zarządzania portfelami, w sytuacji dużej zmienności cen na rynku akcji. Fundusze mogą lokować powyżej 35% wartości aktywów poszczególnych subfunduszy w papiery wartościowe emitowane, poręczane lub gwarantowane przez Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski, jednostki samorządu terytorialnego, państwa członkowskie Unii Europejskiej, jednostki samorządu terytorialnego państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa należące do OECD lub międzynarodową instytucją finansową, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska lub co najmniej jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej. Prezentowana zmiana wartości jednostki uczestnictwa jest oparta na historycznej wycenie Subfunduszu i nie stanowi gwarancji osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości. Uczestnik musi liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu z inwestycji nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym Funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia oraz dnia odkupienia jednostek uczestnictwa przez Fundusz, a także od wysokości pobranych opłat manipulacyjnych, które obniżają wartość inwestycji, kategorii jednostek uczestnictwa oraz obowiązków podatkowych obciążających uczestnika, w szczególności wysokości podatku od dochodów kapitałowych.
Prospekty informacyjne Funduszy Allianz zawierające wymagane prawem informacje, w tym o ryzyku inwestycyjnym, opłatach, kosztach i podatkach oraz kluczowe informacje dostępne są w języku polskim na stronie www.allianz.pl/tfi pod linkiem https://www.allianz.pl/pl_PL/dla-ciebie/dokumenty.html#tfi-pprospekty-informacyjne oraz w Towarzystwie i u dystrybutorów Funduszy Allianz. Streszczenie praw inwestorów znajduje się w Prospektach Informacyjnych (Rozdział III, pkt 4) dostępnych w języku polskim na stronie www.allianz.pl/tfi.
TFI Allianz Polska S.A. działa na podstawie zezwolenia Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (obecnie Komisja Nadzoru Finansowego) z dnia 19 listopada 2003 roku. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000176359, NIP 521-32-59-888, REGON 015555893, wysokość kapitału zakładowego: 69 888 000 złotych (wpłacony w całości).