W dniu 1 września 2023 r. planowana jest zmiana na stanowisku prezesa spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska. Następcą Matthiasa Baltina ma zostać Marcin Kulawik, który do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie pełnił obowiązki prezesa.

Marcin Kulawik pracuje w sektorze finansowym od 2005 r. W 2014 r. dołączył do Avivy jako dyrektor transformacji, a w 2020 r. awansował do zarządu. Po fuzji Allianz Polska z Avivą pełni funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za operacje i IT w TUiR Allianz Polska S.A. oraz TU Allianz Życie Polska S.A.

Matthias Baltin kończy pięcioletnią pracę w Allianz Polska i będzie kontynuował karierę w grupie Allianz. Przygotował Allianz Polska do połączenia z Avivą, które było największą tego rodzaju transakcją na polskim rynku ubezpieczeniowym, oraz przez rok odpowiadał za integrację prawną, organizacyjną i operacyjną.

–  Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem pracować dla Allianz Polska i uczestniczyć w jednej z największych akwizycji przeprowadzonych przez naszą grupę. Połączona organizacja jest teraz znacznie większa, z mocnym udziałem w rynku życiowym i dużym potencjałem w ubezpieczeniach majątkowych. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi i partnerom biznesowym. Będę z zainteresowaniem i sympatią obserwował dalszy rozwój Allianz Polska – podkreśla Matthias Baltin.

Jestem zaszczycony, że powierzono mi tak ambitne i odpowiedzialne zadanie. Polska jest krajem ogromnych szans rozwojowych, więc wspólnie z zarządem i całym zespołem zamierzamy nadal wzmacniać pozycję rynkową Allianz Polska, w pełni wykorzystując potencjał firmy – mówi Marcin Kulawik.

Informacja o powołaniu nowej osoby odpowiedzialnej za operacje zostanie przekazana w stosownym czasie.

 

Bardzo dziękujemy Matthiasowi za jego zaangażowanie oraz istotny wkład w rozwój Allianz w Polsce i życzymy sukcesów w dalszej karierze w Grupie. Cieszymy się, że powierzamy Marcinowi zadanie dalszego umacniania pozycji Allianz na polskim rynku i życzymy mu samych sukcesów. 

Klaus-Peter Röhler 
członek zarządu Allianz SE
Petros Papanikolaou 
prezes Allianz CEE 
Bohdan Białorucki - rzecznik prasowy Allianz Polska

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy udziela informacji dziennikarzom i przedstawicielom mediów zainteresowanym działalnością spółek Allianz w Polsce.

Jak możemy Ci pomóc?