Aż 5 dobrych praktyk Allianz Polska zostało uwzględnionych w tegorocznej, 18-tej już edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tym roku raport zawiera 1696 praktyk zgłoszonych przez 214 firm. Publikacja stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego.
Raport FOB za 2019 rok uwzględnia 5 inicjatyw realizowanych przez Allianz. W zestawieniu znalazły się zarówno praktyki długoletnie, prowadzone regularnie od kilku lat  - np. Allianz Explorer Camp czyli sportowy obóz dla młodych piłkarzy, akcja dla pracowników firmy związana z profilaktyką nowotworową kobiet i mężczyzn czy inicjatywa #wdobrejsprawie, której głównym celem jest przekazanie wsparcia finansowego na ferie zimowe podopiecznych ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Nowe praktyki zgłoszone i uwzględnione w raporcie to m.in. inicjatywa Allianz Go! Zachęcająca pracowników do aktywności fizycznej oraz Charytatywny Turniej Piłkarzyków, w którym udział brali pracownicy a nagrodą pieniężna została przekazana na wybraną przez zwycięską drużynę fundację. 
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Dobre  praktyki przedstawione w raporcie pokazane są też w kontekście Celów Zrównoważonego Rozwoju, ogłoszonych  przez ONZ w 2015 roku.  Najwięcej praktyk wspiera realizację celu 4. „dobra jakość edukacji” i celu 3. „dobre zdrowie i jakość życia”. To potwierdzenie trendu z poprzednich edycji. 
- mówi Michał Podogrodzki, dyrektor komunikacji, Allianz Polska

Allianz Polska od kilku lat działa aktywnie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach bożonarodzeniowych akcji firma co roku przekazuje finansowe wsparcie na wyjazdy dzieci na ferie zimowe. Bliska współpraca pomiędzy Allianz i Stowarzyszeniem przejawia się także w organizacji innych projektów, z których środki finansowe przekazywane są na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych. W ubiegłych latach Allianz organizował różne inicjatywy (m.in. kiermasze wielkanocne, czy zbiórki ubrań), których celem było przekazanie realnego wsparcia na rzecz organizacji.

W tym roku firma przekazała podopiecznym komputery, aby dzieci mogły realizować program szkolny w ramach zdalnej nauki. Dodatkowo firma uruchomiła specjalną zbiórkę, z której wszystkie zebrane pieniądze trafiają bezpośrednio do SOS Wiosek Dziecięcych na rzecz realizacji najpilniejszych potrzeby podopiecznych związane z dostępem do zdalnej nauki.

Zbiórka pieniędzy na SOS Wiosek Dziecięcych na rzecz realizacji najpilniejszych potrzeby podopiecznych związane z dostępem do zdalnej nauki odbywa się na portalu: 
Bohdan Białorucki - rzecznik prasowy Allianz Polska

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy udziela informacji dziennikarzom i przedstawicielom mediów zainteresowanym działalnością spółek Allianz w Polsce.

Polecamy ubezpieczenia 
Jak możemy Ci pomóc?