Zespól ubezpieczeń korporacyjnych w Polsce od początku czerwca działa pod nazwą Allianz Commercial, która od zeszłego roku stopniowo wprowadzana jest w grupie Allianz na całym świecie.

Celem wprowadzenia nazwy Allianz Commercial dla ubezpieczeń korporacyjnych jest prezentowanie się jako jedna linia biznesu, ze spójną ofertą dla różnych grup klientów korporacyjnych. W krajach, w których dotychczas działały zarówno jednostki Allianz Global Corporate & Specialty, jak i lokalne zespoły ubezpieczeń korporacyjnych, zmiana oznacza ich integrację.

W pozostałych krajach – w tym w Polsce – pod nazwą handlową Allianz Commercial funkcjonują dotychczasowe zespoły ubezpieczeń korporacyjnych.

mówi Marcin Kulawik, prezes Allianz Polska. 
mówi Katarzyna Laurenza,
dyrektor zarządzająca Allianz Commercial w Polsce.

Oferta Allianz Commercial w Polsce obejmuje przede wszystkim ubezpieczenia mienia przedsiębiorstw, utraty zysku, odpowiedzialności cywilnej (w tym D&O), ubezpieczenia ryzyk finansowych, mienia w transporcie oraz flot.

Wprowadzenie nazwy Allianz Commercial nie oznacza formalnych zmian w strukturze – zespół ubezpieczeń korporacyjnych pozostaje częścią TUiR Allianz Polska S.A. 

Bohdan Białorucki - rzecznik prasowy Allianz Polska

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy udziela informacji dziennikarzom i przedstawicielom mediów zainteresowanym działalnością spółek Allianz w Polsce.

Jak możemy Ci pomóc?