W tym roku, już po raz jedenasty, pod koniec sierpnia, młodzi odkrywcy i fani futbolu spotkają się w Monachium na Allianz Explorer Camp. W trakcie 5 dni, młodzież z całego świata będzie trenować pod okiem trenerów klubu Bayern Monachium. Jednak Allianz Explorer Camp to także spotkania motywacyjne, warsztaty z ciekawymi ludźmi i możliwość wymiany doświadczeń z dziećmi z całego świata.
Jak co roku, udział w campie wezmą reprezentacje z 26 krajów na całym świecie m.in. z Polski, Argentyny, Malezji, Belgii, Chorwacji, Stanów Zjednoczonych czy Portugalii. A czas spędzony w Monachium poświęcą m.in. na zagłębienie się w ekscytujący świat profesjonalnego futbolu i rozwój swoich piłkarskich umiejętności.

Allianz Explorer Camp w nowej formule

Allianz Explorer Camp to niezwykłe wydarzenie dla młodych sportowców organizowane już od jedenastu lat przez Allianz. Spotkania z gwiazdami Bayernu Monachium, codzienne treningi pod okiem najlepszych trenerów, oglądanie meczu na Allianz Arenie, spotkania z psychologami i dietetykami a także udział w panelach dyskusyjnych i spotkaniach z ciekawymi osobistościami – to tylko niektóre atrakcje, czekające na młodych fanów piłki.

–mówi Michał Podogrodzki, dyrektor marketingu i PR, Allianz Polska.

Zostań kapitanem przyszłości

Z Polski na camp pojedzie 2 młodych piłkarzy w wieku 14-16 lat. W tym roku, aby zgłosić swój udział trzeba nagrać „cieszynkę” i umieścić ją na TikTok lub Instagranie z odpowiednimi hashtagami: #ExploreWithUs #AllianzExplorerCamp #KapitanowiePrzyszłości. Link do „cieszynki” oraz swoje zgłoszenie trzeba wysłać poprzez dedykowany formularz umieszczony na stronie www.kapitanowie.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych dwoje uczestników, którzy w sierpniu pojadą do Monachium. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali także 10 nagród specjalnych, dla autorów najciekawszych zgłoszeń.  – Szukamy młodych odkrywców. Uczestników, w wieku 14-16 lat, którzy są ciekawi świata i interesują się piłką nożną, chcą realizować swoje pasje i marzenia oraz nawiązywać znajomości z młodzieżą z innych krajów – dodaje Michał Podogrodzki. Do udziału w konkursie można się zgłosić od 1 do 14 lipca. Zwycięzców konkursu poznamy 17 lipca. A Allianz Explorer Camp odbywa się w dniach 22-17 sierpnia.

Allianz wspiera futbol

Allianz od lat realizuje inicjatywy społeczne, które mają na celu wsparcie utalentowanej sportowo młodzieży. Jednym z kluczowych programów jest Allianz Explorer Camp, organizowany od 2010 roku. Dzięki akcji, co roku młodzi wielbiciele piłki nożnej z Polski mogą realizować swoje pasje i przeżyć niezwykłą przygodę sportową. Do tej pory, we wszystkich edycjach programu wzięło udział 30 uczestników z Polski.

Więcej informacji o Allianz Explorer Camp i zasady udziału w programie dostępne są na: www.kapitanowie.pl

Film na temat tegorocznej edycji Allianz Explorer Camp: https://youtu.be/IRjOrE175n0

Bohdan Białorucki - rzecznik prasowy Allianz Polska

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy udziela informacji dziennikarzom i przedstawicielom mediów zainteresowanym działalnością spółek Allianz w Polsce.

Jak możemy Ci pomóc?