Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na powołanie Macieja Karasińskiego na członka zarządu PTE Allianz Polska. Jest to związane z połączeniem PTE Allianz Polska z Aviva PTE, do którego doszło 30 grudnia 2022 r. Po jego powołaniu zarząd PTE Allianz Polska pracuje w składzie: Zbigniew Świątek – prezes zarządu oraz Agnieszka Marynowska i Maciej Karasiński jako członkowie zarządu.

Maciej Karasiński był prezesem Aviva PTE od kwietnia 2019 roku, wcześniej przez 5 lat pracował w zarządzie spółki, a z PTE Avivy związany był od 2006 roku.

Dotychczasowy wiceprezes PTE Allianz Polska, Grzegorz Zubrzycki, złożył rezygnację na początku stycznia i zdecydował się kontynuować karierę poza grupą Allianz.

Cieszę się ze współpracy z Agnieszką Marynowską i Maciejem Karasińskim przy realizacji wyzwań związanych z dalszą integracją w ramach PTE oraz naszych OFE. Dziękuję Grzegorzowi Zubrzyckiemu za wkład w rozwój PTE Allianz podczas ponad 15 lat pracy w firmie i współpracę w zarządzie. Życzę mu wielu sukcesów na dalszej drodze zawodowej – mówi Zbigniew Świątek, prezes PTE Allianz Polska.

Dotychczasowi (do połączenia) członkowie zarządu Aviva PTE, Małgorzata Kurlanc i Jarosław Kretkiewicz, pozostają w strukturach Allianz.

Bohdan Białorucki - rzecznik prasowy Allianz Polska

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy udziela informacji dziennikarzom i przedstawicielom mediów zainteresowanym działalnością spółek Allianz w Polsce.

Jak możemy Ci pomóc?