Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dziś o udzieleniu zezwolenia na połączenie dwóch powszechnych towarzystw emerytalnych należących do grupy Allianz – PTE Allianz Polska S.A. oraz Aviva PTE Aviva Santander S.A. 

Intencją obu podmiotów jest przeprowadzenie połączenia prawnego w dniu 30 grudnia 2022 roku pod warunkiem dopełnienia wymaganych formalności, w tym rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podmiotem przejmującym będzie PTE Allianz Polska S.A. i pod taką nazwą towarzystwo będzie działać po połączeniu. 

Po połączeniu, PTE Allianz Polska S.A. będzie zarządzało następującymi funduszami emerytalnymi:

  • Allianz Polska Otwarty Fundusz Emerytalny
  • Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva Santander (wkrótce po połączeniu obu PTE zmieni nazwę na Drugi Allianz Polska Otwarty Fundusz Emerytalny)
  • Allianz Polska Dobrowolny Fundusz Emerytalny.

Połączenie obu otwartych funduszy emerytalnych, będące konsekwencją połączenia PTE, jest planowane na 12 maja 2023 roku.

Zezwolenie KNF na połączenie zostanie ogłoszone zgodnie z wymogami przepisów prawa.

– mówi Zbigniew Świątek, prezes PTE Allianz Polska.
– dodaje Maciej Karasiński, prezes Aviva PTE.  

Po połączeniu obydwu PTE, Allianz Polska zajmie mocną drugą pozycję na rynku funduszy emerytalnych, zarządzając aktywami OFE o wartości 36,9 mld zł. [1]

Łączna liczba uczestników obydwu OFE przekracza 3,3 miliona.

Konsolidacja towarzystw i funduszy emerytalnych jest kolejnym etapem integracji podmiotów Allianz Polska i Aviva Polska. Towarzystwa ubezpieczeniowe i TFI połączyły się w dniu 1 lipca 2022 r.

[1] Dane miesięczne OFE – październik 2022 roku (KNF)

Bohdan Białorucki - rzecznik prasowy Allianz Polska

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy udziela informacji dziennikarzom i przedstawicielom mediów zainteresowanym działalnością spółek Allianz w Polsce.

Jak możemy Ci pomóc?